CNN Prima News Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy

Výpis příspěvků ke štítku „Kanárské ostrovy“

Kanárské ostrovy čelí náporu migrantů. Jejich počet se blíží rekordu z roku 2006, tvrdí úřady

Přes 500 migrantů bylo zachráněno ze čtyř člunů ve vodách Atlantského oceánu nedaleko Kanárských ostrovů. Dva lidé byli mrtví a dva zemřeli po převozu do nemocnice. S odvoláním na španělské úřady o tom v sobotu informovala agentura Reuters, podle níž se tak počet lidí, kteří letos připluli na toto souostroví, přiblížil rekordu z roku 2006.

Ráj dobrého jídla, zábavy i odpočinku. Vydejte se s Exclusive Tours do Španělska

Za hory, za doly šumí moře pod moly, tam kde se k zemi sklání pyrenejská údolí... Španělsko je země, která se člověku vryje do srdce a usadí se mu v žaludku. Nebojíme se říct že na trvalo. Pyreneje jsou hranicí země zaslíbené pro všechny, kdo mají rádi život se všemi jeho radostmi - zábavou, veselím i dobrým jídlem. A kdo se rozhodne, že se vydá právě sem, nebude litovat. Ty největší krásy ve Španělsku můžete objevovat třeba s Exclusive Tours.

Boj s plameny na Tenerife pokračuje. Ostrov zažívá nejhorší požáry za posledních 40 let

Lesní požár, který vypukl v úterý pozdě večer na Tenerife, už na severovýchodě španělského ostrova zničil území o rozloze 3 800 hektarů a ohrožuje oblast devíti obcí. Boj hasičů s plameny je obtížný zejména kvůli hornatému terénu, a i proto se požár v prvních dnech velmi rychle rozšířil. Hasiči ho stále nemají pod kontrolou, ale zlepšily se podmínky pro jeho hašení, informoval rozhlas Cadena SER. Oheň podle místních médií neohrožuje hlavní turistické destinace. Kvůli požárům na Tenerife registrují české cestovní kanceláře zvýšený počet dotazů ohledně situace na konkrétních místech ostrova, cestu na Tenerife ale zrušili jen jednotlivci, uvedl místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Volby ve Španělsku vyhrála opozice. Do vlády míří extremisté, složení kabinetu bude obtížné

Aktualizováno

Nedělní španělské parlamentní volby vyhráli opoziční lidovci se 33,1 procenta hlasů před vládními socialisty se 31,7 procenta. Vyplývá to z úplných předběžných výsledků zveřejněných na webu televize RTVE. Sestavit vládu ale zřejmě bude složité. Lidová strana (PP) vedená Albertem Núňezem Feijóem, ani socialisté premiéra Pedra Sáncheze totiž nebudou mít většinu, a to ani v případě koalice s jednou z dalších stran.

Kanárské ostrovy zasáhlo zemětřesení. Epicentrum vědce překvapilo, situaci monitorují

Oblíbenou turistickou destinaci Kanárské ostrovy zasáhlo v neděli a pondělí nejméně čtyřicet otřesů. Seismickou vlnu vědci z Národního geografického institutu sice zaznamenali, ale sami rezidenti ji nepocítili. Zemětřesení totiž vzniklo hluboko a jeho intenzita nebyla natolik silná, aby se projevila i na povrchu. Zjištěné epicentrum mnohačetných záchvěvů bylo lokalizováno v oblasti Tenerife, kde je však taková aktivita spíše raritou. O celé události informovala španělská agentura EFE.

Ledecká se zapojila do pátrání po zmizelém českém lékaři. Jeho blízcí nabízí vysokou odměnu

Lékař Jan Svárovský se 8. května ztratil u pobřeží Kanárských ostrovů. V oblasti byl na kurzu ve windsurfingové škole a pravděpodobně ho strhnul silný vítr. Na místě se ihned rozjela pátrací akce, Svárovského se ale zatím najít nepodařilo. Pomocnou ruku nyní podala i slavná česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, která informace sdílela na svém Instagramu. Blízcí pohřešovaného nabízí za jeho nalezení odměnu skoro půl milionu korun.