CNN Prima News Istanbul

Istanbul

Výpis příspěvků ke štítku „Istanbul“

Turecko plánuje pozemní operaci v Sýrii a Iráku. Cílem mají být Kurdové odplatou za atentát

21. listopadu 2022 18:15

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondělí prohlásil, že jeho země plánuje pozemní operaci proti kurdským milicím YPG a PKK v iráckem Kurdistánu a na severu Sýrie. Akce by měla být jednou z reakcí na bombový útok 13. listopadu, kdy v Istanbulu po výbuchu nastražené bomby zahynulo šest lidí. Z něj Ankara viní právě Kurdy.

Turecko se mstí za terorismus v Istanbulu: Zaútočilo v Sýrii a Iráku, zemřelo 31 lidí

20. listopadu 2022 11:16

Turecko v noci na neděli podniklo letecké útoky na cíle na severu Sýrie a Iráku. Podle Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) při nich zahynulo 31 vojáků syrské armády či příslušníků kurdských milic. Údery jsou zjevně reakcí Ankary na teroristický útok v Istanbulu z minulého víkendu, který turecká vláda připisuje kurdským radikálům. Kurdové zapojení do činu odmítají.

Za výbuch v Istanbulu je zodpovědná Syřanka s kurdským výcvikem, tvrdí turecká policie

14. listopadu 2022 05:20
Aktualizováno

Turecká policie v souvislosti s nedělní explozí v centru Istanbulu zadržela ženu podezřelou z nastražení bomby a zadržela dalších 45 lidí. Zadržená žena je syrská občanka, která vypověděla, že ji vycvičili kurdští radikálové, informovala policie. V souvislosti s útokem s šesti mrtvými a více než 80 zraněnými bylo zadrženo dohromady 46 lidí. Turecké úřady podezírají z účasti na atentátu kurdské milice v Sýrii YPG a Stranu kurdských pracujících (PKK). Obě organizace podíl na útoku popřely.

Děsivá svědectví o výbuchu v Istanbulu: Byly tam rodiny s dětmi. Viděl jsem lidi na zemi

13. listopadu 2022 21:13

Nejméně šest mrtvých a 81 zraněných. Taková je bilance obětí po explozi v centru tureckého Istanbulu. Podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana mohlo jít o terorismus. K výbuchu došlo na pěší zóně frekventované ulice v historické čtvrti Beyoğlu. Na místě byl chaos, všude střepy z vysklených výloh a černý dým, popisují svědci tragédii. Z jejich výpovědí mrazí.

Během exploze v Istanbulu zahynulo nejméně šest lidí. Podle Erdogana to „zavání terorismem“

13. listopadu 2022 15:20
Aktualizováno

Exploze na rušné ulici pro pěší v centru Istanbulu v neděli zabila šest lidí a 81 dalších zranila, uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Podle něj se jednalo o bombový útok, který „zavání terorismem“. Generální konzulát ČR v Istanbulu v tuto chvíli nemá informace, že by mezi oběťmi a zraněnými byli čeští občané, sdělilo české ministerstvo zahraničí. Soustrast pozůstalým vyjádřila řada zemí včetně České republiky.

Zemřela majitelka luxusního klenotnictví Tiffany. Vypadla z jachty, nad tragédií visí otazníky

12. listopadu 2022 06:19

Vysněná dovolená s milencem skončila pro majitelku šperkařského impéria Tiffany & Co. v Turecku tragédií. 71letá Dilek Erteková údajně 26. října přepadla přes zábradlí luxusní jachty na cestě do Honolulu. Okolnosti, za kterých měla žena z lodi vypadnout, jsou však podezřelé. Z trezoru v kajutě se ztratily její šperky, milenec zmizení Ertekové navíc nahlásil až po dvaceti hodinách.

Zachraň se, kdo můžeš. Rusové před mobilizací prchají i do Gruzie či Mongolska

22. září 2022 22:54

Poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil částečnou mobilizaci, rozhodla se řada Rusů opustit svoji zemi. Již během dne vyprodali veškeré letenky z Moskvy do tureckého Istanbulu či arménského Jerevanu. Kolony se začaly tvořit u rusko-finské hranice. Během čtvrtka úprk občanů pokračoval. Míří dokonce i do nepřátelské Gruzie či zaostalého Mongolska.

Z Oděsy vyplula první loď s ukrajinským obilím. Míří do Libanonu

1. srpna 2022 13:37

Z Oděsy v pondělí ráno vyplula první loď s ukrajinským obilím v rámci dohody, kterou 22. července uzavřely Ukrajina, Rusko, Turecko a OSN. Uvedla to turecká mutace stanice CNN. Zprávu později potvrdilo i turecké ministerstvo obrany a také Kyjev. Vyplutí lodi dokládá i specializovaný web marinetraffic.com, který sleduje námořní pohyb. Podle ukrajinského ministerstva dopravy loď měla vyplout kolem 08:15 SELČ. Podle předchozích informací je cílem nákladního plavidla Libanon.