reklama
CNN Prima News Himálaj

Himálaj

Výpis příspěvků ke štítku „Himálaj“

Horolezec Holeček měsíc po uvíznutí v Himálajích: Doteď mám omrzlé ruce i nohy

Fyzicky byl výstup na vrchol nepálské hory Baruntse a následné trable kvůli sněhové bouři hodně náročný, psychicky už tolik ne. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl horolezec Marek Holeček. Ten ke konci května pod vrcholem zmíněné himálajské hory na několik dní uvízl společně s parťákem Radoslavem Grohem. Téměř měsíc po záchraně a návratu do Čech jej navíc stále trápí omrzlé končetiny.

Horolezec: Holeček s Grohem předvedli úžasný výkon. Vrtulník jim ušetřil dlouhé trápení

„Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh v Himálaji předvedli úžasný výkon,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS horolezec Radek Jaroš, který jako první Čech vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Reagoval tak na fakt, že čeští horolezci byli téměř čtyři dny uvězněni pod vrcholem sedmitisícovky Baruntse kvůli nepříznivému počasí. Nakonec se jim ale podařilo sestoupit do takové výšky, ve které je mohl vyzvednout vrtulník.

Vypadám jako reklama na smrt. Horolezec Holeček popsal, co v Himálajích vytrpěl

Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh zvládli komplikovaný sestup z himálajské sedmitisícovky Baruntse, pod jejímž vrcholem byli kvůli nepříznivému počasí uvězněni téměř čtyři dny. Oba vyzvedl vrtulník, který je přepravil do nemocnice v Káthmándú. V exkluzivním rozhovoru CNN Prima NEWS Marek Holeček prozradil, co bylo na celé situaci nejtěžší a jak se cítí dnes.

reklama