CNN Prima News hasiči

hasiči

Výpis příspěvků ke štítku „hasiči“

Hasiči a policisté mají smůlu, plat jim příští rok nevzroste. Plivanec do tváře, míní politolog

Státní zaměstnanci nedostanou v příštím roce přidáno. Některým z nich dokonce hrozí ztráta zaměstnání. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) totiž naplánoval v návrhu státního rozpočtu na příští rok snížit výdaje na platy až o osm a půl miliardy korun. Šéf resortu rovněž navrhl zeštíhlit počet státních zaměstnanců o 21 tisíc. Podle hasičských i policejních odborů je takový krok nesmyslný a negativně se odrazí na počtech nových uchazečů.

Detaily tragického výbuchu na Prostějovsku: Dům patřil hasiči, policie nevylučuje trestný čin

Explozi domu v Otinovsi na Prostějovsku, při které ve čtvrtek po poledni zemřel muž, prověřují kriminalisté pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Policie o tom informovala na sociální síti X. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že výbuch mohla způsobit neopatrná manipulace s pyrotechnikou. Podle informací CNN Prima NEWS patřila budova profesionálnímu hasiči.

Chtěl sledovanost, bojoval o život. Influencer visel z mostu 200 metrů nad zemí a nemohl zpátky

Kvůli videím na internetu jsou někteří lidé ochotni riskovat i vlastní život. Mladý americký influencer se v Kalifornii nechal kamarádem natáčet, když visel z vysokého mostu. Nejdříve si pobyt na laně zhruba ve dvousetmetrové výšce nad údolím užíval. Problém ale nastal, když se mu nedařilo dostat se zpátky na konstrukci objektu. Na místě museli zasahovat jak hasiči, tak horská služba.

Prudké bouře řádily na Moravě: Velká voda ničila sklepy a garáže, silnice zaplavilo bahno

Hasiči na Moravě a ve Slezsku hlásí rozsáhlé škody způsobené silnými dešti ze středečního odpoledne a noci. Voda se dostala do některých rodinných domů, sklepů a garáží a poškodila také pozemní komunikace. Hasiči v tamních krajích vyjížděli k desítkám případů. V Moravskoslezském kraji bude zřejmě pokračovat odčerpávání vody i ve čtvrtek, uvedl mluvčí Jakub Kozák.

Hasiči ruší pohotovost, do Maroka USAR tým neodletí. Ve hře je stále humanitární pomoc

Čeští hasiči už nepočítají s vysláním speciálního USAR (Urban Search and Rescue) týmu do zemětřesením zasaženého Maroka. Zrušili jeho pohotovost. Do úterního poledne nedostali z Maroka oficiální souhlas s nasazením týmu. Informovala o tom mluvčí hasičů Martina Götzová. Ničivé zemětřesení postihlo Maroko v pátek večer. Český USAR tým, který se specializuje na vyhledávání v sutinách, byl v pohotovosti od soboty.