Migrace

Nejnovější příspěvky k tématu

USA v ohni migrační krize. Úřady zadrží tisíce lidí denně, na vině jsou prý pašeráci
Migrace

USA v ohni migrační krize. Úřady zadrží tisíce lidí denně, na vině jsou prý pašeráci

Spojené státy čelí v posledních týdnech bezprecedentní migrační vlně. Pohraniční stráž každý den zadrží několik tisíc lidí. Podle amerických úřadů za tím stojí pašeráci, kteří rozdmýchávají migrační krizi, aby mohli skrýt své vlastní ilegální aktivity. Mexiko se mezitím dohodlo s USA, že ilegální migranty bude ještě usilovněji deportovat, píše CNN.

Neziskovky dělají spojnici mezi pašeráky a EU, tvrdí Zdechovský. Migrační pakt nemůže projít
360°

Neziskovky dělají spojnici mezi pašeráky a EU, tvrdí Zdechovský. Migrační pakt nemůže projít

Je důležité eliminovat některé neziskové organizace, které převážejí nelegální migranty do Evropy, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). „Dělají spojnici mezi pašeráky a Evropskou unií,“ řekl na jejich účet. V souvislosti s uprchlíky také uvedl, že státy vracejí jen 17 procent odmítnutých ekonomických běženců. Migrační pakt, který za Česko ratifikoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), nemá z jeho pohledu šanci projít kvůli konečným nákladům. Hostem pořadu byl rovněž poslanec Radek Koten (SPD).

Polsko zavádí na hranicích se Slovenskem kontroly. Kvůli pašerákům se zaměří na auta

Polsko zavede kontroly vozidel na hraničních přechodech se Slovenskem kvůli nárůstu nelegální migrace, uvedl to podle polských médií premiér Mateusz Morawiecki. Podobná opatření může Varšava zavést do budoucna také na hranicích s Německem, uvedla stanice Polsat News s odkazem na mluvčího polské vlády. Varšava a Berlín už dříve uvedly, že hodlají ohledně situace na hranicích brzy jednat.

Německá ministryně vnitra otočila: Obnovme hraniční kontroly s Českem, žádá kvůli migraci

Německá ministryně vnitra Nancy Faeserová chce kvůli složité migrační situaci krátkodobě obnovit stálé kontroly na hranici s Českem a Polskem. Podle portálu welt.de to řekla v rozhovoru pro připravované nedělní vydání listu Welt am Sonntag. Faeserová přitom dosud stacionární kontroly na pomezí s Českem a Polskem odmítala jako neúčinné a tento týden v parlamentu opakovaně upřednostňovala namátkové kontroly a takzvané skryté pátrání.

Migranti znásilnili ženu před zraky zbitého přítele. V Německu přitom žijí nelegálně už roky

Explozi vzteku zažívají Němci poté, co se po několika měsících na veřejnost dostaly podrobnosti o zločinu, který se stal v berlínském Görlitzer Parku, píše web televize RTL. V červnu tam byla brutálně znásilněna 27letá žena, jejího přítele útočníci zmlátili a činu musel přihlížet. Detaily případu se tehdy tutlaly. Nyní vyšlo najevo, že pachateli jsou odmítnutí žadatelé o azyl, kteří v Německu nelegálně žijí až sedm let.

Válečný akt, zlobí se Itálie. Ostrov Lampedusa zaplnily desetitisíce migrantů

Úřady na italském ostrově Lampedusa vyhlásily výjimečný stav. Za posledních 24 hodin tam připlulo deset tisíc migrantů. Ostrov se podle místních obyvatel propadá do chaosu. Šéf tamní vlády požádal Řím o nasazení armádních plavidel a okamžitý přesun migrantů na Sicílii. V této kritické situaci pak Německo a Francie přerušily dobrovolné přijímání uprchlíků právě z Itálie. Problémy s počty migrantů má i Slovensko a Maďarsko.

Pokračovat ve válce je rozhodnutím Ukrajiny. Rusko nás neohrožuje, říká Orbánův muž

Podpory od Andreje Babiše (ANO) během unijních jednání o migraci si vážíme. V podcastu Off Record Matyáše Zrna to pro CNN Prima NEWS řekl Balázs Orbán, maďarský poslanec a ředitel kabinetu premiéra Viktora Orbána. Představitel Budapešti sice chválil projekt V4 a Česko označil za úžasnou zemi, zároveň však zmínil i velmi různorodé postoje Maďarů a Čechů, pokud jde o ruskou invazi na Ukrajinu.

Migranti zaplavili italský ostrov. Apokalypsa, policie musí používat obušky, běduje farář

Úřady na italské Lampeduse vyhlásily ve středu večer stav nouze poté, co tam dorazilo za tři dny skoro 10 tisíc migrantů. To je více, než má ostrov obyvatel, tamní migrační středisko má navíc kapacitu jen pro zhruba 400 osob. Situaci označil za „tragickou, dramatickou a apokalyptickou“ i farář Don Carmelo Rizzo ze sicilské provincie Agrigento, pod niž Lampedusa spadá. Počty běženců plavících se přes Středozemní moře jsou na vzestupu a zřejmě překonají rekordy z minulých let, odhadl odborník na migraci z Ústavu informatiky Robert Stojanov ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidská migrace je pohyb lidí z jedné oblasti do druhé s úmyslem se v nové oblasti dočasně či trvale usadit. Migrace se stala jedním z hlavních politických témat v Evropě po migračních vlnách ze zemí Afriky a Asie, vyvolané buď válkami nebo vidinou lepšího života, a následně také uprchlické vlny z Ukrajiny po jejím napadení Ruskem.