Šampionka Nosková odložila raketu a shání šaty. Všem, kteří mi píšou, se omlouvám, řekla
Čerstvá wimbledonská šampionka Linda Nosková je zpátky v České republice. Po příletu z Londýna dorazila na tiskovou konferenci do prostor budoucí Síně slávy československého tenisu, kde ji přivítali novináři i zástupci svazu. Přestože má za sebou životní úspěch, na nákupy ani dovolenou nemyslí. Mnohem víc než raketu teď bude potřebovat družičkovské šaty a také pořádnou porci času, hned po vítězném zápase jí totiž dorazily stovky zpráv, na které nestíhá odpovídat.
Noskové pomohl k vítězství pohled na trofej. Mezi sety si řekla, že chce tu velkou
Tenistce Lindě Noskové pomohla k sobotnímu vítězství nad Karolínou Muchovou a životnímu triumfu ve Wimbledonu pauza před druhým a třetím setem. Poté, co ve druhé sadě nevyužila pět mečbolů, všimla si při cestě na toalety za stavu 6:2, 5:7 vystavených trofejí a řekla si , že chce tu velkou. Wimbledonská šampionka to prozradila na tiskové konferenci. Ve třetím setu, který vyhrála 6:3, označila Nosková za klíčové tři odvrácené brejkboly v úvodním gamu.
Emotivní konec: Muchová vtípkem rozesmála celý stadion. Dojatá vítězka Nosková neudržela slzy
Mimořádně emotivní projevy měly po skončení českého finále tenisového Wimbledonu vítězná Linda Nosková a poražená Karolína Muchová. První jmenovaná děkovala mimo jiné i své mamince, která před dvěma lety zemřela, a otci, který do Londýna přiletěl navzdory tomu, že nerad létá. Muchová pro změnu vtipkovala, když parťačku a pro sobotní utkání sokyni Noskovou označila za „bývalou kamarádku“.
Nosková dosáhla životního úspěchu. Trofej pro vítězku Wimbledonu jí předala princezna Kate
Tenistka Linda Nosková porazila ve Wimbledonu v historicky prvním českém grandslamovém finále krajanku Karolínu Muchovou 6:2, 5:7, 6:3 a získala premiérový titul z turnajů „velké čtyřky“. Nasazená devítka Nosková zvítězila nad turnajovou desítkou Muchovou za dvě hodiny a 27 minut. Uspěla i přes pět nevyužitých mečbolů ve druhé sadě. Muchová na první grandslamový titul dál čeká, neuspěla ani ve druhém finále v kariéře. Vše podstatné najdete v on-line reportáži uvnitř článku.