CNN Prima News jezero

jezero

Výpis příspěvků ke štítku „jezero“

Piknik na jezeře se změnil v tragédii: Loď se převrátila a utopilo se 12 žáků a dva učitelé

Nejméně 12 školáků a dva jejich učitelé se ve čtvrtek utopilo v západoindickém státě Gudžarát, když se převrátila loď, na které se při pikniku plavili po jezeře. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Záchranáři z jezera ve městě Vádódara vyprostili 20 přeživších dětí a pátrají po dvou, které se pohřešují. Někteří ze zachráněných skončili v nemocnici na jednotce intenzivní péče.

Tělo dívky našli pohozené u jezera. Policisté zadrželi podezřelého studenta, došel mu benzin

Německá policie v noci na neděli zadržela italského studenta, po kterém pátraly italské úřady kvůli podezření, že zavraždil svou přítelkyni. Dvojice mladých lidí byla pohřešována od soboty 11. listopadu a jejich případ přitáhl velkou pozornost italských médií. Policie nalezla pohozené tělo dívky po zhruba týdnu pátrání v sobotu u jednoho z jezer v severní provincii Pordenone.

Bájná příšera, silné proudy a temná voda. Co víme o tajemném Loch Ness, které nikdy nezamrzá?

Lidé stále vídají věci, které si nedokážou vysvětlit. Pokud ale v jednom z nejslavnějších jezer na světě něco je, nehraje to podle pravidel, řekl štábu CNN nadšenec a zakladatel výzkumné skupiny Loch Ness Exploration Alan McKenna. I když má podle vědců většina podivných jevů logické vysvětlení, pravdou zůstává, že Loch Ness obyčejné jezero není. Ani přes chladné teploty nikdy nezamrzá, tvoří se v něm silné podvodní proudy a nepomáhá ani temnota jeho vod.

Tragickou smrt režiséra Lukáše sledoval šestiletý syn. Hvězdy posílají vzkazy a snaží se pomoc

Lukáš, talentovaný režisér a otec šestiletého chlapce Matyho, zemřel během koupání u rakouského jezera u obce Seeham. Svědkem celé události byl právě jeho malý syn. Na spolupráci s teprve čtyřiatřicetiletým mužem po tragédii zavzpomínal také český zpěvák Vojtěch Drahokoupil a slovenská modelka a moderátorka Alexandra Gachulincová. Vyzdvihli rovněž sbírku, kterou na podporu Lukášovy rodiny v nelehkých časech založili jeho kamarádi.

Okolí amerického jezera Tahoe zažívá invazi medvědů. Lesní šelma se uvelebila v apartmánu

Čím dál smělejší medvědi. S takovým problémem se potýkají správci parků v blízkosti jezera Tahoe, které se rozprostírá na hranici mezi americkými státy Nevada a Kalifornie. Zvířata neváhají vlézt až k obydlím místních, hledat potravu v popelnicích či prozkoumat vnitřek nehlídaného vozidla. Některé mohutné lesní šelmy jdou dokonce ještě dál. Svědkem takové události byl i muž, do jehož apartmánu pronikl medvěd baribal. Celou situaci zachytila bezpečnostní kamera. O případu nezvaného návštěvníka informuje web Daily Mail.