CNN Prima News Hannover

Hannover

Výpis příspěvků ke štítku „Hannover“

Oblíbené letovisko ovládl strach: Řádění gangu děsí turisty. Je to nesnesitelné, bědují místní

Nechvalně proslulý motorkářský gang Hells Angels rozpoutal na Mallorce novou vlnu násilí a vydírání. Obyvatelé i turisté uvedli, že žijí ve strachu poté, co gang napadl majitele místní restaurace. Skupina vedená německým motorkářem a bývalým profesionálním boxerem Frankem Hanebuthem měla mít v minulosti na svědomí řadu zločinů, od distribuce drog, přes prostituci až po vydírání.

Němci se bouří proti deportacím migrantů. Do ulic vytáhly protestovat desetitisíce lidí

V německých městech na protest proti pravicově populistické Alternativě pro Německo (AfD) vyšly v sobotu do ulic desítky tisíc lidí. Západoněmecký Frankfurt nad Mohanem hlásí 35 tisíc demonstrantů, další protesty se konají mimo jiné v Hannoveru, Erfurtu či Limburgu. Odpor části veřejnosti vyvolal plán na deportace milionů přistěhovalců, o kterém podle investigativní skupiny Correctiv zástupci AfD a dalších krajně pravicových sdružení loni tajně jednali. I přes vlnu protestů zůstává AfD v průzkumech veřejného mínění po konzervativní unii CDU/CSU druhou největší politickou silou v zemi.

Obrovská rána pro hokejový svět. Mladý reprezentant zemřel po boji se zákeřnou nemocí

V sobotu ráno zemřel 25letý hokejový brankář a mládežnický reprezentant Jan Dalgic, který chytal za německý klub Hannover Indians. Smutnou zprávu oznámil na Facebooku jeho klub. „Bohužel nedokázal zvítězit v boji s přesilou soupeře,“ napsali jeho truchlící spoluhráči. V den svých 25. narozenin musel být Jan převezen do nemocnice, kde mu lékaři diagnostikovali nádor na mozku, necelý rok nato svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál.

Školka chystala místnost pro sexuální hry. Ohrožujete blaho dítěte, stopla projekt sociálka

Speciální místnost pro „průzkum těla“ a „sexuální hry“ připravovala školka v Hannoveru ve spolkové zemi Dolní Sasko. Organizace Arbeiterwohlfahrt (Awo), která školku provozuje, tvrdí, že děti by měly mít možnost prozkoumat své vlastní tělo, stejně jako tělo ostatních dětí. Údiv rodičů střídal šok a hrůza, když jim provozovatel v dopise popsal, jak by měla návštěva této místnosti vypadat, píše web týdeníku Focus.