CNN Prima News hasiči

hasiči

Výpis příspěvků ke štítku „hasiči“

Plameny zachvátily halu v Zápech. Škody budou vysoké, vše se ale obešlo bez zranění

1. července 2022 21:29
Aktualizováno

Hasiči strhávají halu, která začala hořet v pátek večer v Zápech u Prahy. Byly v ní uskladněny autodíly, oleje a plynové lahve. Škoda dosáhne podle majitele společnosti AD Partner asi 100 milionů korun, na místě vyšetřují hasiči s pomocí dronů a výškové techniky, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Na stanovení výše škody je podle ní zatím brzy. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Domy bez střech, desítky rozbitých aut. Moravský Beroun bombardovaly kroupy velikosti vajec

30. června 2022 11:03

Silné krupobití zasáhlo Moravský Beroun na Olomoucku. Ve středu odpoledne zasypaly centrum města i tamní sídliště kroupy o velikosti vejce. Způsobily podle místostarosty Rostislava Hrdličky škody za desítky milionů korun. Kroupy poničily především střechy domů a rozbíjely i okna zaparkovaných aut. Hasiči na místě zasahovali do časných ranních hodin. Ve čtvrtek se na místo znovu vracejí, řekla jejich mluvčí Lucie Balážová. Obec také shání vysoušeče, škody mapuje krizový štáb.

Bleskové povodně i krupobití. Českem se prohnala bouře, hasiči jsou stále v plném nasazení

30. června 2022 06:51
Aktualizováno

Česká republika se vzpamatovává z nočních intenzivních dešťů i bouřek. Například v jižních a středních Čechách platil časně ráno povodňový stupeň zhruba na desítce míst, v Týnu nad Vltavou měla voda z deště takovou sílu, že vyrvala dlažební kostky ze silnice a poškodila několik aut. Extrémní počasí napáchalo škody i v Praze, Královéhradeckém či Olomouckém kraji.

Obří kroupy, zatopené obce, stojící vlaky. Česko decimují extrémní bouřky

29. června 2022 19:54

Silné krupobití zasáhlo ve středu odpoledne Moravský Beroun na Olomoucku. Ledové kroupy tam poničily několik domů. Na místě zasahovali hasiči, kteří pomáhali majitelům střechy provizorně opravit. Bouřky se v průběhu večera a noci vyskytly na celém území Česka. Na řadě míst hrozilo, že se zvednou hladiny vodních toků. Na jihu Čech byla řada měst zaplavena, zejména Týn nad Vltavou. Některé hladiny toků vystoupaly na 3. povodňový stupeň.

Masivní požár u hlavního nádraží v Plzni. Hořel vlak, hasiči prohledávali vagony

27. června 2022 13:43

V blízkosti plzeňského hlavního nádraží hořel jeden z jeden odstavených vagonů, souprava nedaleko rozdvojení trati do směrů na České Budějovice a na Prahu měla celkem pět vagonů a byla bez lokomotivy. Požár začal v pondělí krátce před 13. hodinou. Jeho příčina zatím není známá, ale spekuluje se, že ho mohli způsobit bezdomovci. Ze záběrů je vidět, jak z místa do velké výšky stoupá hustý kouř.

Viděli jsme dílo zkázy, zranila se i stevardka. Hasič popsal zásah u pendolina v Bohumíně

27. června 2022 09:10

Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela přiblížil vlakové neštěstí v Bohumíně, ke kterému došlo v pondělí ráno. Při srážce pendolina a posunovací lokomotivy „Kocour“ zahynul strojvedoucí osobního vlaku. V něm se zranila také stevardka. Další čtyři lidé se zranili v posunovači. „Hasiči viděli dílo zkázy,“ popsal pro CNN Prima NEWS s tím, že pendolino nemohlo jet podle prvních odhadů více než 60 km/h.