reklama
CNN Prima News jednotka intenzivní péče

jednotka intenzivní péče

Výpis příspěvků ke štítku „jednotka intenzivní péče“

Lahve s kyslíkem v irácké nemocnici vybuchly. 82 obětí včetně pacientů na ventilaci

Aktualizováno

Bilance obětí sobotního požáru v bagdádské nemocnici pro pacienty s COVID-19 vzrostla na 82, zraněných je 110. Informovalo o tom v neděli irácké ministerstvo vnitra. Původní informace hovořily o třech desítkách a později o šesti desítkách mrtvých. Oheň zřejmě vypukl kvůli špatnému uskladnění lahví s kyslíkem, z nichž jedna explodovala, uvedla agentura AFP. Premiér kvůli katastrofě odvolal ministra zdravotnictví.

Fotka za tisíc slov. Lékař pracující 256 dní v kuse uklidňuje pacienta s covidem

Fotograf zachytil texaského lékaře v emotivní chvíli, kdy na Den díkůvzdání objetím uklidňoval rozrušeného postaršího pacienta s COVID-19, který chtěl z nemocnice domů za svou ženou. Sám lékař, který během pandemie pracuje už 256 dní bez jediného volna, prosí lidi, aby v rámci vyhnutí se nákaze „dodržovali základní věci“ a zůstali mimo nemocnice. O příběhu informoval web CNN.

Před a po. Zdravotní sestry ukazují, jak je změnily těžké směny během pandemie

Zdravotní sestra Kathryn sdílela na sociální síti Twitter fotografie, které zachycují, jakou vizuální změnu prodělala od té doby, kdy na jaře absolvovala zdravotnickou školu a poté začala pracovat s pacienty nakaženými koronavirem. Její příspěvek se velmi rychle začal šířit po sociálních sítích. Ke sdílení podobných fotografií se přidávají i další sestřičky v nemocnicích.

reklama