hokej

Výpis příspěvků ke štítku „hokej “

Na hokej bude nově moci až 300 lidí. Musí ale splňovat několik podmínek

5. prosince 2020 16:08

Při zápasech hokejové extraligy a první ligy bude moci být na stadionech nově až 300 lidí. Podle upraveného manuálu, který zohledňuje výnos ministerstva zdravotnictví, musí být přítomné osoby uvedené na seznamu dlouhodobých partnerů klubu a musí se prokázat negativním testem na koronavirus ne starším než 48 hodin. Vedení Českého hokeje to oznámilo v tiskové zprávě.

Česká hvězda Kubalík o milionech i spoluhráčích: Žít v bublině NHL nebylo příjemné

15. října 2020 19:24

Do NHL přišel před uplynulou sezónou jako nejproduktivnější hráč švýcarské nejvyšší soutěže. V Chicagu se Dominik Kubalík nejprve pomaleji rozjížděl, ale nakonec se z něj stala hvězda. S třiceti brankami byl nejlepším střelcem mezi všemi nováčky a vysloužil si i nominaci na Calder Trophy pro nejlepšího zelenáče. A po právu s Blackhawks prodloužil smlouvu o dva roky. Pro CNN Prima NEWS se rozpovídal o setkání s hokejovými hvězdami, výstavním gólu či o životě v hokejové bublině způsobené pandemií koronaviru.

Hokejové kluby píší Prymulovi. Chtějí povolit tréninky v halách a obnovit extraligu

12. října 2020 16:37

Kluby české hokejové extraligy požádají ministra zdravotnictví Romana Prymulu otevřeným dopisem o povolení tréninku v halách a chtějí dosáhnout i obnovení soutěže. Na mimořádné valné hromadě Asociace profesionálních klubů ledního hokeje prostřednictvím videokonference potvrdila přerušení extraligy, které si vyžádala vládní opatření proti šíření koronaviru. Do 25. října jsou v zemi zakázány všechny soutěže a nesmí se sportovat ve vnitřních prostorách.

Hokejista Kubalík si v jediné sezoně v NHL vystřílel novou milionovou smlouvu

9. října 2020 18:43

Český hokejový útočník Dominik Kubalík se domluvil s klubem zámořské NHL Chicagem Blackhawks na nové dvouleté smlouvě, která pětadvacetiletému českému reprezentantovi garantuje celkový příjem 7,4 milionu dolarů (170 milionů korun). Oproti dosavadnímu kontraktu si odchovanec Plzně výrazně polepší, ve své premiérové sezoně v NHL si vydělal 925 000 dolarů.

Šampioni NHL se po dvou měsících vrátili k rodinám. Stanley Cup posloužil i jako židlička

30. září 2020 12:29

I když za hodně specifických okolností, zisk hokejového Stanley Cupu se musí pořádně oslavit. Hráči Tampy Bay Lightning to také po výhře 4:2 nad Dallasem Stars ve finále NHL rozjeli se vší parádou. Přes dva měsíce museli být kvůli pandemii koronaviru v tzv. izolované bublině odloučení od svých rodin. Proto shledání se svými nejbližšími bylo pro mnohé aktéry dalším velkým vítězstvím.

Zemřel dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela. Podlehl rakovině srdce

24. července 2020 13:24

Dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel, podlehl vzácné formě rakoviny srdce. Lékaři mu v květnu diagnostikovali sarkom na srdečním svalu, který zasáhl i obě plíce. Na jeho podporu se během června a července skládali sportovní legendy jako Petr Čech, Dominik Hašek nebo Jakub Voráček a na transparentní účet s názvem Pomoc pro Ondru dobrovolníci přispěli téměř 3,5 milionu korun.

Kanadská juniorská hokejová liga CHL začne prověřovat obvinění ze šikany a zneužívání

26. června 2020 22:57

Kanadská juniorská hokejová liga CHL ustanovila nezávislou komisi, jež se bude zabývat obviněními ze zneužívání a šikanování mladých hráčů v minulosti. Zastřešující organizace tří největších juniorských soutěží WHL, OHL a QMJHL tak reagovala na skupinovou žalobu, kterou podali bývalí hokejisté Daniel Carcillo a Garrett Taylor.