CNN Prima News Himálaj

Himálaj

Výpis příspěvků ke štítku „Himálaj“

Smutná bilance z Tibetu: Lavina smetla auta na dálnici, zemřelo nejméně 28 lidí

21. ledna 2023 09:59

Pátrání po obětech úterní laviny v čínské Tibetské autonomní oblasti skončilo. S odvoláním na čínská státní média o tom v sobotu informoval zpravodajský server BBC. O život přišlo nejméně 28 lidí a nalezeno bylo 53 přeživších, z nichž pět utrpělo vážná zranění. Kolik lidí se stále pohřešuje, není zatím jasné.

Spadla a zmizela v hluboké trhlině. Slavná americká horolezkyně byla nalezena mrtvá

28. září 2022 10:48

V Nepálu našli tělo americké horolezkyně a lyžařky Hilaree Nelsonové, která se v pondělí zřítila do trhliny poblíž vrcholu osmé nejvyšší hory světa Manáslu. S odvoláním na organizátory expedice o tom ve středu informovala agentura AFP. Nelsonová byla zkušená dobyvatelka vrcholů a v roce 2012 se stala první ženou, která za 24 hodin vystoupila na vrchol nejvyšší hory světa Mount Everest a sousední hory Lhoce.

Záplavy v Nepálu a Indii si od počátku týdne už vyžádaly desítky obětí. Sesuvy půdy odnáší domy

22. října 2021 06:04

Záplavy a sesuvy půdy způsobené přívalovými dešti si v Nepálu od pondělí vyžádaly nejméně 99 životů. V sousední Indii tento týden kvůli prudkým dešťům zahynulo nejméně 88 lidí, informovala s odvoláním na úřady obou zemí agentura AP. Voda zaplavila silnice, poničila mosty i úrodu a způsobila sesuvy půdy, které odnesly několik domů.

Horolezec Holeček měsíc po uvíznutí v Himálajích: Doteď mám omrzlé ruce i nohy

24. června 2021 12:00

Fyzicky byl výstup na vrchol nepálské hory Baruntse a následné trable kvůli sněhové bouři hodně náročný, psychicky už tolik ne. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl horolezec Marek Holeček. Ten ke konci května pod vrcholem zmíněné himálajské hory na několik dní uvízl společně s parťákem Radoslavem Grohem. Téměř měsíc po záchraně a návratu do Čech jej navíc stále trápí omrzlé končetiny.

Horolezec: Holeček s Grohem předvedli úžasný výkon. Vrtulník jim ušetřil dlouhé trápení

2. června 2021 13:29

„Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh v Himálaji předvedli úžasný výkon,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS horolezec Radek Jaroš, který jako první Čech vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku. Reagoval tak na fakt, že čeští horolezci byli téměř čtyři dny uvězněni pod vrcholem sedmitisícovky Baruntse kvůli nepříznivému počasí. Nakonec se jim ale podařilo sestoupit do takové výšky, ve které je mohl vyzvednout vrtulník.

Vypadám jako reklama na smrt. Horolezec Holeček popsal, co v Himálajích vytrpěl

1. června 2021 19:04

Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh zvládli komplikovaný sestup z himálajské sedmitisícovky Baruntse, pod jejímž vrcholem byli kvůli nepříznivému počasí uvězněni téměř čtyři dny. Oba vyzvedl vrtulník, který je přepravil do nemocnice v Káthmándú. V exkluzivním rozhovoru CNN Prima NEWS Marek Holeček prozradil, co bylo na celé situaci nejtěžší a jak se cítí dnes.

Horolezec Holeček je i s parťákem na cestě domů, přežili uvíznutí v Himálajích

30. května 2021 15:07

Česká horolezecká dvojice Marek Holeček a Radoslav Groh zvládli po uvíznutí těsně pod vrcholem himálajské sedmitisícovky Baruntse sejít z hory a jsou na cestě domů. Informoval o tom na sociálních sítích Holeček, potažmo jeho přítelkyně. Nyní by již měli být na cestě do Káthmándú, hlavního města Nepálu, odkud by se měli přesunout do Prahy.