CNN Prima News jeskyně

jeskyně

Výpis příspěvků ke štítku „jeskyně“

Turistický skvost Malajsie chystá novinku. Dechberoucí komplex s chrámem získá eskalátor

Správci jeskyní Batu – starobylého hinduistického náboženského místa v Malajsii – si pro turisty připravili nečekanou, ale pravděpodobně vítanou novinku. Po konci festivalu Thaipusam se ke vchodu do chrámu a jeskynních svatyní nainstaluje eskalátor. Odhadem 400 milionů let stará, turisty nejvíce vyhledávaná památka, získá alternativu k 272 schodům, které svým duhovým vzhledem oslní nejednoho návštěvníka. Nejedná se však o jedinou novinku. Batu by měly získat i nový „víceúčelový sál“.

Drama ve Slovinsku: Turisty uvěznila v jeskyni velká voda. Na svobodu se dostanou za pár dnů

V krasové jeskyni ve Slovinsku kvůli stoupající hladině podzemní vody po silných deštích uvízlo pět lidí, uvedla v neděli agentura STA. Tři návštěvníci z jedné rodiny a dva jejich průvodci jsou od soboty uvězněni v jeskyni Križna jama v oblasti slovinského Krasu poblíž města Cerknica. Na záchranné operaci se podílí 35 jeskyňářů a 11 hasičů, uvedla agentura AP.

Šťastný konec záchranné mise. V Turecku po 10 dnech vyprostili muže, který uvázl v jeskyni

Mezinárodní tým záchranářů v úterý nad ránem vyprostil z turecké jeskyně amerického speleologa, který před deseti dny uvázl více než tisíc metrů pod zemí. Podle tiskových agentur to oznámila turecká speleologická federace. Čtyřicetiletý Mark Dickey, který měl v hloubce vážné zdravotní problémy, je podle jejího vyjádření v pořádku v péči zdravotníka.

Boj o život v jeskynním labyrintu: Záchranáři se k nemocnému muži prodírají už několik dní

Turci zahájili náročnou záchrannou misi, aby zachránili amerického dobrodruha, který zůstal uvězněný v jednom z nejhlubších jeskynních komplexů v zemi. Informuje o tom americká stanice CNN s odkazem na tureckou jeskyňářskou federaci. Američan, který během výpravy do podzemí vážně onemocněl, se podle Turků může dostat do bezpečí klidně až za několik dní. Do akce se zapojili i záchranáři z jiných zemí.

Svět horolezectví se otevírá všem. Přírodní areál Velká dohoda nabízí skály, jeskyně i lanovku

Dříve se tu těžil a zpracovával vápenec. Dnes je přírodní areál Velká dohoda na Blanensku místem, kde lze aktivně strávit celý den. Ať už se rozhodnete pro výlet sólo, nebo s rodinou a pejsky, kteří jsou zde vítáni, je jen na vás, jestli polezete po ferratách, nahlédnete do tajuplných jeskyní či se vydáte otestovat vlastní odvahu a kondici do lanového centra.

KOMENTÁŘ: Korespondenční volba? Populismus pětikoalice. Kritici nejsou neandrtálci z jeskyně

Korespondenční volba pro Čechy v zahraničí se na první pohled může jevit jako nevinná modernizace a posun vpřed, přináší ale hned několik rizik. Pětikoalice nesouhlasné podněty zatím buď nesmyslně škatulkuje, nebo zcela ignoruje. Mezitím ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) začátkem týdne požádal šéfku Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09), aby příslušný zákon zařadila k projednání.

Záhadný nález v Hranické propasti. Policie objevila mrtvého muže. Netuší, o koho jde

Na hladině Hranické propasti bylo ve středu nalezeno tělo muže bez známek života. Po jeho totožnosti policie pátrá, uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Tělo vytáhli z útrob propasti policejní potápěči ve spolupráci s hasiči a za asistence hranického výzkumného týmu Hranický kras, kteří na místě prováděli uplynulý týden mezinárodní výzkum.