Sociální sítě

Nejnovější příspěvky k tématu

Dodržujte kodex proti dezinformacím, zdůraznil Twitteru eurokomisař. Reakcí byl emotikon výkalu
Sociální sítě

Dodržujte kodex proti dezinformacím, zdůraznil Twitteru eurokomisař. Reakcí byl emotikon výkalu

Americká společnost Twitter se rozhodla nadále nenaplňovat unijní kodex o dezinformacích, uvedl v pátek pozdě večer eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton. Ani to podle něj ale firmu provozující stejnojmennou sociální síť nezbavuje povinností v této oblasti, uvedla agentura Reuters. Twitter se loni v létě ke kodexu stejně jako několik desítek dalších společností připojil dobrovolně.

Ondrejko, drž se, miluji tebe i Tiffany. Gregorová podpořila Brzobohatého dojemným vzkazem

23. května 2023 15:25

Matka Ondřeje Brzobohatého Hana Gregorová napsala svému synovi dojemný vzkaz plný podpory a lásky. Je tak dalším z lidí, kteří zpěváka ve sporu s jeho bývalou ženou a modelkou Taťánou Kuchařovou podpořili. Kromě jeho starší sestry Roly se přidali i český zpěvák Matěj Rupert, moderátor Libor Bouček nebo slovenská zpěvačka Dara Rolins.

Facebook v průšvihu. Posílal data o uživatelích do USA, dostal nejvyšší pokutu v historii

22. května 2023 11:58

Americká internetová společnost Meta Platforms dostala v Evropské unii pokutu 1,2 miliardy eur (více než 28 miliard Kč) za odesílání informací o uživatelích do Spojených států prostřednictvím své sociální sítě Facebook, a to v rozporu s pravidly EU pro ochranu osobních údajů (GDPR). Oznámila to irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Je to nejvyšší pokuta, jaká kdy byla v unii za podobné prohřešky uložena. Firma se podle médií proti rozhodnutí hodlá odvolat.

Internet se mění. Poznat lež bude náročnější, zvlášť pro „naivní důvěřivce“, varují experti

30. dubna 2023 22:39

Technologie postupuje dopředu příliš rychle a lidé jejímu tempu nestačí. S příchodem lepší umělé inteligence (AI) a kvalitních generátorů textu či obrazu hrozí, že se uživatelé internetu čím dál jednodušeji stanou oběťmi dezinformační scény. Obavy neplynou jen z šíření falešných zpráv, ale také z podvodů v e-mailech či na sociálních sítích. „Rozpoznat, co je pravda, co dezinformace a co lež, bude čím dál náročnější,“ uvedli IT experti oslovení redakci CNN Prima NEWS.

Cvrčky nežeru. EU nás bude tajně krmit brouky, brojí dezinformátoři proti „hmyzí diktatuře“

26. dubna 2023 06:27

Dezinformační scéna si našla nového strašáka. V řetězových e-mailech a na sociálních sítích varuje před „broučí diktaturou“ a konzumaci cvrčků, které Evropská unie údajně již nyní tajně přidává do potravin. Boje proti hmyzí bílkovině se ujali také někteří čeští politici z hnutí SPD či expremiér Andrej Babiš (ANO). Právě kvůli dezinformacím přišla česká startupová společnost Sens Food věnující se výrobě produktů s hmyzími surovinami o důležitého obchodního partnera.

Kalousek ostře k Fialovi: Nedělejte z nás blbce s nízkou inflací. Nejsme Burešovi voliči

14. dubna 2023 11:12

Pokles meziroční inflace není úspěchem a rozhodně za něj nemůže současná vláda. Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se ostře opřel do premiéra Petra Fialy (ODS), který podle něj dělá ze svých voličů blbce. Předseda vlády se totiž na Twitteru pochlubil tím, že se kabinetu podařilo zkrotit ceny pohonných hmot a energií, zároveň vyzval občany k trpělivosti s cenami potravin.

Sociální sítě už dávno nejsou jen způsob, jak udržovat kontakt se svými známými a mít přehled o tom, co právě prožili a co je u nich nového. V naší rubrice zjistíte, co právě letí na Facebooku nebo Youtube, kam kráčí Twitter pod Elonem Muskem a kdo je největší hvězdou Instagramu.