reklama

Olomoucký kraj

Nejnovější příspěvky k tématu

Hromadná nehoda na Olomoucku má tři oběti. Dva lidé zemřeli v nemocnici

15. listopadu 2021 13:05

Tragická nehoda čtyř osobních aut u olomoucké místní části Nemilan, která se stala v neděli vpodvečer, si nakonec vyžádala tři lidské životy. Jeden člověk zemřel na místě, další dva v nemocnici. Mezi oběťmi je jedna žena a dva muži, řekla v pondělí olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová. Bližší informace k okolnostem nehody s ohledem na její vyšetřování policie zatím nesdělila. V Olomouckém kraji jde dosud o nejtragičtější nehodu v tomto roce.

Tragická srážka čtyř aut na Olomoucku: Jeden člověk zemřel, silnice byla uzavřena

14. listopadu 2021 21:50

Na silnici II/435 u Nemilan, místní části Olomouce, se v neděli večer srazila čtyři osobní auta. Jeden člověk zemřel, několik dalších lidí utrpělo zranění, sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Krajští hasiči na Twitteru uvedli, že zdravotníkům asistovali v péči u tří zraněných osob. Silnice i blízký nájezd a sjezd z dálnice D35 jsou uzavřeny.

Internet bude dražší. Musíme zvýšit ceny, jinak nepřežijeme, říkají lokální provideři

12. listopadu 2021 05:56

Některé lokální internetové firmy nemusely své služby zdražovat i 20 let. Nyní je ale dohání inflace. Očekávaný růst úrokových sazeb vyvolaný utahováním měnové politiky ze strany České národní banky jim navíc prodraží financování. „Pokud svoje ceny nezvýší, budou mít potíže investovat do sítí. Jejich místa zaberou nadnárodní hráči a ti se žinýrovat nebudou,“ řekl na olomoucké konferenci Kam kráčí telekomunikační sítě Jakub Rejzek, prezident Výboru nezávislého ICT průmyslu.

Hlavní zprávy

Zeman v neděli jmenuje Fialu premiérem. Prezident bude zřejmě za plexisklem
Miloš Zeman

Zeman v neděli jmenuje Fialu premiérem. Prezident bude zřejmě za plexisklem

  • Aktualizováno
  • Prezident Miloš Zeman by měl být při jmenování lídra koalice Spolu Petra Fialy premiérem v oddělené místnosti nebo za úplnou skleněnou bariérou, uvedla v sobotu vpodvečer hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Kancléř Vratislav Mynář později sdělil, že prezident podobu jmenování odsouhlasil, neuvedl však žádné další podrobnosti. Podle Českého rozhlasu by měl být prezident za plexisklem. Zemanovi ve čtvrtek vyšel pozitivní test na koronavirus. Fialu má uvést do funkce v neděli v 11:00 hodin v Lánech.

    reklama

    Olomoucký kraj

    Aktuální zpravodajství z Olomouckého kraje. Žije zde přibližně 632 tisíc obyvatel a jeho sídlem je Olomouc. Mezi další větší města tohoto kraje patří Přerov, Prostějov, Šumperk a Jeseník. Naleznete tu spoustu turistických zajímavostí, například hrad Bouzov, zámek Velké Losiny nebo Svatý Kopeček v Olomouci.

    Reportéři CNN Prima NEWS jsou denně v terénu. Buďte s námi a pište na Facebook CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.