reklama
CNN Prima News Istanbul

Istanbul

Výpis příspěvků ke štítku „Istanbul“

Moře v Turecku zaplavil sliz: Ohrožuje turismus a zabíjí zvířata. Úřady si nevědí rady

U pobřeží Marmarského moře v Turecku se v posledních měsících rozšířil sliz, který ohrožuje mořské živočichy, místní rybolov i turistiku. Úřady se ho snaží odstranit, je to ale nikdy nekončící práce. Za neobvyklým jevem stojí hlavně oteplování a znečišťování vody i ovzduší. Biologové dokonce varují před klimatickou katastrofou.

Hrůzný zápas pro Chorvata Vidu. Zavinil penaltu a o pauze zjistil, že má koronavirus

Na toto utkání fotbalista Domagoj Vida rozhodně nezapomene, ačkoliv šlo pouze o přátelský duel. Kapitán Chorvatska nejprve zavinil penaltu proti svému týmu, což Turecku pomohlo k poločasovému vedení 2:1. Místo toho, aby se o pauze Vida v kabině ujmul motivačního proslovu, měl nakonec zcela jiné starosti. Vedení chorvatské reprezentace se totiž dozvědělo, že zkušený hráč byl pozitivní na onemocnění COVID-19.

V Hagia Sofia se konala velká modlitba muslimů po desítkách let

Aktualizováno

Tisíce lidí, včetně tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a členů jeho vlády, dorazily 24. července na první velkou páteční modlitbu muslimů v istanbulském chrámu Boží Moudrosti (Hagia Sofia) po téměř 90 letech. Místní média přinesla i záběry davů lidí, kteří časně ráno běželi k bezpečnostním stanovištím, kde se kontrolovalo mimo jiné to, zda mají mají roušky kvůli koronaviru.

reklama