CNN Prima News hasiči

hasiči

Výpis příspěvků ke štítku „hasiči“

Následky velkých bouřek: Přes tisíc výjezdů hasičů, zatopené domy a domácnosti bez proudu

Aktualizováno

Hasiči v pátek kvůli silným bouřkám, které se prohnaly Českem, vyjeli celkem k 1 200 případům technické pomoci. Většinou odčerpávali vodu ze zatopených míst nebo odstraňovali popadané větve či polámané stromy, uvedli na síti X. Popadané větve a stromy dočasně zastavily na několika místech i vlaky, v Čížkovicích na Litoměřicku voda strhla část silnice. Silné bouřky předčasně ukončily festival ve slovenském Trenčíně. V západní části Hradce Králové vytopilo počasí desítky domů. Na Moravě zůstávají tisíce domácností bez proudu.

Střet osobního auta s dodávkou uzavřel silnici na Liberecku. Pro zraněného letěl vrtulník

Po střetu dodávky s osobním autem je uzavřená silnice I/13 za křižovatkou u Bílého Kostela nad Nisou na Liberecku ve směru na Českou Lípu. Na místě jsou tři zranění, policie okolnosti nehody vyšetřuje, potvrdil krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Jak dlouho zůstane rušný tah z Liberce na Děčín uzavřený, zatím nedokázal odhadnout, předběžný odhad dopravních policistů je do 11:30.

Bouřka smetla dětský tábor v Nesměni. S úspěšnou evakuací pomáhal i starosta

Silná bouřka v obci Nesměň v Jihočeském kraji zasáhla dětský tábor do takové míry, že bylo rozhodnuto o evakuaci. S tou pomáhali dobrovolní hasiči i místní starosta. Děti musely opustit na několika místech stanoviště i na Vysočině, jednalo se dohromady až o 90 malých táborníků. Celkově měli hasiči po celém Česku perný den, když zaznamenali od odpoledne téměř tisíc výjezdů. Nejvíce práce měli ve Středočeském, Jihočeském a Ústeckém kraji, informovali v příspěvku na síti X.

Vytopená obec i tělocvična bez části střechy. Silné bouřky řádí i na Moravě

Českem se v neděli prohnaly další bouřky. Hasiči v Jihomoravském kraji v souvislosti zatím vyjížděli ke 110 událostem. Šlo především o odstraňování popadaných stromů či větví na Brněnsku a Blanensku a o čerpání vody především na Vyškovsku. V Dolních Loučkách bouře poškodila střechu. Události jsou bez zranění. Po 20:00 to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

V pražském metru se zřítila na nástupiště část stropu. Jedno z nástupišť bylo mimo provoz

Aktualizováno

Ve stanici metra Hlavní nádraží na lince C v centru Prahy spadla v sobotu ráno na část nástupiště betonová omítka. Nikdo se nezranil, cestující ale první den letních prázdnin nemohli ve směru na konečnou Háje ve stanici vystupovat ani nastupovat, soupravy metra tudy od zhruba 08:00 jen projížděly. Od nedělního rána je stanice opět otevřená bez omezení.