Sociální sítě

Nejnovější příspěvky k tématu

Fotbal

Hrůza ve finále českého poháru, píší zahraniční weby. O nejhorších momentech bitky mají jasno

Drsný střet mezi příznivci fotbalové Plzně a Sparty přímo na hřišti po středečním konci finále domácího poháru MOL Cupu rezonuje nejen v Česku. Všímají si ho také zahraniční zpravodajské weby. Odmítavou reakci vyvolaly především záběry, kdy někdo z fanoušků na hrací ploše hodil plastovou židli na moderátora a sportovní komentátory České televize. O incidentu píší Daily Mail nebo Bild.

Rakušan o kontroverzním výroku: Nebyl šťastný. Dám si pozor, co a kdy píšu na sociální sítě

Opravdu nepodceňuji nebezpečí nekontrolované migrace. Během debaty v pražské Masarykově koleji to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Reagoval tak na kritiku, kterou způsobila jeho nedávná poznámka k článku o demonstraci radikálních islamistů v Hamburku. „A co se ve skutečnosti stalo? Nic. Dobrou noc,“ odpověděl vicepremiér uživateli, který upozorňoval, že někteří z protestujících požadovali vznik chalífátu v Německu.

Krejčí při oslavách titulu podepsal dres „Jude Slavie“. Stalo se to ve spěchu, reagoval klub

Značnou kontroverzi vyvolala na sociálních sítích fotografie kapitána fotbalové Sparty Ladislava Krejčího. Po sobotní obhajobě ligového titulu na stadionu v Mladé Boleslavi se zastavil u skupinky slavících fanoušků. Na snímku je zachycen, jak podepisuje dres s nápisem „Jude Slavie“ a číslem 88. Podle fotbalového klubu došlo k události v hektické situaci, která následovala po zisku titulu. Mluvčí Sparty Ondřej Kasík pro CNN Prima NEWS uvedl, že s hráčem budou o události hovořit.

Hodit kotě do vody a pak ho vytáhnout? Falešná videa zachráněných zvířat vydělávají na soucitu

V posledních letech se na internetu staly velmi populárními videa zachycující „záchranu“ zvířat. Ty však bývají poměrně často inscenovaná, přičemž zvířecí herci jsou v takovém případě využiti pouze jako nástroj pro získání sledovanosti a peněz. Tato praktika má však dalekosáhlé důsledky, a to nejen pro zvířata, ale i pro diváky samotné, upozorňuje web Animal Friendly Life.

ANKETA: Zrůdnost z pekla, nebo dílo s nádechem božskosti? Králův portrét rozdělil společnost

První oficiální portrét Karla III. po korunovaci, který byl odhalen při příležitosti jednoho roku kralování, vyvolal smíšené reakce. Zatímco někteří obraz z dílny renomovaného umělce Jonathana Yea pochválili a hovořili i o nádechu božskosti, další ho tvrdě zkritizovali a přirovnávali ke zrůdnosti z pekla. Hlasujte v anketě, jak se líbí vám.

Pozor na nový trik podvodníků, zneužívají vaše známé, varuje česká banka. Jak se ubránit?

Čechy trápí nový zákeřný trik internetových podvodníků. Z falešných či ukradených účtů na sociálních sítích se vydávají za známé svých vytipovaných cílů a snaží se z nich vylákat přihlašovací údaje či data k platebním kartám. Spoléhají na to, že oběti při kontaktu se svými přáteli či příbuznými poleví v ostražitosti. „Je třeba nepodlehnout iluzi, že když je zpráva od známého, je to v pořádku. Není!“ apeluje na veřejnost Petr Vosála, manažer bezpečnosti z ČSOB. Jak se nenachytat a odhalit podvodníky včas?

ANKETA: Nejlepší české polévky. Prestižní web zveřejnil překvapivý žebříček, souhlasíte s ním?

Která česká polévka je nejlepší? Prestižní gastroweb Taste Atlas rozsekl věčnou otázku svým čerstvě zveřejněným žebříčkem. Gurmáni z celého světa nakonec hlasovali pro tradiční českou česnečku, špatně si ovšem nevedly ani rajská či gulášovka. Do výběru se probojoval i předkrm, který české jedlíky spíše rozděluje než spojuje. A na úplném chvostu pak skončila štědrovečerní polévková stálice. Souhlasíte se žebříčkem webu Taste Atlas? Dejte hlas své oblíbené polévce v anketě na konci článku.

Sociální sítě už dávno nejsou jen způsob, jak udržovat kontakt se svými známými a mít přehled o tom, co právě prožili a co je u nich nového. V naší rubrice zjistíte, co právě letí na Facebooku nebo Youtube, kam kráčí Twitter pod Elonem Muskem a kdo je největší hvězdou Instagramu.