reklama
CNN Prima News Instagram

Instagram

Výpis příspěvků ke štítku „Instagram“

Existuje jen medaile, nic jiného. Zlaté olympioničky se vyhýbají sociálním sítím

Nové téma olympijských her v Tokiu nastavila hvězdná gymnastka Simone Bilesová. V úterý mnohé šokovala tím, že odstoupila z finále ženské týmové gymnastiky a později i víceboje, ve kterém měla obhajovat zlato. Důvodem je její psychický stav. Právě ten se snaží „v normě“ udržovat i nové držitelky zlatých medailí: plavkyně Ariarne Titmusová a cyklistka Annemiek van Vleutenová.

KOMENTÁŘ: Problémy dnešních dní. ‚‚Dokonalé‘‘ filtry na sociálních sítích mohou ublížit

„Někdy mám pocit, že ty filtry vyhlazují a vylepšují věci, o kterých jsem netušila, že bych z nich měla mít komplex.‘‘ „Jako máma dvou holčiček, které vyrůstají ve světě sociálních sítí, bych si přála, aby se kvůli nim necítily méněcenné.‘‘ Takové a mnohé další zprávy mi přišly poté, co jsem se zapojila do debaty o obličejových filtrech. Toto téma na Instagramu už delší dobu (ale nijak intenzivně) sleduji a důvody, proč jej beru jako problém, se pokusím popsat na následujících řádcích.

Už žádné umělé svaly a božská tvář? Norsko nařídilo influencerům přiznat filtry a retuše

S velmi nezvyklým krokem přišla vláda v Norsku. Ta totiž schválila zákon, podle kterého musí tamní influenceři a internetové celebrity přiznávat, zda ve svých příspěvcích použili filtry či retuše. Chce tak zabránit tomu, aby lidé, kteří influencery sledují, neměli zkreslené představy o tom, jak má „ideální“ lidské tělo vypadat. Část internetových celebrit se kupodivu za zákon staví a je podle nich potřeba.

Banán lze oloupat rukou. Tiktoker zesměšňuje složité „vychytávky“ mladých influencerů

V březnu 2020 přišel 21letý dělník z Itálie o práci v továrně. Místo toho, aby si začal hledat novou, začal se věnovat TikToku. Na této sociální síti tak už více než rok Khabane Lame sdílí videa, kde zesměšňuje složité „vychytávky“ věcmi, které jsou logické nebo dávno vymyšlené. Během jednoho roku se stal tvůrcem obsahu na TikToku s nejrychleji stoupající popularitou. V současnosti ho sleduje přes 84 milionů lidí.

Není to nejostřejší tužka, urazil Novotný Jágra. Legenda vytáhla penál a hledala se

Hokejová legenda Jaromír Jágr odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše, aby se zapojil do kampaně na očkování proti onemocnění COVID-19. Na sociálních sítích na něj za tento krok čekaly pozitivní i negativní reakce. Ve skupině kritiků se ocitl i řeporyjský starosta Pavel Novotný, který kladenského patriota zkritizoval na Twitteru a později i ve vysílání CNN Prima NEWS. Na jeho slova o tom, že „není nejostřejší tužka v penále“, zareagoval Jágr zábavnou formou.

Miláček i „hovado“ končí. Jaké průšvihy provázely kariéru fotbalisty Limberského?

Fotbalista David Limberský v 37 letech oznámil ve středu konec úspěšné kariéry. Ve Viktorii Plzeň se odchovanec stal miláčkem a klubovou legendou, která byla jedním ze základních stavebních kamenů nejlepší éry Západočechů. Dost často se ale do médií dostával skrze jiné záležitosti než standardní nadprůměrné výkony na hřišti. Připomeňte si, čím vším „Limba“ proslul.

reklama