CNN Prima News Hygienická stanice hlavního města Prahy

Hygienická stanice hlavního města Prahy

Výpis příspěvků ke štítku „Hygienická stanice hlavního města Prahy“

Při výskytu černého kašle budou moci do školy jen očkované děti, napsali pražští hygienici

Aktualizováno

Při výskytu černého kašle ve školní třídě mohou docházet do výuky jen řádně očkovaní žáci, uvedla v pátek v tiskové zprávě na webu Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP). Dodala, že opatření bude platné 21 dní. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová však později řekla, že šlo o nesprávný výklad a že žádné dítě z výuky ve škole vyřazeno nebude. Chybu na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví uznala i ředitelka HSHMP Zdeňka Shumová.

Hygienici v Praze potvrdili šestý případ opičích neštovic. Cizinec je v domácí izolaci

V Praze byl potvrzen šestý případ opičích neštovic. Informoval o tom mluvčí Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zbyněk Boublík. Osoba ve věku 34 let s občanstvím jedné ze zemí EU je podle něj po vyšetření na specializovaném oddělení nemocnice v domácí izolaci. První případ v ČR Státní zdravotní ústav (SZÚ) předběžně potvrdil před osmi dny. Odborníci tvrdí, že riziko šíření v populaci je nízké.

Stovky restaurací odmítají kontrolovat hosty. Byla by to diskriminace, tvrdí

Zhruba 400 restaurací nebude dodržovat kontroly bezinfekčnosti hostů. Byla by to diskriminace zákazníků na základě zdravotního stavu, uvedli v pondělí na tiskové konferenci zástupci iniciativy Chcípl PES, která se později změnila na politické hnutí Otevřeme Česko normálnímu životu. Samotné vládní nařízení je podle nich nezákonné. Kvůli omezování svobod svolává hnutí demonstraci na 17. listopadu od 15:00 na pražské Staroměstské náměstí.

Nákaza v olympijském speciálu zřejmě zůstane záhadou. Hygienikům chybí vzorky

Nákazu v letadle českých sportovců na olympijské hry z Prahy do Tokia se zřejmě nepodaří rozklíčovat. Na úterní tiskové konferenci to oznámily vedoucí pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Bez genotypizace neboli podrobného vyšetření typu viru pomocí sekvenování jeho DNA se jen těžko rozezná, jak se virus šířil. Hygieničky také potvrdily, že jeden z olympioniků se nakazil mutací delta.

Dohledat nákazu mimo domov či pracoviště pražští hygienici neumějí, míní Jágrová

V Praze se nedaří dohledávat místa nákazy novým typem koronaviru, pokud jím není domácnost nebo zaměstnání. Ve středu to řekla ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. Na obvolávání nakažených se podílí 130 zaměstnanců a 200 až 300 dalších lidí volá kontaktům. Nedaří se nakažené kontaktovat do 48 hodin, dodala Jágrová.