CNN Prima News jezero

jezero

Výpis příspěvků ke štítku „jezero“

Tragédie na zamrzlém jezeře. 10letý hrdina skočil pro tonoucí děti, v ledové vodě zahynul

13. prosince 2022 17:29

Zachoval se jako hrdina, uvedla rodina chlapce, který zemřel poté, co se propadl do ledové vody na zamrzlém jezeře nedaleko britského Birminghamu. Desetiletý Jack Johnson se neohroženě vrhl za třemi kamarády, pod nimiž se propadl led a zoufale bojovali o život. Sám přitom v mrazivých vodách utonul. Podle výpovědí sousedů mezi prvními utíkal dětem na pomoc i chlapcův dědeček. V nemocnici nakonec zemřely tři ze čtyř dětí, které skončily ve vodě, jedno z nich stále v kritickém stavu zápasí o život.

Hrůza na zamrzlém jezeře: Pod skupinou dětí prasknul led, tři zemřely na srdeční zástavu

12. prosince 2022 05:30

Zemřely tři ze čtyř dětí, které byly v neděli v kritickém stavu převezeny do nemocnice poté, co spadly do ledové vody. K tragédii došlo nedaleko britského města Birmingham. Informovala o tom zpravodajská agentura AP. Jeden šestiletý chlapec zůstává v kritickém stavu v nemocnici. Na místě ale stále probíhají pátrací akce, dětí mělo být u vody údajně celkem šest.

Recept na nezapomenutelnou (pod)zimní dovolenou: Hallstatt a Gosau v Rakousku

2. listopadu 2022 21:36

Přemýšlíte kam vyrazit během chladnější poloviny roku? Na naplánování (pod)zimní dovolené je právě teď nejvhodnější doba. Pokud máte rádi historii, přírodu a místa bohatá na tradice a kulturu, určitě neprohloupíte, když si za cílovou stanici vyberete rakouskou oblast Solná komora, konkrétně městečka Gosau anebo Hallstatt u stejnojmenného jezera. Krásná příroda, historie tamních solných dolů, výlety po jezeře a jeho okolí i sportovní vyžití - poznat a vyzkoušet si při návštěvě místa, které se právem skví na seznamu UNESCO, můžete všechno z toho.

Jak se obec Vepříkov proměnila v ohnivé jezero aneb Z historie shořelých vesnic

28. července 2022 07:29

Požár polykající celou vesnici, jak se to aktuálně stalo v Mezné u Hřenska, je v českých dějinách 20. a 21. století spíše výjimkou. V roce 1911 oheň zcela zničil Vepříkov na Vysočině, shořelo tam 63 usedlostí, živel nezastavilo ani 25 hasičských sborů. „Ministerstvo vojenství propůjčilo nešťastníkům stany k ubytování,“ informoval tehdy tisk. V roce 1917 oheň zpustošil 67 domů v moravském Vyškově, v dalších letech ale spíše hořely jen jednotlivé domy či objekty.

Tragické utonutí holčičky na Chmelaři: Matka se zhroutila. Jak reagují šokovaní svědci?

23. července 2022 09:04

Ve čtvrtek otřásla Litoměřickem tragédie. U jezera Chmelař se ztratila malá holčička, a tak se rozpoutalo rozsáhlé pátrání. To však skončilo nejhorším možným scénářem – dívka se utopila. Vrtulník letěl na místo nehody marně, resuscitace záchranářů nepomohla. Matka zesnulé se zhroutila a lidé se nyní dohadují, kdo za tragickou smrt dítěte nese vinu.