reklama
CNN Prima News Ivan Trojan

Ivan Trojan

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Trojan“

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan

6. března 2021 23:29

Cenu za mimořádný přínos české kinematografii v sobotu při udílení cen Český lev dostal režisér a scenárista Hynek Bočan. Dvaaosmdesátiletý tvůrce proslul celou řadou celovečerních filmů a seriálů. Zvláštní a oceňovanou kapitolou jeho tvorby je spolupráce s bývalým politickým vězněm, spisovatelem a scenáristou Jiřím Stránským. Nejlepším celovečerním filmem roku 2020 zvolila Česká filmová a televizní akademie snímek Šarlatán.

Lábus rozváží pizzu, Čermák mete chodníky. Nová píseň vzdává hold zdravotníkům

16. února 2021 15:26

Desítky českých osobností v klipu k písni Hippokratova armáda vzdávají hold zdravotníkům. Song se rozhodl nazpívat herec a muzikant Igor Orozovič spolu s kolegou Vladimírem Javorským. V šotu, který má být poděkováním lékařům a zdravotním sestrám za jejich nasazení v boji proti koronaviru, hraje Jiří Lábus poslíčka a třeba Iva Janžurová zase pošťačku.

Za Česko bude o nominaci na Oscara bojovat Šarlatán režisérky Hollandové

13. října 2020 10:02

Do boje o nominaci na Oscara za nejlepší zahraniční film vysílá Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) film Šarlatán polské režisérky Agnieszky Hollandové. Akademici vybírali z deseti českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. Slavnostní ceremoniál 93. ročníku cen americké Akademie filmového umění a věd se uskuteční 25. dubna 2021 v Los Angeles.

Šarlatán: Ivan Trojan jako záměrně nečitelný léčitel otevírá spoustu otázek

17. srpna 2020 17:48

Životopisné drama Šarlatán mělo mít premiéru už koncem března, nakonec se do našich kin dostává až nyní – tedy o pět měsíců později. S o to větší prodlevou od premiéry na berlínském festivalu se konečně mohou čeští diváci podívat na film, který má nesporně světové parametry. Koprodukční dílo totiž režírovala zkušená polská režisérka Agnieszka Hollandová, jež od svých studií na FAMU udržuje velkou spřízněnost s tuzemskou kinematografií. V čem je její novinka nejvýraznější?

Ondřej Trojan: S bratrem jsme jako dva kohouti. Naše ega do sebe naráží neustále

12. června 2020 11:01

Kvůli pandemii koronaviru muselo mnoho tvůrců přesunout premiéry svých filmů na pozdější termíny. Jedním z nich je také režisér a producent Ondřej Trojan, jehož film Bourák mohli diváci vidět v kinech až 11. června. O svém novém snímku, filmovém průmyslu obecně, i o svém vztahu s bratrem Ivanem si Trojan povídal s Marií Bastlovou v pořadu CNN Prima NEWS K věci.

reklama