reklama

Jak slavily Vánoce české celebrity? V kostele, na hradě i pod Karlovým mostem

Mezi Vánoční tradice se počítá zdobení stromečku, cukroví, štědrovečerní večeře, dárky a mnohem víc. Mnoho rodin má doma Betlém, prostírá pro jednoho navíc, chodí na půlnoční mši a v některých domácnostech nesmí chybět třeba taková vánočka, krájení jablíčka, lití olova, lodičky z ořechů, kapří šupiny nebo házení střevícem. A co třeba takové jmelí? Jaké tradice dodržuje a jaké letos oželela, prozradila i řada známých osobností.

reklama

Zpěvačka Aneta Langerová

Já jsem vždycky třeba hrozně ráda vylévala olovo. Nebo v naší rodině je hodně dětí, takže jsme třeba pouštěli takové ty skořápky po vodě, když jsme bydleli na Sázavě, tak to tak krásně plulo. A říká se, že ten, komu dopluje ten oříšek nebo skořápka nejdál, tak si může něco přát.

Herec Jan Čenský

My jsme s malým synem, teď už je to velký kluk, chodili dávat zvířátkům do lesa ovoce a zeleninu, což byl takový hezký výlet. No a pak se to trošku vyměnilo a vždycky ve 12 hodin se s přáteli jednou za rok potkáváme na hradě.

Moderátorka Gabriela Lašková

Jablíčko nesmí chybět nikdy, respektive u stolu na Štědrý večer a lití olova si dopřejme taky, ale myslím, že to máme spíš pro takovou legraci. Jak je to teď už dostupnější, tak to máme spíš pro legraci a mám pocit, že všem vyšel podobný osud, nicméně zatím nám to hrálo do karet.

Zpěvák Matěj Ruppert

Mám takový rituál, takový obžérský. Já mám úplně nejvíc rád 25. ráno. Já nesnídám cukroví, ale zapnu si telku, nějakou z pohádek a dám si ten studený řízek se studeným bramborovým salátem a nafutruju se tím úplně k zbláznění. Na to se strašně těším.

Zpěvačka Alžběta Bartošová

Chodíme vždycky na Vánoce do kostela –⁠ vždy celá rodina.

Herec Milan Peroutka

Co dělám každý rok je, že chodím pod Karlův most rozdávat zpěvníky.

Herečka Natálie Halouzková

Rozkrajujeme jablíčko. A chtěla bych říct, že držím půst, ale... ale pokouším se o to každý rok.

Herec Petr Ryšavý

My chodíme krmit zvířata. Chodíme do lesa, máme jablka, tvrdé pečivo a takové věci a chodíme celá parta. To je takový náš vánoční čundr.

Herečka Michaela Tomešová

My chodíme na Štědrý den podpořit útulky, protože my si dárky nedáváme mezi dospělými a obdarováváme ty pejsky. A samozřejmě máme malé děti, takže jablíčko, lití olova, svíčky a dřív jsem si házela bačkorou a teď si házím, jestli nepojedu třeba aspoň na dovolenou.

Tagy:
Vánoce SHOWTIME celebrity Gabriela Lašková Jan Čenský Alžbeta Bartošová Milan Peroutka Natálie Halouzková Aneta Langerová Michaela Tomešová Matěj Ruppert Petr Ryšavý Štědrý den vánoční tradice

Hlavní zprávy

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?
Fotbal

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

reklama

Domácí zpravodajství

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama