reklama
CNN Prima News Himálaj

Himálaj

Výpis příspěvků ke štítku „Himálaj“

Horolezec Holeček měsíc po uvíznutí v Himálajích: Doteď mám omrzlé ruce i nohy

24. června 2021 12:00

Fyzicky byl výstup na vrchol nepálské hory Baruntse a následné trable kvůli sněhové bouři hodně náročný, psychicky už tolik ne. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl horolezec Marek Holeček. Ten ke konci května pod vrcholem zmíněné himálajské hory na několik dní uvízl společně s parťákem Radoslavem Grohem. Téměř měsíc po záchraně a návratu do Čech jej navíc stále trápí omrzlé končetiny.

Horolezec: Holeček s Grohem předvedli úžasný výkon. Vrtulník jim ušetřil dlouhé trápení

2. června 2021 13:29

„Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh v Himálaji předvedli úžasný výkon,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS horolezec Radek Jaroš, který jako první Čech vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Reagoval tak na fakt, že čeští horolezci byli téměř čtyři dny uvězněni pod vrcholem sedmitisícovky Baruntse kvůli nepříznivému počasí. Nakonec se jim ale podařilo sestoupit do takové výšky, ve které je mohl vyzvednout vrtulník.

Vypadám jako reklama na smrt. Horolezec Holeček popsal, co v Himálajích vytrpěl

1. června 2021 19:04

Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh zvládli komplikovaný sestup z himálajské sedmitisícovky Baruntse, pod jejímž vrcholem byli kvůli nepříznivému počasí uvězněni téměř čtyři dny. Oba vyzvedl vrtulník, který je přepravil do nemocnice v Káthmándú. V exkluzivním rozhovoru CNN Prima NEWS Marek Holeček prozradil, co bylo na celé situaci nejtěžší a jak se cítí dnes.

Horolezec Holeček je i s parťákem na cestě domů, přežili uvíznutí v Himálajích

30. května 2021 15:07

Česká horolezecká dvojice Marek Holeček a Radoslav Groh zvládli po uvíznutí těsně pod vrcholem himálajské sedmitisícovky Baruntse sejít z hory a jsou na cestě domů. Informoval o tom na sociálních sítích Holeček, potažmo jeho přítelkyně. Nyní by již měli být na cestě do Káthmándú, hlavního města Nepálu, odkud by se měli přesunout do Prahy.

Přepnu do módu expedice a po dětech se mi nestýská, říká horolezkyně Klára Kolouchová

14. února 2021 18:14

Je jedinou ženou narozenou v bývalém Československu, která pokořila čtyři hory s výškou nad osm tisíc metrů nad mořem, včetně té nejvyšší – Mt. Everestu, a té lezecky nejtěžší – K2. O tom, jak se vyrovnává s nástrahami osmitisícovek a odloučením od dvou dětí a manžela, vypráví Klára Kolouchová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama