Olomoucký kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Kamion s tisíci kuřat se převrátil u Olomouce. Provoz na dálnici byl omezen 15 hodin

Aktualizováno

Provoz na dálnici D35 ve směru od Ostravy u Nemilan na obchvatu Olomouce, který od nočních hodin omezovala nehoda kamionu, je již plně obnoven. Policisté původně předpokládali, že bude omezení v podobě uzavření jednoho jízdního pruhu trvat do 10:00, dálnice se nakonec podařila plně zprovoznit až před 15:00, sdělil krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Kriminalisté z Olomouce zadrželi nebezpečného školáka. Přiznal se k vraždě 38leté ženy

V Olomouci našli v úterý policisté v bytě zavražděnou osmatřicetiletou ženu. Podezřelého pachatele dopadli v noci na středu, jde o nezletilého chlapce mladšího 15 let. Hoch se k činu přiznal. Podle informací redakce CNN Prima NEWS byl obviněný mladík se svou obětí v příbuzenském vztahu. K případu přizvala policie i orgán sociálně-právní ochrany dětí.

Olomouckému arcibiskupství se vrací bestseller ze 16. století. V Terstu ho našli četníci

Olomouckému arcibiskupství se v úterý vrátila 80 let pohřešovaná cenná kniha z 16. století. Italští četníci ji zadrželi předloni v aukční síni v Terstu. Jde o knihu Postilla super epistolas et evangelia, která obsahuje výklad úryvků z novozákonních epištol a evangelií a byla bestselerem své doby. Jejím autorem je dominikán Vilém z Paříže. Navrácený exemplář vyšel roku 1518 v Basileji. Zmizel za neznámých okolností, řekli novinářům zástupci arcibiskupství. Svazek se nyní vrátí zpět do kapitulní knihovny.

Vražda kojence na Olomoucku, matka udusila plačící dítě. Dostala trest pod hranicí sazby

Za vraždu desetiměsíční dcery uložil ve čtvrtek soud ženě z Olomoucka 13 let vězení, trest je pod hranicí sazby, která činí 15 až 20 let. Žena plačící dítě udusila v postýlce přikrývkou. Žena ve čtvrtek u soudu prohlásila svou vinu. Uvedla, že jednala zkratkovitě pod tlakem tíživé sociální situace, ve které se nacházela. Rozsudek není pravomocný, žalobkyně se odvolala. Případem se tak bude zabývat vrchní soud.

Zfetovaný 15letý chlapec řídil auto v Prostějově. Po převozu do ústavu opět utekl

Policisté při silniční kontrole v Prostějově přistihli patnáctiletého svěřence dětského domova s nařízenou ústavní výchovou, který pod vlivem drog řídil osobní auto. Hlídka zjistila, že se mladík do domova nevrátil z dovolené udělené na vánoční svátky. Policisté ho proto převezli do diagnostického ústavu, odkud ale záhy opět utekl, uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muž oloupil a zranil seniorku, pak utekl od soudu. V Olomouci mu raději spoutali ruce i nohy

Olomoucký soud ve středu uložil jednadvacetiletému Martinu Koňaříkovi za loupežné přepadení seniorky ve Valašském Meziříčí a útěk od vsetínského soudu 6,5 roku vězení. Odsouzen byl za tři trestné činy. Koňařík jednaosmdesátiletou ženu přepadl loni v dubnu, při napadení jí zlomil pažní kost, seniorka má dodnes trvalé následky. Při projednávání vazby u vsetínského soudu se poté pokusil o útěk, policisté jej zadrželi až v řece Bečvě. Obžaloba původně žádala 7,5 roku vězení. Muž se k činu přiznal, policii se po útoku sám přihlásil. S rozhodnutím soudu ve středu souhlasil, žalobkyně si ponechala lhůtu na odvolání.

V Olomouckém kraji žije přibližně 632 tisíc obyvatel a skládá se z okresů Olomouc, Jeseník, Prostějov, Přerov a Šumperk. Mezi nejznámější místa patří hrad Bouzov, zámek Velké Losiny nebo Svatý Kopeček v Olomouci. Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.