Olomoucký kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Dohra vraždy na Šumpersku. Muž, který ubodal kamaráda, zemřel při převozu do nemocnice

31. října 2022 14:10

Osmnáctiletý mladík, který v pátek ráno ve Velkých Losinách na Šumpersku zhruba pěti desítkami ran nožem ubodal svého o rok mladšího kamaráda a při zásahu policistů byl dvakrát postřelen, zemřel při převozu do nemocnice. Policisté služební zbraň použili poté, co pachatel i přes opakované výzvy pokračoval v intenzivním útoku na svoji oběť a napadl i hlídku, informovali strážci zákona. Okolnosti případu a úmrtí obou mladíků kriminalisté stále vyšetřují.

V Olomouci bude primátorem opět Žbánek z ANO, uskupení Spolu odchází do opozice

21. října 2022 10:18

Zastupitelstvo Olomouce v pátek zvolilo primátorem lídra vítězného hnutí ANO Miroslava Žbánka, který stál v čele města i v uplynulých čtyřech letech. Žbánek byl jediným kandidátem na primátora. ANO v pondělí podepsalo koaliční smlouvu se zástupci hnutí ProOlomouc, Pirátů a spOLečně. Koalice má v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu většinu 28 hlasů. Programové prohlášení městské rady bude zveřejněno do konce ledna příštího roku. V uplynulých čtyřech letech ANO v Olomouci vládlo s ODS, KDU-ČSL a spOLečně.

Hlavní zprávy

OBRAZEM: Dvojkolo i pečení cukroví. Kandidáti na Hrad tasí rodiny, jak jim to pomůže?
Prezidentské volby

OBRAZEM: Dvojkolo i pečení cukroví. Kandidáti na Hrad tasí rodiny, jak jim to pomůže?

Partneři, děti, vnoučata, ale i sestřenice nebo rodiče. Prezidentští kandidáti v poslední době v kampaních na sociálních sítích čím dál tím častěji „tasí“ své rodiny, a snaží se tak zapůsobit na voliče. Nejvíce své nejbližší ukazuje Danuše Nerudová, méně pak Andrej Babiš nebo kandidáti z posledních příček průzkumů. Proč a jak jim to může ve volbách pomoci?

Promiň, teď se jdu modlit. Čech o svérázných Saúdech, kteří na MS způsobili poprask
MS ve fotbale 2022

Promiň, teď se jdu modlit. Čech o svérázných Saúdech, kteří na MS způsobili poprask

Ukázali světu, že nenabízí jen bohatý ráj pro persony vyhlížející důchod. Velebeným triumfem nad Argentinou na šampionátu v Kataru Saúdové vzkázali: My umíme také dělat fotbal. Podle českého fyzioterapeuta Matěje Šendera by ho uměli dělat možná ještě lépe, kdyby změnili svoji povahu, neodpovídali na všechno insallah nebo se neládovali donuty. „Ale je nezměníte,“ řekl pro CNN Prima NEWS muž, který více než dva roky velmi zblízka poznával mentalitu tamních hráčů.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:09

První zásilka ruských hnojiv zamířila do Afriky, uvedla OSN

23:00

Ruský úředník tvrdí, že Kurská oblast byla ostřelována ukrajinskými jednotkami

22:48

Italské úřady jsou připraveny znárodnit rafinérii ISAB na Sicílii, kterou vlastní ruská společnost Lukoil

22:23

V Bělorusku pohřbili ministra zahraničí Makeje; přišel Lukašenko, nepřišel syn

Olomoucký kraj

Aktuální zpravodajství z Olomouckého kraje. Žije zde přibližně 632 tisíc obyvatel a jeho sídlem je Olomouc. Mezi další větší města tohoto kraje patří Přerov, Prostějov, Šumperk a Jeseník. Naleznete tu spoustu turistických zajímavostí, například hrad Bouzov, zámek Velké Losiny nebo Svatý Kopeček v Olomouci.

Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.