reklama
CNN Prima News jednotka intenzivní péče

jednotka intenzivní péče

Výpis příspěvků ke štítku „jednotka intenzivní péče“

Pacienty s covidem vozí jedna sanita za druhou. Zátěž je obrovská, říká primářka z Brna

19. listopadu 2021 21:26

Z moravských nemocnic přicházejí špatné zprávy: Lůžka znovu plní ve velkém pacienti s covidem. Většina hospitalizovaných ve vážném stavu přitom není očkovaná. Kritická situace je například ve Zlíně, Břeclavi nebo v Brně. Tam mnohde na covidových jednotkách chybí i odborný personál. Unaveným sestrám i lékařům tam začali pomáhat vojáci.

Skvělou formu vystřídaly obavy o život. Švédská biatlonistka skončila na JIP

12. listopadu 2021 23:54

Anna Hedströmová je švédskou reprezentantkou, kterou znají spíše skalní fanoušci biatlonu z nižší série závodů IBU Cupu. Před startem nové sezony byla ve formě a zadělávala na to, aby poskočila do nabité elitní skupiny a cestovala po světě v rámci Světového poháru. O to větší ranou bylo, když se dozvěděla, že má krevní sraženiny na plicích.

Očkování, nebo prodělání nemoci? Data ukázala, co je v ochraně proti covidu efektivnější

10. listopadu 2021 12:31

Už dlouhé měsíce se vede debata o tom, zda uznávat za důkaz o bezinfekčnosti i určité množství covidových protilátek. Z českých dat vyplývá, že lidé, kteří nemoc v minulosti prodělali, končí po druhé nákaze pouze výjimečně v nemocnici a takřka vůbec na jednotkách intenzivní péče. Jako téměř stoprocentní ochrana se však jeví kombinace očkování i prodělání nemoci.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv s Prymulou i Pollertem: Jsou potřeba další restrikce?

2. listopadu 2021 18:21

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Politici i experti začínají mluvit o zpřísňování opatření, protože čísla nakažených rostou. Mluví se i o vánočním lockdownu. Je situace tak dramatická, že je potřeba přistoupit k dalším restrikcím? A jak na to reagují epidemiolog Roman Prymula a lékař Lukáš Pollert? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

reklama