Composers Summit Prague: Šance pro skladatele. Vítěz soutěže může získat globální zakázku

Nadaní skladatelé mají možnost vyhrát 30 000 Kč a hodnotné licence od společnosti Orchestral Tools v soutěži OSA a Composers Summit Prague. Soutěžní skladbu, jejíž zadání vypracoval zástupce společnosti Paramount, Matthew Hearon-Smith, je nutné odevzdat do 17. března 2024. Porotu tvoří zástupci Advisory Boardu v čele s Eliou Cmíralem, vyhlášení proběhne 1. dubna. Dvěma nejlepším skladatelům bude umožněno představit svou skladbu na Showcasu nadaných skladatelů, který proběhne 21. dubna ve studiu Českého národního symfonického orchestru. Vítěz také předvede svou skladbu během koncertu Spectacular Music of Hollywood po boku hollywoodských skladatelů 18. dubna v Obecním domě.

I tento rok proběhne v rámci Composers Summit Prague ve spolupráci s Ochranným svazem autorským globální soutěž pro nadané skladatele, která má za cíl podpořit talentované skladatele a představit jejich soutěžní skladbu mezinárodní porotě. Partnery tohoto ročníku jsou společnosti Paramount a Orchestral Tools. Tvůrcem letošního zadání je Matthew Hearon-Smith ze společnosti Paramount, který bude také jedním z porotců. Dalšími hodnotiteli budou členové Advisory Boardu, mezi něž se řadí uznávaní hollywoodští skladatelé Christopher Young, Conrad Pope nebo držitelka Grammy Nan Schwartz.

ČTĚTE TAKÉ: Chinaski se vrátili z Rockfieldu a přidávají druhou O2 arenu. Oslaví 30 let na scéně

Skladatelé na prvních dvou místech budou moci představit své skladby během programu Composers Summit Prague před zástupci společností jako jsou Sony & PlayStation, Paramount, A&R Worldwide nebo Radish Music. Vítěz si navíc odnese šek od OSA v hodnotě 30 000 Kč na podporu budoucí tvorby a předvede svou skladbu po boku hvězdných skladatelů na zahajovacím koncertě Spectacular Music of Hollywood 18. dubna v Obecním domě. Pokud jeho skladba zástupce Paramountu opravdu zaujme, má šanci získat globální zakázku.

„Composers Summit Prague je jedinečná vzdělávací akce, která umožňuje účastníkům rozvinout vlastní potenciál a navázat nové spolupráce či přátelství. Tento typ soutěže je další přidanou hodnotou, díky níž se summit těší velkému zájmu v oboru. Je to směr, kterým se chceme nadále ubírat. Cílem je připravit mladé i nadějné skladatele na profesionální dráhu a otevřít jim bránu do světa audiovizuální tvorby,“ přibližuje akci jeden z organizátorů Jakub Kouřil.

Vyhlášení soutěže proběhne online 1. dubna 2024. Více informací o soutěži a jejím kompletním zadání naleznete na webu summitu www.composers-summit.com/competition.

Tagy:
hudba soutěž skladatel hudební skladatel Composers Summit Prague Composers Summit Prague 2024