reklama
CNN Prima News Istanbul

Istanbul

Výpis příspěvků ke štítku „Istanbul“

Konferenční liga nalosována: Zajímaví soupeři pro Slavii, jde na Feyenoord i Union Berlín

27. srpna 2021 14:09

Premiérový ročník Evropské konferenční ligy zná všech 32 účastníků, teď už i jejich rozřazení do skupin. Novou soutěž okusí i dva české týmy – Slavia Praha a Jablonec. „Sešívání“ si v uskupení E zahrají s nizozemským Feyenoordem, Unionem Berlín a izraelským Maccabi Haifa. Severočechy čeká také výlet do Nizozemska, a to k zápasu s Alkmaarem, potkají dále Kluž a dánský Randers.

Liga mistrů: PSG narazí na Manchester City, Chelsea se střetne s Juventusem

26. srpna 2021 19:31

Úřadující vítěz fotbalové Ligy mistrů Chelsea se ve skupině nového ročníku utká s Juventusem Turín, Petrohradem a Malmö. Poražený finalista Manchester City v souboji dvou největších favoritů celé soutěže narazí na posílený Paris St. Germain s útočníkem Lionelem Messim, dále na Lipsko a Bruggy. Rozhodl o tom čtvrteční los v Istanbulu.

Moře v Turecku zaplavil sliz: Ohrožuje turismus a zabíjí zvířata. Úřady si nevědí rady

19. června 2021 19:47

U pobřeží Marmarského moře v Turecku se v posledních měsících rozšířil sliz, který ohrožuje mořské živočichy, místní rybolov i turistiku. Úřady se ho snaží odstranit, je to ale nikdy nekončící práce. Za neobvyklým jevem stojí hlavně oteplování a znečišťování vody i ovzduší. Biologové dokonce varují před klimatickou katastrofou.

Muž v Istanbulu zachránil holubovi život fénem. Zahřál ho, když přimrzl k parapetu

16. listopadu 2020 07:50

I holub je zvíře a zaslouží si žít, uvedl Sabahattin Yilmaz. Muž žijící v Istanbulu zachránil opeřence, který přimrzl k parapetu za jeho oknem tím, že ho rozehříval pomocí fénu na vlasy. Milého gesta si všiml jeden ze sousedů, který natočil záchrannou akci na mobilní telefon. Video pak začali lidé hojně sdílet na sociálních sítích.

Hrůzný zápas pro Chorvata Vidu. Zavinil penaltu a o pauze zjistil, že má koronavirus

12. listopadu 2020 10:49

Na toto utkání fotbalista Domagoj Vida rozhodně nezapomene, ačkoliv šlo pouze o přátelský duel. Kapitán Chorvatska nejprve zavinil penaltu proti svému týmu, což Turecku pomohlo k poločasovému vedení 2:1. Místo toho, aby se o pauze Vida v kabině ujmul motivačního proslovu, měl nakonec zcela jiné starosti. Vedení chorvatské reprezentace se totiž dozvědělo, že zkušený hráč byl pozitivní na onemocnění COVID-19.

reklama