CNN Prima News jednotka intenzivní péče

jednotka intenzivní péče

Výpis příspěvků ke štítku „jednotka intenzivní péče“

Piknik na jezeře se změnil v tragédii: Loď se převrátila a utopilo se 12 žáků a dva učitelé

Nejméně 12 školáků a dva jejich učitelé se ve čtvrtek utopilo v západoindickém státě Gudžarát, když se převrátila loď, na které se při pikniku plavili po jezeře. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Záchranáři z jezera ve městě Vádódara vyprostili 20 přeživších dětí a pátrají po dvou, které se pohřešují. Někteří ze zachráněných skončili v nemocnici na jednotce intenzivní péče.

Otrava cuketou ve Zlíně, žena skončila na JIP. To jsem ještě neviděl, říká lékař

Lékaři Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně zachránili ženu po otravě toxinem z cukety. Čtyřiapadesátiletá žena skončila na jednotce intenzivní péče, uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Po šesti dnech byla pacientka z nemocnice propuštěna, cítí se lépe. Lidé by podle mluvčí měli kousek zeleniny ochutnat před tepelnou úpravou a nejíst ji v případě hořké nebo jinak zvláštní chuti.

USA děsí zrádný virus, na JIP končí děti i senioři. Prymula zhodnotil možné šíření do Česka

Důležitý vir, o kterém jste nikdy neslyšeli. Tak pediatr John Williams z pittsburské univerzity tituluje lidský metapneumovirus – respirační infekci, která je známá také pod anglickou zkratkou HMPV. Vir sice podle expertů není ničím novým, dosud se o něm však ví jen velmi málo a neexistuje ani vakcína. Obdobně jako koronavirus nebo chřipka postihuje zejména děti či seniory a způsobuje onemocnění dolních cest dýchacích. „Nevylučuji, že se objeví i v Česku, ale nemyslím si, že by to byla hrozba,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula.

Horor v dovolenkovém ráji. Miminko po infekci bojuje o život, letěla pro něj dětská JIP

Přestěhovali se do ráje na Bali, ale prožívají nejhorší chvilky svého života. Novorozená dcerka Honey Ahimsové a jejího snoubence Pana smrtelně onemocněla. Ostrovní nemocnice Siloam ve městě Denpasar ale nebyla vybavena na to, aby miminko dokázala vyléčit. Rodiče si vyslechli děsivou prognózu. Šance na přežití jejich sedmitýdenní dcerky jménem Lucky je padesátiprocentní, informaci přinesl web Daily Mail.

Jizvy od popálenin a zraková vada. Život se s Petrem nemazlil, přesto neztrácí optimismus

Petr Ilčík (35 let) z jižní Moravy trpí od dětského věku zrakovou vadou, kterou nelze vyléčit. Aby toho nebylo málo, v šesti letech měl vážnou nehodu u táboráku, při které si popálil obličej a obě ruce. Kvůli svému „dvojitému“ hendikepu musel čelit šikaně i neustálým narážkám na svůj vzhled a následně i problémům při hledání pracovního uplatnění. I přesto dnes působí velmi vyrovnaně a se svými jizvami se naučil žít.

Drsná tlačenice na halloweenské párty na Zlínsku: Pět lidí skončilo ve vážném stavu

Aktualizováno

Tlačenice na halloweenské party ve Slušovicích na Zlínsku si v noci na neděli vyžádala zraněné. Hned osm lidí skončilo v nemocnici, pět z nich ve vážném stavu. Dva nezletilí jsou v péči lékařů na jednotce intenzivní péče dětského oddělení. Věk zraněných se pohybuje od 15 do 20 let. Informovali o tom tamní záchranáři. Policie už v souvislosti s neštěstím na slušovické diskotéce podle České televize zahájila trestní řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví.

V Česku řádí nakažlivější mutace covidu. Třetí den po sobě přibylo 2000 případů

Denní přírůstky případů koronaviru v Česku se třetí den drží kolem 2 000, konkrétně ve středu přibylo 1 984 nakažených. Počet úmrtí a hospitalizovaných ve vážném stavu neroste – v nemocnicích je na lůžku 369 lidí a celkový počet zemřelých setrval oproti úterý na stabilní úrovni 40 343 osob. Očkovat proti covidu se ve středu nechalo 2 060 lidí, o 800 více než v úterý.

Lidí s covidem v nemocnicích přibývá, JIP se ale neplní. Ministerstvo doporučuje roušky

Pozitivita testů na covid, které žádají pro své pacienty lékaři, je 25 procent, což znamená významné rozšíření viru v populaci. Počty nakažených budou ještě několik týdnů dál růst. Zátěž roste ve všech regionech, zatím se ale výrazně neplní nemocnice a zejména jednotky intenzivní péče (JIP). Novinářům to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). Zatím podle něj nejsou nutná povinná opatření, doporučil roušky ve zdravotnictví.