CNN Prima News Ivan Trojan

Ivan Trojan

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Trojan“

Brzobohatý o muzikálu Anděl Páně: Názor autora filmu Jiřího Stracha mě nezajímá

Jsem šťastný, že muzikál Anděl Páně, který uvádí Hudební divadlo Karlín, má u lidí takový úspěch, prohlásil Ondřej Gregor Brzobohatý v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zároveň přiznal, že vůbec netuší, co si o muzikálu myslí režisér Jiří Strach, který je autorem filmového zpracování pohádky Anděl Páně. Vzhledem k tomu, že Strach je filmař, nikoli divadelní režisér, jeho názor ho ani nezajímá.

Měl být prezidentem, dělal lidi lepšími. Jak celebrity vzpomínají na Schwarzenberga?

Na Karlovi bylo krásné, že dělal lidi lepšími. Je škoda, že se nestal prezidentem. Tak o zesnulém ministru zahraničí a spoluzakladateli TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi, který zemřel 12. listopadu, mluví herečka a zpěvačka Jitka Čvančarová a herec Ivan Trojan. Svou vzpomínku na významného politika a knížete připojil i zpěvák Dan Bárta, který ho podporoval v prezidentské kampani.

Poslední slova Ladislava Trojana: Jsem smířen, přiznal. Věřil, že se syn Ivan nerozvede

V neděli ve věku 90 let zemřel slavný herec Ladislav Trojan, otec herce Ivana Trojana a režiséra a producenta Ondřeje Trojana. Do srdcí diváků se zapsal hlavně díky seriálu Tři chlapi v chalupě, v němž s Lubomírem Lipským a Janem Skopečkem ztělesnil svéráznou rodinu Potůčkových. Deník Aha! teď připomněl rozhovor, který s hereckým bardem vedl. V něm Trojan přiznal, že už mu zdraví příliš nesloužilo.

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan

Cenu za mimořádný přínos české kinematografii v sobotu při udílení cen Český lev dostal režisér a scenárista Hynek Bočan. Dvaaosmdesátiletý tvůrce proslul celou řadou celovečerních filmů a seriálů. Zvláštní a oceňovanou kapitolou jeho tvorby je spolupráce s bývalým politickým vězněm, spisovatelem a scenáristou Jiřím Stránským. Nejlepším celovečerním filmem roku 2020 zvolila Česká filmová a televizní akademie snímek Šarlatán.