Sociální sítě

Nejnovější příspěvky k tématu

Mrtvého syna našel Jaroslav spoutaného v ženských šatech. Verzi o sebevraždě odmítá věřit
Krimi

Mrtvého syna našel Jaroslav spoutaného v ženských šatech. Verzi o sebevraždě odmítá věřit

Můj syn by si nikdy nesáhl na život, tvrdí bývalý hrobník Jaroslav ze slovenské obce Kostolná u Myjavy. Ten před několika měsíci našel svého dvaatřicetiletého syna Jara bez známek života. Muž měl ruce spoutané za zády a byl oblečený do ženských šatů. Policie jeho případ uzavřela jako sebevraždu, jeho otec však této verzi nevěří. Podle něj k tomu Jara někdo donutil přes internet. Řekl to deníku Nový Čas.

Napadená čtenářka CNN Prima NEWS varuje: Pozor na falešné policisty, posílají i průkazky

Zavolal vám policista, že je váš bankovní účet v ohrožení? Měli byste zbystřit, s největší pravděpodobností jde o podvodníka. Případů, kdy náhodným lidem zavolá falešný „kriminalista“ z Plzně či Prahy, rapidně přibývá. O svou zkušenost se podělila i čtenářka CNN Prima NEWS. „Zněl věrohodně – oznámil mi, že se mám dostavit do Plzně a ptal se na detaily ohledně banky a přihlášení do internetového bankovnictví,“ popsala reportérovi. Policie upozorňuje, aby byli lidé obezřetní. V momentě, kdy jim někdo pošle služební průkaz, jde o silný signál, že se jedná o podvodníka. „Tohle policisté nikdy za žádných okolností nedělají,“ zdůraznila mluvčí libereckých strážců zákona Dagmar Sochorová.

Tvoříte obsah v B2B? Získejte z něj relevantní obchodní schůzku

Firmy investují čas i rozpočet do obsahu na sociálních sítích – jenže lajky nejsou leady. Viditelnost je důležitá, ale sama o sobě nestačí. Firmy, které propojí online komunikaci s aktivní telefonickou strategií, výrazně zvyšují své obchodní šance. Právě v osobním oslovení často leží rozhodující moment pro vznik důvěry a konkrétní spolupráce.

Okopírovali vám podvodníci profil na Facebooku? Varujte své přátele a řiďte se těmito radami

Podvodníci si z Facebooku udělali své hřiště. V posledních několika měsících se uživatelé museli potýkat se „zloději identit“, kteří kopírují profily lidí a následně se snaží vetřít do seznamu přátel daných osob. Z nich pak pod různými záminkami zkouší vylákat peníze. Jak ochránit svůj profil a co dělat, když narazíte na podezřelou zprávu od „svého známého“? O svou zkušenost s falešným zkopírovaným profilem se podělila Petra Cvrčková, jedna z obětí kyberzločinců.

Popelka z ANO nařkl Decroix: Arogantní bitcoinová uklízečka. Nechutné, namítl Vystrčil

Bitcoinová uklízečka premiéra Petra Fialy (ODS). Těmito slovy počastoval na sociálních sítích novou ministryni spravedlnosti Evu Decroix (ODS) náměstek jihlavského primátora Radek Popelka (ANO). Nařkl ji rovněž z arogance, aktivismu a „pochybného vzdělání“. Stranickou kolegyni bránil předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), který slova Popelky označil za nechutný příklad arogance. Seberte se a styďte se, vzkázal Vystrčil náměstkovi. Ten příspěvek následně smazal – prý ho překvapila míra nenávisti vůči političce.

Decroix reaguje na „hnojomety“: Jsem veselá holka, mám být napadána? Politici jsou jen lidi

Místopředsedkyně ODS a budoucí ministryně Eva Decroix se ohradila proti lidem, kteří kritizují její lidovější vystupování ve veřejném prostoru. „Nebyla jsem vždy politik, ale veselá holka, máma a kamarádka, co miluje život. Teď za to mám být zesměšňována a napadána?“ podivovala se politička, která má již začátkem příštího týdne nahradit Pavla Blažka (ODS) v čele resortu spravedlnosti.

Sociální sítě už dávno nejsou jen způsob, jak udržovat kontakt se svými známými a mít přehled o tom, co právě prožili a co je u nich nového. V naší rubrice zjistíte, co právě letí na Facebooku nebo Youtube, kam kráčí Twitter pod Elonem Muskem a kdo je největší hvězdou Instagramu.