CNN Prima News jeskyně

jeskyně

Výpis příspěvků ke štítku „jeskyně“

PRIMA ČESKO: Jeskyně, most i stezka a dutá přehrada. Otestujte svoje znalosti

20. června 2022 15:34

Úchvatná Kateřinská jeskyně na Blanensku, unikátní přehrada Fláje v Krušných horách nebo sedmikilometrová stezka Olšina vedoucí panenskou přírodou na jihu Čech. Tato i další místa jste mohli alespoň pomyslně navštívit v posledním díle pořadu Prima Česko. Upoutalo vás některé z míst natolik, že jste se rozhodli ho navštívit? Než se tam vydáte, zjistěte, co všechno jste si z Prima Česka zapamatovali.

Vánoční cesta: Tradice Vánoc podle narození Ježíše Krista. Znáte příběh z Betléma?

15. prosince 2021 08:00

Tradiční jesličky z nejrůznějších materiálů, které vyobrazují narození malého Ježíška. Přesně to si mnozí lidé vybaví při slově betlém. Pro věřící však nejde o pouhou dekoraci či hračku. Jde o připomínku jednoho z nejzásadnějších okamžiků křesťanství, kdy ve městě Betlém v Izraeli přišel na svět Ježíš Kristus – Spasitel a Mesiáš. Jak dobře znáte příběh narození Syna Božího?

Do Pekárny klidně vyrazte v zimě, je tam i v letním období jako v lednici

21. října 2021 17:30

Nezveme vás na chleba ani pizzu, ale do jeskyně. Pekárna dostala svůj název podle tvaru hlavního vchodu, který připomíná pekařskou pec. Jedná se o zajímavý jeskynní útvar, kde se dochovalo množství stop po pravěkých lidech. Snadný přístup s dostatkem denního světla až na její přístupný konec vám umožní si ji pohodlně prohlédnout i bez baterky. Přístupná je pohodlně pěšky, vhodná je i pro rodiny s dětmi a kočárky nebo se tam můžete vypravit na kole.

Vzhůru na podzimní výlet! Navštivte Geopark Podbeskydí

8. října 2021 12:00

Geopark Podbeskydí je přírodní a historicky cenné území v Moravskoslezském kraji. Území geoparku se částečně překrývá s územím Chráněné krajinné oblasti Beskyd a Poodří. Přestože geopark nemá statut chráněného území, naleznete zde nespočet zajímavostí z přírodních krás, antropologie a archeologie, hrady i zámky.

Vchod do podsvětí tam stráží džinové. Jeskyňáři se prvně spustili na dno Studny pekel

30. září 2021 14:16

Geologičtí experti se v Jemenu poprvé v historii vypravili prozkoumat tamní 112 metrů hlubokou propadlinu. Závrt nese oficiálně název Barhoutova studna, místní ale díře v zemi po staletí říkají Studna pekel. Podle pověstí měli být v prohlubni džinové či vchod do podsvětí, jeskyňáři ale na dně objevili docela jiné poklady.

Skupina lidí prožila 40 dní v jeskyni: Nechtěli jsme pryč, říká badatel

6. května 2021 20:17

V jeskyni se nám žilo velmi dobře. Navyknout si na to, co cítíme, bylo ze začátku velmi překvapivé. V pořadu Interview CNN Prima NEWS to řekl cestovatel, badatel a vedoucí expedice Deep Time Christian Clot, který se spolu se skupinou lidí na 40 dní nechal zavřít do jeskyně na jihu Francie. Odříznutí od vnějšího světa spolu účastníci experimentu museli spolupracovat.