CNN Prima News Jičín

Jičín

Výpis příspěvků ke štítku „Jičín“

Odešla na nákup a už se nevrátila. Policie pátrá po seniorce ze Záhub na Jičínsku

Policie vyhlásila pátrání po čtyřiasedmdesátileté Marii Pechové ze Záhub na Jičínsku. Žena odešla v neděli okolo 16 hodiny z domova na nákup do obce Libáň. Do současné doby se však nevrátila a ani o sobě nedala vědět, uvedla policie v úterý. Při prověřování kamerových záznamů policisté zaznamenali poslední pohyb ženy v Libáni krátce po 21:00 při chůzi směrem na Kopidlno.

Mohutný požár v Praseku. Dál hoří hala s tisíci balíků slámy, hasiči nesmí dovnitř

Hasiči stále zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly v zemědělském objektu v Praseku na Královéhradecku. Oheň kromě objektu zasáhl kolem 3 500 balíků uskladněné slámy a ohrožoval i zhruba 80 býků ustájených v druhé části objektu. Zvířata se naštěstí podařilo včas vyvést ven, stejně jako i vyjet s uskladněnou zemědělskou technikou. Škoda se odhaduje na miliony.

Vražedné řádění manželů Jonákových: Pro peníze udělali vše. Sběratele popravili za jízdy

Pro peníze byli schopní čehokoliv, dokonce i vraždy. Manželé Janákovi své oběti hledali mezi inzeráty. Jakmile sběratel, kterému slibovali výhodný obchod, nasedl do jejich auta, byl jeho osud zpečetěn. Díky rychlé práci policistů popravili jediného člověka. Další vraždy ale plánovali a nikdo si netroufá odhadovat, u kolika brutálních činů by jejich touha po rychlém výdělku skončila.

Mámy s Hyundai po Česku: Do Drábských světniček můžete bez obav i s dětmi

Znáte Drábské světničky? Pískovcový skvost poblíž Mnichova Hradiště patří beze sporu mezi jednu z hlavních atrakcí Českého ráje, nicméně její vrchol je bohužel v současnosti pro veřejnost uzavřen. I přesto se tam vyplatí vyrazit a bát se toho nemusíte ani s nejmenšími členy rodin. Abyste věděli, do čeho jdete, šla vám v pořadu Prima Česko příkladem rodina reportérky a brzy dvojnásobné maminky Andrey Antony.

Učit studenty mě baví, říká lektor Vašek a láká ostatní

Snad všichni z ITnetworku ví, že nejvýznamnějším člověkem od Jičína není loupežník Rumcajs, ale skvělý lektor Vašek. Ten má ve firmě zásadní roli, neboť je to právě on, kdo studentům na rekvalifikacích předává své programovací znalosti a dovednosti. V rozhovoru se dozvíte, jak se dostal od psaní článků k práci lektora, i čeho si na svých studentech váží.

Tragická nehoda u Hradce. Žena nepřežila srážku dvou aut, děti utrpěly vážná zranění

Tragická nehoda dvou osobních aut u obce Rozběřice, která spadá pod Všestary na Královéhradecku, uzavřela v úterý na několik hodin hlavní silniční tah z Hradce Králové na Jičín. Na místě zemřela řidička jednoho z aut. Dvě děti, které s ní cestovaly, utrpěly vážná poranění. Muž z druhého auta vyvázl s lehčím zraněním. Na místě zasahovaly všechny záchranářské složky včetně vrtulníku.

Teploty trhají rekordy. Nová maxima naměřila většina stanic, v Doksanech bylo 36,4 stupně

Česko má za sebou jeden z nejteplejších dní roku. Rekordy pro 9. červenec padly na dvou třetinách ze zhruba 160 dlouhodobě měřicích stanic v Česku. Nejvyšší teplotu naměřili v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo odpoledne 36,4 stupně Celsia. Médiím to sdělil Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoké teploty budou v Česku i v dalších dnech.

Holčičce v Novém Jičíně ubodal otce před očima. Soud prozradil motiv a vynesl verdikt

Žárlivost byla motivem vraždy, k níž došlo loni v srpnu v Novém Jičíně. Čtyřiatřicetiletý muž ubodal kuchyňskými noži manžela své družky, který k nim chodíval za svou dcerou. Ta byla svědkem hrozivé scény. Útočníkovi soud vyměřil 14 let ve vězení a uložil mu povinnost zaplatit odškodné 9 milionů korun, které ale muž pravděpodobně nebude mít z čeho zaplatit.

Na Jablonecku dávali řidičáky za úplatek. Posílali na silnice neřízené střely, zuří expert

Nemuseli ani sednout za volant, a přesto dostali řidičák. V době, kdy se kvůli korupci dostávají k soudu zkušební komisaři z Varnsdorfu, dokončili kriminalisté vyšetřování obdobného případu na Jablonecku. K získání řidičáku podvodem tady stačilo připlatit si k běžné ceně autoškoly pouhé dva tisíce korun. Za to dostali zájemci nadstandardní služby –⁠ asistenci při elektronických testech a někteří dokonce ani nemuseli absolvovat povinný výcvik.