CNN Prima News hudební skladatel

hudební skladatel

Výpis příspěvků ke štítku „hudební skladatel“

Composers Summit Prague: Šance pro skladatele. Vítěz soutěže může získat globální zakázku

Nadaní skladatelé mají možnost vyhrát 30 000 Kč a hodnotné licence od společnosti Orchestral Tools v soutěži OSA a Composers Summit Prague. Soutěžní skladbu, jejíž zadání vypracoval zástupce společnosti Paramount, Matthew Hearon-Smith, je nutné odevzdat do 17. března 2024. Porotu tvoří zástupci Advisory Boardu v čele s Eliou Cmíralem, vyhlášení proběhne 1. dubna. Dvěma nejlepším skladatelům bude umožněno představit svou skladbu na Showcasu nadaných skladatelů, který proběhne 21. dubna ve studiu Českého národního symfonického orchestru. Vítěz také předvede svou skladbu během koncertu Spectacular Music of Hollywood po boku hollywoodských skladatelů 18. dubna v Obecním domě.

Přišel o všechno. Autor hitu Zvonky štěstí Jiří Zmožek žil roky z životního minima

Tam u nebeských bran, Zvonky štěstí, Biograf láska, Nešlap, nelámej, Už mi lásko není 20 let. To je jen stručný výčet hitů, které napsal hudební skladatel Jiří Zmožek. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zavzpomínal nejen na slavné umělce, s kterými spolupracoval, ale i na období, kdy kvůli podnikání přišel o všechno. Nyní ho čeká první sólový koncert v pražské Lucerně a o svém životě vydává knihu.

Třaskavá kniha o Karlu Svobodovi: Vyžadoval švédskou trojku, užíval si ji s celebritami

Hudební skladatel Karel Svoboda se nikdy netajil tím, že u žen hledal inspiraci ke své tvorbě. Veřejným tajemstvím bylo, že během svého druhého manželství s Vendulou Pizingerovou (dříve Svobodovou) měl v oblibě takzvanou švédskou trojku. Také o tom se mimo jiné rozepsal jeho prvorozený syn Petr, který v roce otcových nedožitých 85. narozenin vydal velmi třaskavou knihu. Pizingerová dílo svého nevlastního syna odmítá jakkoli komentovat. „Děkuji, ale nechci se k tomu vyjadřovat,“ uvedla pro CNN Prima NEWS.

Překvapivá vzpomínka Hůlky na Karla Svobodu: Seznámili se při bouračce, tahal ho z příkopu

Nadaný skladatel Karel Svoboda by v úterý oslavil své 85. narozeniny. Mezi největší hity jeho kariéry patří podmanivý muzikál Dracula, který z Daniela Hůlky udělal hvězdu. Zpěvák nyní ve vysílání CNN Prima NEWS zavzpomínal na jednu z největších osobností české hudební scény. Zároveň se podělil o vtipnou historku z prvního setkání s geniálním umělcem.

Co dohnalo Karla Svobodu k sebevraždě? Jeho syn má jasno. Řekl, co mu otec sdělil před smrtí

Karel Svoboda měl na kontě řadu nesmrtelných hitů, které se proslavily i v zahraničí, několik úspěšných muzikálů i filmové hudby. Byl finančně zajištěný, měl rodinu, malého syna Jakuba, o 34 let mladší ženu Vendulu. Přesto se rozhodl pro dobrovolný odchod ze světa. Prvorozený syn Petr z jeho prvního manželství ve své knize popsal možné důvody.

Česká stopa Oscary ověnčeného Pinocchia: Hudba k animovanému filmu vznikala v Praze

Cenu Akademie za nejlepší celovečerní animovaný film získal Pinocchio Guillerma del Tora od stejnojmenného režiséra. Věděli jste ale, že snímek si sebou nese českou stopu? Orchestrace k hudbě totiž vznikaly v Praze v průběhu loňského dubna, když skladatelé Conrad Pope a Nan Schwartzová působili na prvním ročníku Composers Summit Prague. Chystají se i na druhý ročník, kde hudbu z oscarového Pinocchia uvedou na zahajovacím koncertě.

Tvůrci Shreka i Hellboye. Na Composers Summit zavítají do Prahy hvězdy filmové hudby

Jedinečnou zkušenost v oblasti audiovizuální tvorby nabídne druhý ročník Composers Summit Prague. Ve dnech od 14. do 20. dubna 2023 zavítají do Prahy světové hvězdy filmové hudby, mezi nimi autor hudby k filmům Shrek a Letopisy Narnie Harry Gregson-Williams či držitel Oscara za film Pí a jeho život, vítěz Emmy i Zlatého glóbu Mychael Danna. Šestidenní summit nabídne dva koncerty a více než 40 speciálních eventů, které povedou hollywoodští skladatelé osobně. Zvýhodněné akreditace zakoupíte už nyní na webových stránkách www.composers.cz.