CNN Prima News iPhone

iPhone

Výpis příspěvků ke štítku „iPhone“

Je tohle střílečka budoucnosti? V pořadu Enter vstoupíme na unikátní virtuální bojiště

Revoluce v elektronickém sportu, střílečka budoucnosti i virtuální airsoft. Všemi těmito přízvisky by se dal popsat francouzský projekt EVA, který v unikátní hře kombinuje souboje v digitálních světech s pobíháním po mohutné aréně. A štáb herního a technologického pořadu Enter dostal jedinečnou možnosti si střílení ve virtuální realitě vyzkoušet na vlastní kůži. Relaci můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu Cnnprima.cz. Na reprízy se pak můžete těšit každé úterý ve 23:40.

Potvrzeno. Apple ustoupil EU, nový iPhone 15 nabijete s USB-C. Došlo i na model z titanu

Spekulacím je konec. Dlouho očekávané odhalení nové série chytrých telefonů iPhone potvrdilo, že se nadcházející vlajková loď společnosti Apple neobejde bez USB-C kabelu. Ten protlačila Evropská unie ve snaze sjednotit konektory chytrých zařízení. Čerstvě představený iPhone 15, který se mimo jiné chlubí i vyšším výkonem, lepším fotoaparátem či vylepšenými funkcemi, se začne prodávat už za několik týdnů, české ceny ale zatím nejsou známy.

Velký šok pro Západ. Sankce na Rusko vůbec nezabírají, Moskva trikem dováží i čipy z USA

Jen za poslední půlrok se do Ruska dostaly západní mikročipy v hodnotě přesahující půl miliardy dolarů (11 miliard korun). Moskvě se totiž překvapivě efektivně daří obcházet západní sankce. Přes prostředníky nadále importuje i motory do letadel nebo oblíbené iPhony. K šokujícímu zjištění dospěla analýza ruského nezávislého projektu Vjorstka.

Dojmy z brýlí Apple Vision Pro? Moc těžké, lidem se dělalo zle. Žádná revoluce, dodal expert

Jsou brýle rozšířené reality Apple Vision Pro revolucí, nebo evolucí? Podle novinářů i technologických expertů zatím ani jedno – zařízení se pere s několika neduhy. Na jedné straně je problémem cena, jež by se ale časem mohla postupně srovnat na přijatelnější hladinu. Někteří reportéři, kteří dostali možnost si horkou novinku od Applu vyzkoušet, zase mluví o příliš velké hmotnosti při nošení na hlavě. Několika novinářům se při delším používání udělalo zle. Nejde nicméně o neobvyklý jev – nevolnost trápila mnohé lidi už u brýlí virtuální reality.

Pozor, WhatsApp přestane fungovat na starších mobilech, včetně iPhonů. Je mezi nimi i váš?

Majitelé starších mobilních telefonů by měli zbystřit. Od 1. ledna 2023 totiž na některých typech skončí podpora populárního chatu WhatsApp. Na mobilech se staršími operačními systémy tak aplikace může přestat fungovat. Společnost Meta, která za WhatsAppem stojí, zveřejnila seznam modelů, kterých se ukončení podpory týká. Pokud mezi nimi najdete i svůj telefon a aplikaci chce užívat, nákupu novějšího zařízení se nevyhnete.

Uhořeli kvůli covidovým restrikcím lidé? Město Ujgurů se bouří proti dlouhému lockdownu

V západočínské provincii Sin-ťiang, která do obecného povědomí vešla kvůli postupu Pekingu vůči muslimské menšině Ujgurů, vypukly kvůli přísné protipandemické politice čínské vlády silné protesty. Nepokoje v metropoli Urumči, které jsou tam jinak spíše vzácné, vyvolal požár výškové budovy, při němž v noci na čtvrtek zahynulo nejméně deset lidí. Informovala o tom agentura Reuters.

CNN: Apple by rád opustil Čínu. Kvůli nestabilitě, politice nulového covidu i Tchaj-wanu

Společnost Apple a Čína jsou nerozlučně spjaty už téměř dvě desetiletí. Nejlidnatější země světa se podílí nejen na výrobě drtivé většiny produktů Applu, ale také na značné části prodeje. Pro technologického giganta ale začíná být setrvání v Číně čím dál tím méně výhodné. Poškozují ho čínské covidové restrikce i eskalace situace okolo Tchaj-wanu, informuje web CNN.