CNN Prima News Ivan David

Ivan David

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan David“

Cvrčky nežeru. EU nás bude tajně krmit brouky, brojí dezinformátoři proti „hmyzí diktatuře“

26. dubna 2023 06:27

Dezinformační scéna si našla nového strašáka. V řetězových e-mailech a na sociálních sítích varuje před „broučí diktaturou“ a konzumaci cvrčků, které Evropská unie údajně již nyní tajně přidává do potravin. Boje proti hmyzí bílkovině se ujali také někteří čeští politici z hnutí SPD či expremiér Andrej Babiš (ANO). Právě kvůli dezinformacím přišla česká startupová společnost Sens Food věnující se výrobě produktů s hmyzími surovinami o důležitého obchodního partnera.

Nejhloupější rozhodnutí za posledních 10 let. Vondra a spol. kritizovali Německo kvůli jádru

19. dubna 2023 21:05

To, že Německo i navzdory energetické krizi přistoupilo k zavření své poslední jaderné elektrárny, je nejhorším rozhodnutím země za posledních deset let. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS z europarlamentu ve Štrasburku to prohlásil místopředseda ODS Alexandr Vondra. Europoslanec Ivan David (SPD) poznamenal, že kvůli kroku západních sousedů budou trpět mimo jiné i Češi.

David: O dětech unesených z Ukrajiny nezávislé info nemám. Jste mimo, zuřil Zdechovský

19. dubna 2023 19:42

Bouřlivé reakce vyvolal ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ze Štrasburku europoslanec Ivan David (SPD). Ten prohlásil, že o únosech ukrajinských dětí ruskými agresory „nemá informace z nezávislých zdrojů“. Jiný zákonodárce z Evropského parlamentu, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), ho následně zkritizoval, že je „úplně mimo“. Do debaty se následně zapojili i místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová (ANO) a europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

Hádka ve studiu: Zelenskyj mi za cestu do Bruselu nestojí, opáčil David na kritiku Gregorové

10. února 2023 23:12

V Bruselu máte práci s platem, který vám dávají daňoví poplatníci, kritizovala europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) svého kolegu z SPD Ivana Davida. Ten totiž chyběl na zasedání Evropského parlamentu, kterého se zúčastnil i prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj. Jak vypadá dojatý Brusel? Neodpustil si David ve vysílání CNN Prima NEWS rýpanec, který nadzdvihl Gregorovou. Davidovi Zelenskyj podle jeho slov za cestu do Bruselu nestojí. Dal tak jasně najevo svůj postoj k rusko-ukrajinskému konfliktu.

David: Jak se liší Babiš od Pavla? S StB spolupracovat musel. Pitomost, zuřil Zdechovský

15. ledna 2023 17:13

Rozdíl mezi kandidáty je ten, že Andrej Babiš s tajnými službami spolupracovat musel. Tak se zastal šéfa ANO směrem ke druhému kolu prezidentských voleb europoslanec za SPD Ivan David v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS. S ním ale nesouhlasil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj s StB nikdo spolupracovat nemusel. „To mě uráží, je to pitomost,“ poznamenal k Davidovým slovům.

Sledujte Partii se Stanjurou a Schillerovou. Jak vidí závěr voleb a kde může Česko ušetřit?

14. ledna 2023 10:59
Aktualizováno

Jak Česko zvládne druhé kolo prezidentské volby? Kde ušetřit 70 miliard a zdraží letos pivo? Hosty Partie Terezie Tománkové byli ministr financí z ODS Zbyněk Stanjura a předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová. Ve druhé části pořadu proběhla velká politická diskuse, ve které vystoupí Věra Kovářová z hnutí STAN, Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL, Radek Vondráček z ANO a Ivan David z SPD.

David: Máme vládu s mentalitou protektorátních úředníků. Zajistila plyn, reagoval Vondra

24. listopadu 2022 12:06

Čeští europoslanci se ve speciálu na CNN prima NEWS přeli o české a evropské pomoci občanům a firmám v současné krizi. Europoslanec SPD Ivan David například obvinil ministry, že se chovají jako protektorátní úředníci. Naopak vládní europoslanci upozornili, že kabinet zajistil dostatečné zásoby plynu, aby Česko zvládlo letošní zimu.

Zrazujete Česko, vmetl Pospíšil SPD. Jsme trojský kůň našich občanů, oponoval Radim Fiala

23. listopadu 2022 23:58

Europoslanci ve středu schválili rezoluci, ve které Rusko kvůli záměrným útokům na civilní ukrajinské cíle označují za stát podporující terorismus. Proti přijetí usnesení však hlasoval mimo jiné i europoslanec za SPD Ivan David. Podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) se jedná o zrazování zájmů a ohrožování bezpečnosti České republiky. Člena své strany v pořadu 360° na CNN Prima NEWS naopak bránil Radim Fiala (SPD), který je toho názoru, že na projevení nesouhlasu není nic špatného a že je vhodnější v této situace konflikt neeskalovat.

Putin v pytli na mrtvoly rozhádal politiky. David to za své výroky schytal od Výborného

29. října 2022 11:25

Ministerstvo vnitra v pátek ze své budovy vyvěsilo instalaci, na které je mezi českou a ukrajinskou vlajkou Putinova podobizna ve vaku na mrtvoly. To v pořadu 360° na CNN Prima NEWS komentoval europoslanec Ivan David (SPD), podle kterého jde o samotný vrchol nevkusu. Jeho pohled na věc nesdílí poslankyně Věra Kovářová (STAN), podle které platí, že na hrubý pytel má přijít také hrubá záplata. Člověk, který napadl svrchovaný stát, kde vraždí ženy a děti, si prý nic jiného nezaslouží.