Vítězné finále jsem viděla už milionkrát, říká Nosková. Vzpomínala i na zesnulou maminku


Rozhodující moment sobotního finále jsem viděla milionkrát,smála se ve studiu CNN Prima NEWS novopečená wimbledonská šampionka Linda Nosková. Tenistka v rozhovoru promluvila také o své soupeřce Karolíně Muchové a zavzpomínala na zesnulou maminku.

Nosková na úvod rozhovoru popsala své pocity jen pár dní poté, co nad hlavu zvedla prestižní wimbledonskou trofej: „Je to samozřejmě krásné. I pár dní potom, co se to stalo, je to stále neuvěřitelné. Člověk o tom sní, nějak si představuje, jaké by tyto momenty asi mohly být, ale realita a očekávání nejsou dvě rozdílné věci. Stále se to snažím nějak zpracovat.“

ČTĚTE TAKÉ: Šampionka Nosková odložila raketu a shání šaty. Všem, kteří mi píšou, se omlouvám, řekla

Tenistka je dle svých slov ráda, že se do finále dostala spolu se svou krajankou Karolínou Muchovou. „Věřím, že jsou na nás fanoušci i celé Česko pyšní. Věřím, že všichni, co to finále sledovali, byli s našimi výkony spokojení. Já jsem si to ještě stále neuvědomila. Myslím, že až se z toho ruchu a chaosu zastavím, možná mi to dojde,“ uvedla.

Zápas měl dramatický průběh. Nosková sice ovládla první set a v tom druhém vedla na gemy již 5:2, její soupeřka se však odmítla vzdát a druhou sadu nakonec ovládla poměrem 5:7. Nosková rozhodla v posledním setu, když proměnila již několikátý mečbol.

Chtěla jsem si to pohlídat, říká Nosková

„Byl to můj šestý pokus, tak jsem se soustředila na ten moment a říkala jsem si, že už to opravdu musím zvládnout. Kdyžtak bych na dalším míči měla další mečbol. Ale měla jsem svůj servis a chtěla jsem si to pohlídat,“ popsala pocity, které zažívala přímo na kurtu.

Moderátorku zajímalo, kolikrát si tento moment, kdy se z ní stala vítězka finálového zápasu, pustila ze záznamu. „Milionkrát,“ smála se sportovkyně. „Fotky, videa i sociální sítě mi pomáhají, abych se na to znovu podívala a uvědomila si to. Je těžké si to uvědomit. Člověk chce ten moment zažít a potom je to hrozně rychlé. I ty chvíle, které si chcete užít, si pak na sto procent vychutnáváte dost těžko,“ pokračovala.

Co ale pětice nevyužitých mečbolů udělá s psychikou? „Strašně moc. Myslím si, že ty momenty byly moje chyba. Všechen respekt Káje, jak to zvládla. Být jeden míček od prohry ve finále je hrozně těžké, a stejně těžké je ten poslední míč dohrát. Já jsem ne vždy udělala správné rozhodnutí, párkrát se mi to nepovedlo,“ připustila Nosková.

Z obtížného zápasu se chce poučit. „Byla to úplně nová situace, v životě jsem v ní nebyla. Toho stresu a tlaku, který jsem si na sebe dala i já sama, bylo hodně, a já jsem to v těch klíčových chvílích někdy nezvládla. Ale zápas nakonec rozhodl třetí set. Jsem na sebe pyšná, že jsem ten konec zvládla,“ doplnila.

S Muchovou od soboty nebyla v kontaktu, řekla však, že jí plánuje popřát k úternímu svátku. „Rivalky jsme asi úplně všechny, ať už chceme, nebo ne. S Kájou jsme ale hlavně kamarádky. Hodně jsme se sblížily na Olympiádě i při vzájemných trénincích, vidíme se skoro na každém turnaji. Ona je skvělá holka, mám ji moc ráda. Je strašně normální, což se na naší tour nenachází úplně lehce. Já si ji strašně vážím a myslím, že se nic nemění,“ řekla Nosková.

Co by řekla maminka?

V rozhovoru zavzpomínala také na svou zesnulou maminku. Té ostatně poděkovala již přímo na kurtu – gesto obletělo sociální sítě a mnoho uživatelů upřímně dojalo.

„Asi by toho moc neřekla,“ řekla Nosková na otázku, jak by její maminka na triumf reagovala. „Jelikož by asi nepřestala brečet. Je to něco, pro co jsme my jako rodina, a hlavně já a ona, tvrdě pracovaly spoustu let. Vždycky to byl náš sen, a to, že se mi to podařilo takhle brzy v začátku mé kariéry, by pro nás bylo něco neuvěřitelného,“ dodala.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Přednost Noskové je hlava, míní Dlouhý. Šavrda poradil, jak zvládnout úspěch, a přidal varování