Migrace

Nejnovější příspěvky k tématu

Ukrajinky s dětmi trpí mořskou nemocí. Válečné uprchlíky ubytovalo Skotsko na lodi

29. července 2022 11:05

Skotská vláda ubytovala uprchlíky z válkou zmítané Ukrajiny na výletní lodi MS Victoria zakotvené v přístavu v Edinburghu. Převážně ženy a děti se nastěhovaly na začátku týdne, už nyní se ale množí stížnosti na malé pokoje a mořskou nemoc. Organizace na pomoc uprchlíkům proto vybízejí k hledání jiného řešení, píše web deníku The Guardian.

Zacházejte s námi jako s Ukrajinci, požadují migranti ve Francii. Zemi šokovala další vražda

21. července 2022 21:23

Uprchlíci ve Francii se bouří a mluví o diskriminaci. Konkrétně se jim nelíbí, že ti, kteří jsou v zemi už dlouho a stále nemají povolení k pobytu, se teď musejí dívat, jak jiná kategorie – běženci z Ukrajiny – dostávají pomoc a právo na azyl okamžitě. Pod heslem „Všichni jsme Ukrajinci“ požadují stejné zacházení a větší podporu od francouzského státu.

Uprchlíci nejsou figurky. Hřibův návrh na přerozdělování není reálný, zdůrazňuje Kuba

14. července 2022 14:36

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) není spokojen s výsledkem čtvrtečního jednání hejtmanů s vládou. Podle Hřiba totiž nepřineslo posun v požadavku na přesun části ukrajinských uprchlíků z přeplněné Prahy do jiných krajů. Předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS) v reakci na to sdělil, že není možné zacházet s utečenci jako se šachovými figurkami. Poté navrhnul vlastní řešení.

Nelegální uprchlíci v Česku mění taktiku. Zadržených migrantů u nás valem přibývá

4. července 2022 17:39

Zadržených migrantů na českém území velmi rychle přibývá. Meziroční nárůst se pohybuje kolem 75 procent. Jen o prvním červencovém víkendu zadrželi policisté téměř dvě stě běženců, což je absolutní rekord. Uprchlíci stále častěji volí jinou taktiku – nesnaží se překročit hranici ukrytí v kamionu, nýbrž se vydávají na cestu pěšky.

Policie v Texasu našla v kamionu 46 mrtvých migrantů. Guvernér: Za jejich smrt může Biden

28. června 2022 05:25
Aktualizováno

Nejméně 46 mrtvých nalezla v pondělí večer místního času (v noci na úterý SELČ) americká policie v nákladním prostoru kamionu na okraji texaského města San Antonio. Jejich smrt způsobilo horko. S odvoláním na šéfa místního hasičského sboru Charlese Hooda to uvedla agentura Reuters. Nemocnice později potvrdila další dvě úmrtí. Podle listu The New York Times (NYT) se jednalo o migranty; mexické úřady později uvedly, že téměř polovina obětí pocházela z Mexika.

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Pekarovou a Schillerovou: Rozděluje společnost vláda, nebo opozice?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Pekarovou a Schillerovou: Rozděluje společnost vláda, nebo opozice?

Kde se nachází hranice mezi relevantním politickým dialogem a co už je za hranou? Osvědčila se vláda premiéra Petra Fialy (ODS) v boji proti zdražování? O těchto tématech budou mimo jiné v nedělní Partii diskutovat předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Ve druhé hodině vystoupí ekonomové Lukáš Kovanda a Jana Matesová. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
08:44

Aktuální ruské ztráty podle Ukrajiny

08:33

Londýn: Rusko chce posílit pozice na jihu Ukrajiny, pokračují útoky u Doněcku

07:53

Doněcká oblast za posledních 24 hodin: Po ostřelování zemřeli dva lidé a dalších 10 utrpělo zranění.

07:37

Ukrajinská armáda zničila dva ruské muniční sklady na jihu Ukrajiny

Migrace

Aktuální zpravodajství o migraci a uprchlících.

Lidská migrace je pohyb lidí z jedné oblasti do druhé s úmyslem se v nové oblasti dočasně či trvale usadit. V dnešní době čelíme migraci z důvodů ekonomických (například za prací), sociálních (stěhování se za rodinou, přáteli), politických (z důvodu náboženské, politické či rasové perzekuce nebo v důsledku válečného konfliktu) a environmentální (při přírodních katastrofách či změně klimatu).