CNN Prima News Ivan Trojan

Ivan Trojan

Výpis příspěvků ke štítku „Ivan Trojan“

Poslední slova Ladislava Trojana: Jsem smířen, přiznal. Věřil, že se syn Ivan nerozvede

19. prosince 2022 21:39

V neděli ve věku 90 let zemřel slavný herec Ladislav Trojan, otec herce Ivana Trojana a režiséra a producenta Ondřeje Trojana. Do srdcí diváků se zapsal hlavně díky seriálu Tři chlapi v chalupě, v němž s Lubomírem Lipským a Janem Skopečkem ztělesnil svéráznou rodinu Potůčkových. Deník Aha! teď připomněl rozhovor, který s hereckým bardem vedl. V něm Trojan přiznal, že už mu zdraví příliš nesloužilo.

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan

6. března 2021 23:29

Cenu za mimořádný přínos české kinematografii v sobotu při udílení cen Český lev dostal režisér a scenárista Hynek Bočan. Dvaaosmdesátiletý tvůrce proslul celou řadou celovečerních filmů a seriálů. Zvláštní a oceňovanou kapitolou jeho tvorby je spolupráce s bývalým politickým vězněm, spisovatelem a scenáristou Jiřím Stránským. Nejlepším celovečerním filmem roku 2020 zvolila Česká filmová a televizní akademie snímek Šarlatán.

Lábus rozváží pizzu, Čermák mete chodníky. Nová píseň vzdává hold zdravotníkům

16. února 2021 15:26

Desítky českých osobností v klipu k písni Hippokratova armáda vzdávají hold zdravotníkům. Song se rozhodl nazpívat herec a muzikant Igor Orozovič spolu s kolegou Vladimírem Javorským. V šotu, který má být poděkováním lékařům a zdravotním sestrám za jejich nasazení v boji proti koronaviru, hraje Jiří Lábus poslíčka a třeba Iva Janžurová zase pošťačku.

Za Česko bude o nominaci na Oscara bojovat Šarlatán režisérky Hollandové

13. října 2020 10:02

Do boje o nominaci na Oscara za nejlepší zahraniční film vysílá Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) film Šarlatán polské režisérky Agnieszky Hollandové. Akademici vybírali z deseti českých hraných a dokumentárních filmů, přihlášených jejich producenty. Slavnostní ceremoniál 93. ročníku cen americké Akademie filmového umění a věd se uskuteční 25. dubna 2021 v Los Angeles.