CNN Prima News hudební skladatel

hudební skladatel

Výpis příspěvků ke štítku „hudební skladatel“

Česká stopa Oscary ověnčeného Pinocchia: Hudba k animovanému filmu vznikala v Praze

16. března 2023 13:37

Cenu Akademie za nejlepší celovečerní animovaný film získal Pinocchio Guillerma del Tora od stejnojmenného režiséra. Věděli jste ale, že snímek si sebou nese českou stopu? Orchestrace k hudbě totiž vznikaly v Praze v průběhu loňského dubna, když skladatelé Conrad Pope a Nan Schwartzová působili na prvním ročníku Composers Summit Prague. Chystají se i na druhý ročník, kde hudbu z oscarového Pinocchia uvedou na zahajovacím koncertě.

Tvůrci Shreka i Hellboye. Na Composers Summit zavítají do Prahy hvězdy filmové hudby

3. března 2023 20:56

Jedinečnou zkušenost v oblasti audiovizuální tvorby nabídne druhý ročník Composers Summit Prague. Ve dnech od 14. do 20. dubna 2023 zavítají do Prahy světové hvězdy filmové hudby, mezi nimi autor hudby k filmům Shrek a Letopisy Narnie Harry Gregson-Williams či držitel Oscara za film Pí a jeho život, vítěz Emmy i Zlatého glóbu Mychael Danna. Šestidenní summit nabídne dva koncerty a více než 40 speciálních eventů, které povedou hollywoodští skladatelé osobně. Zvýhodněné akreditace zakoupíte už nyní na webových stránkách www.composers.cz.

Skladatel Karel Svoboda si vzal život před 15 lety. Vendula přiblížila, co za tím bylo

28. ledna 2022 06:15

Před patnácti lety, 28. ledna 2007, nalezla Vendula Svobodová, nyní Pizingerová, svého manžela, hudebního skladatele Karla Svobodu na zahradě domu s prostřelenou hlavou. Přestože policie případ uzavřela jako sebevraždu, někteří kolegové z hudební branže této verzi dodnes nevěří. Jak to s odstupem let vidí Vendula, která známému hitmakerovi byla nejblíže?

Napsal hudbu k oscarovému filmu Řek Zorba. Legendární skladatel zemřel ve věku 96 let

2. září 2021 09:58

Ve věku 96 let zemřel v Aténách jeden z nejslavnějších řeckých hudebních skladatelů Mikis Theodorakis, známý zejména jako autor hudby k filmu Řek Zorba. Informovala o tom agentura AFP. Theodorakis proslul i politickými aktivitami, bojoval proti fašistické okupaci, proti diktatuře vojenské junty a v tomto století se zapojil i do demonstrací proti úsporným opatřením přijatým řeckou vládou kvůli finanční krizi.

Soukup: Betlémské světlo připomíná Vratné lahve. Tandem Svěráků opět nezklamal

3. června 2021 16:53

Filmový soundtrack někdy předčí samotný film, ale na druhou stranu by bez něj nikdy nevznikl. Skladatel při něm reaguje na obraz a ten ho inspiruje, vysvětlil Ondřej Soukup v pořadu Nový den CNN Prima NEWS. Co hudební skladatel prozradil o připravovaném filmu Jana Svěráka Betlémské světlo, na němž se podílí? A proč se Johanka z Arku nakonec nedostala na Broadway?