CNN Prima News jednotka intenzivní péče

jednotka intenzivní péče

Výpis příspěvků ke štítku „jednotka intenzivní péče“

Drsná tlačenice na halloweenské párty na Zlínsku: Pět lidí skončilo ve vážném stavu

30. října 2022 09:20
Aktualizováno

Tlačenice na halloweenské party ve Slušovicích na Zlínsku si v noci na neděli vyžádala zraněné. Hned osm lidí skončilo v nemocnici, pět z nich ve vážném stavu. Dva nezletilí jsou v péči lékařů na jednotce intenzivní péče dětského oddělení. Věk zraněných se pohybuje od 15 do 20 let. Informovali o tom tamní záchranáři. Policie už v souvislosti s neštěstím na slušovické diskotéce podle České televize zahájila trestní řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví.

KOMENTÁŘ: Hospitalizované sledujeme, když se nám to hodí. S klesající vlnou je ignorujeme

19. února 2022 06:41

Epidemie koronaviru začíná ustupovat, vláda masivně rozvolňuje a značná část společnosti má pocit, že je celá ta dvouletá anabáze s covidem za námi. Lze to vidět například v hromadné dopravě, kde lidé stále častěji odkládají ochranu dýchacích cest. Jenže je tomu skutečně tak? Lidé znovu zapomínají na hospitalizované. Pacientů vyžadujících intenzivní péči přitom stále přibývá.

Strach o krále fotbalových agentů. Zástupce Haalanda nebo Ibrahimovice bojuje na JIP

21. ledna 2022 15:02

Fotbaloví agenti vyjednávají přestupy za miliony eur či liber, rozhodují o osudech největších hráčů, přesto často zůstávají v pozadí a příliš se o nich nemluví. Jednou z výjimek je Mino Raiola. Pro své neortodoxní vyjednávací praktiky je často nazývaný mafiánem, mnozí ho považují za krajně kontroverzní osobu. Momentálně během přestupového období měl znovu ukazovat něco ze svého umu, nicméně nemůže. Leží ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče.

Stovky dětí v Německu se loni pokusily o sebevraždu. Může za to lockdown, tvrdí experti

11. ledna 2022 21:45

Studie v sousedním Německu odhalila, že na jaře 2021 se pokusilo o sebevraždu výrazně více mladistvých než v předchozím roce. Mezi hlavní příčiny patří podle Christiana Dohna-Schwakeho, primáře a specialisty jednotky intenzivní péče Univerzitní nemocnice v Essenu, omezení sociálních kontaktů, zavírání škol a nárůst koronavirového zpravodajství v médiích.

Sundali mě hrobníkovi z lopaty, přiznal Krampol po operaci. Kdo mu volal sanitku?

4. ledna 2022 14:37

S blížícím se koncem roku 2021 se i 83letý herec Jiří Krampol pomalu loučil se životem. „Celý můj život mi proběhl hlavou ve zkratce. Jak to řekl můj manažer Miloš, lékaři i zdravotníci mě sundávali hrobníkovi z lopaty,“ vzpomínal na dobu, kdy byl po operaci srdce na jednotce intenzivní péče. Nyní se cítí mnohem lépe, dokonce mladší. V rozhovoru pro deník Blesk prozradil, kdo mu zachránil život, i to, jaký projekt chystá.

Reportáž z covidária: I na Silvestra se u nás umíralo, neočkovaná žena přišla příliš pozdě

1. ledna 2022 12:42

Také poslední den roku 2021 COVID-19 zabíjel. „Bohužel, jedna pacientka nám tady na oddělení umřela hned na Silvestra ráno,“ vypráví sestra Alena Krajíčková z covidového oddělení Nemocnice AGEL v moravském Novém Jičíně. A uvede reportéra CNN Prima NEWS na jeden z pokojů. Muž, kterému se díky přístrojům na podporu dýchání právě podařilo překonat kritickou fázi nemoci, přitom stále tvrdí: „Určitě se nenechám očkovat nějakou experimentální vakcínou.“

Byl jsem kandidát na mrtvolu, po*ělaný strachy, prozradil Krampol. Pak přišel zázrak

31. prosince 2021 12:16

V polovině prosince se herec Jiří Krampol pomalu loučil se životem. Jak však sám říká, dostal od boha napomenutí a z kandidáta na mrtvolu se stal vděčný muž. Po operaci srdce a pohybu na jednotce intenzivní péče (JIP) se cítí jako znovuzrozený. Díky péči lékařů se cítí nejlépe za posledních deset let. „Už se nikam nepoženu,“ slibuje 83letý herec.

Děsivá covidová statistika: 8 z 10 nakažených byli neočkovaní, na JIP 87 procent lidí

31. prosince 2021 10:00

V končícím roce testy v Česku potvrdily více než 1,74 milionu případů koronaviru. Do nemocnice muselo zhruba 111 tisíc nakažených, zemřelo jich přes 24 tisíc. Potvrzených případů bylo nejvíc v listopadu, hospitalizovaných i úmrtí v březnu. Zhruba osm z deseti nakažených byli lidé bez očkování proti COVID-19, podobně u hospitalizovaných a zemřelých. Z covidových pacientů, kteří skončili na jednotce intenzivní péče (JIP), nemělo vakcínu 87 procent.

Na Česko se valí nová covidová tsunami ze Západu. Co víme o omikronu a co nás čeká?

31. prosince 2021 05:29

Přestože v České republice aktuálně epidemie nemoci COVID-19 výrazně zpomaluje, nemá nikdo z odborníků pochyby, že se během pár týdnů rozjede nová vlna kvůli velmi nakažlivé variantě omikron,. Kvůli ní už v západní Evropě hlásí rekordní počty nově nakažených. Data ze zahraničí však vyvolávají i mírný optimismus. Zatím totiž potvrzují teorii, že se omikron vyznačuje mírnějším průběhem. Nemocnice se totiž ve Francii ani Británii zásadně neplní. Co tedy v příštích týdnech čeká Česko?