CNN Prima News Káhira

Káhira

Výpis příspěvků ke štítku „Káhira“

Blíží se příměří v Gaze? Hamás vyšle delegaci, Turecko mezitím zastavilo obchod s Izraelem

Palestinské hnutí Hamás ve čtvrtek v reakci na poslední návrh dohody o příměří s Izraelem uvedlo, že co nejdříve vyšle do egyptské Káhiry delegaci, která bude pokračovat v jednáních. Vůdce politického křídla Hamásu Ismáíl Haníja řekl, že uskupení návrh studuje v „pozitivním duchu“, přestože podle dřívějších prohlášení se na něj dívalo spíše „negativně“. V prohlášení podle agentury AP nebylo uvedeno, kdy delegace odcestuje. Turecko kromě toho ve čtvrtek zcela zastavilo obchod s Izraelem. Agentuře Bloomberg to řekli dva nejmenovaní turečtí představitelé.

Děsivou nehodu několika vozů v Egyptě nepřežily desítky lidí. Další jsou zraněni, auta hořela

Nejméně 32 lidí zahynulo při srážce několika vozidel v egyptském guvernorátu Baháríja, který leží mezi Káhirou a Alexandrií. S odvoláním na egyptská média o tom informovala agentura Reuters. Nejméně šest desítek lidí je zraněných. Nehodu podle policejních zdrojů způsobil únik oleje z jednoho automobilu; další vozidla začala hořet.

V bombardované Gaze jsou nejméně tři Češi. Vláda je chce evakuovat, řeší i unesené děti

V ostřelovaném Pásmu Gazy se aktuálně nachází nejméně tři čeští občané. Redakci CNN Prima NEWS to sdělilo ministerstvo zahraničních věcí. Se zmiňovanými občany je resort v kontaktu a řeší jejich případnou evakuaci z oblasti. V Gaze navíc mohou být také dvě české děti, které od matky před časem unesl jejich palestinský otec. S ním se však tuzemské diplomacii nedaří navázat kontakt.

Povstání v Súdánu už si vyžádalo 330 životů. V zemi jsou i čtyři Češi, evakuace není možná

Aktualizováno

Ministerstvo zahraničí eviduje čtyři české občany v Súdánu. Velvyslanectví ČR v Káhiře, pod které Súdán spadá, je s nimi v přímém i nepřímém kontaktu prostřednictvím jejich vysílacích firem v Česku. Evakuace v tuto chvíli není možná, sdělil ve čtvrtek mluvčí ministerstva Daniel Drake. Čtyři Češi jsou ale na evakuačním seznamu a ambasáda o možnostech evakuace jedná s členskými zeměmi Evropské unie. Boje v Súdánu pokračují navzdory druhému pokusu o dočasné příměří, které mělo začít ve středu v 18:00 SELČ.