reklama
CNN Prima News hnutí 3000 statečných

hnutí 3000 statečných

Výpis příspěvků ke štítku „hnutí 3000 statečných“

Jak si vedou Minářovi Lidé PRO? Podpisů je málo, navíc se proti nim zdvihá odpor

Lidé PRO Mikuláše Mináře zatím veřejnost příliš nelákají. Nové politické hnutí bývalého předsedy iniciativy Milion Chvilek pro demokracii odstartovalo s velkými ambicemi, které však podmínilo sběrem podpisů. Pro zapojení se do voleb chce Minář a spol. získat 500 tisíc podpisů. Více než měsíc od založení však hnutí získalo jen necelých 25 tisíc signatářů. Navíc čelí četným odpůrcům.

Minář získal popularitu v Milionu chvilek. Teď míří s Janem Čižinským do Sněmovny

Expředseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář dělá kolem svého vstupu do politiky velké tajnosti. Podle informací CNN Prima NEWS se ale do politických vod vrhne společně s pražským zastupitelem a lídrem Prahy sobě Janem Čižinským a jeho platformou 3000 statečných. O tom, kdo z nich povede kandidátku v Praze, ještě rozhodnuto není. Od 14:00 můžete sledovat online jejich tiskovou konferenci na webu restartpolitiky.cz.

Existuje ještě Čižinského hnutí 3000 statečných? Ptají se příznivci. Lídr mlčí

Koncem minulého roku založil poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský občanské hnutí 3000 statečných. Prezentoval se velkými ambicemi směrem do parlamentních voleb v roce 2021 a netajil se ani tím, že je připraven být premiérem. Téměř 10 měsíců od založení se však i jeho příznivci a podporovatelé ptají, jestli hnutí ještě vůbec existuje, nebo je projekt definitivně odpískán. Čižinský se totiž stáhl, svým fanouškům přestal odpovídat i na sociálních sítích a kvůli koronaviru musel zrušit i naplánovaná setkání v krajích. Navíc se hovoří i o tom, že došly finance, o které zaregistrované příznivce žádá v e-mailech.

reklama