CNN Prima News hlavní líčení

hlavní líčení

Výpis příspěvků ke štítku „hlavní líčení“

Korupční kauza soudce Elischera: Státní zástupce navrhuje 11 let vězení a peněžitý trest

Pražský městský soud v pondělí zahájil nové hlavní líčení v korupční kauze soudce Ivana Elischera. Státní zástupce musel opět přednést celou rozsáhlou obžalobu. Elischer a jeden ze spoluobžalovaných Vietnamců totiž po změně složení soudního senátu nedali souhlas k tomu, aby se již provedené úkony nemusely provádět znovu. Obžaloba navrhla pro všechny tresty vězení. Pro Elischera chce znovu 11 let za mřížemi, milionový peněžitý trest a zabavení dalšího milionu z účtu.

Radovan Krejčíř žádal zrušení verdiktu a nové hlavní líčení v Česku. Ústavní soud to zamítl

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost podnikatele Radovana Krejčíře. Domáhal se zrušení verdiktu, podle kterého si má v Česku odpykat 15 let ve vězení, a nového hlavního líčení. Byl souzen v nepřítomnosti, sám se už ale nepovažuje za uprchlého, protože česká justice ví, kde se nachází, a to ve věznici v Jihoafrické republice. Odpykává si tam dlouholetý trest za obchodování s drogami a pokus o vraždu. Aktuální usnesení je dostupné v databázi ÚS.

Cimický: Můj organismus je nyní křehký. Stát opět před soudem by mě ohrozilo na životě

Představa, že se octnu u soudu ve výrazném stresu, je pro mě život ohrožující, sdělil pro web Expres psychiatr a prozaik Jan Cimický. Soud v pátek nevyhověl jeho žádosti o odročení hlavního líčení. Proces proto začne podle plánu, tedy příští týden v úterý. Cimický webu také sdělil, že se jednání nevyhýbá a že je vyčerpaný. Známý psychiatr je obžalovaný z téměř čtyřiceti skutků včetně vydírání a znásilnění.

Feri před soudem: Nemám co skrývat. Konečně řeknu, jak to bylo, spoustu lidí to překvapí

V úterý se Obvodní soud pro Prahu 3 začne zabývat případem bývalého poslance Dominika Feriho, který je obžalován ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Hrozí mu až desetileté vězení. Obžaloba tvrdí, že se jednoho ze skutků dopustil na tehdy sedmnáctileté dívce. Feri v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že je na úterní jednání zcela připravený a nashromáždil důkazy o své nevině, o níž prý ani na vteřinu nepochybuje.