CNN Prima News katastrofa

katastrofa

Výpis příspěvků ke štítku „katastrofa“

Jak bojovat s nespavostí? Neusínat u televize a nepřemýšlet nad katastrofami, radí expert

1. ledna 2023 19:23

Tak, jako světlo se zhasíná, i já bych si přál usínat, zpívá kapela Tata Bojs ve své písni Usínací. S podobnými myšlenkami se během nočního převalování v posteli podle statistik ztotožňuje až 40 procent dospělých. Kvalita spánku se dá přitom zlepšit překvapivě jednoduchým způsobem. Základem je neusínat u televize nebo se naučit nepřemýšlet před usínáním nad budoucími katastrofami, upozorňuje psychiatr Jiří Strnad.

Bílé peklo. Sněhová bouře v USA zabila desítky lidí, někteří zemřeli uvězněni v autech

27. prosince 2022 14:23

Nejméně 28 osob zemřelo v americkém státě New York poté, co kraj kolem města Buffala postihla sněhová bouře nevídaných rozměrů. Někteří lidé byli ve svých autech uvězněni více než dva dny, než se je z bílého pekla povedlo vysvobodit. Jiní se už ven živí nedostali. Celkově živel připravil po celých Spojených státech o život nejméně 56 lidí.

Na Floridě bijí na poplach. Z domovů utíkají statisíce lidí, na oblast se řítí hurikán Ian

27. září 2022 08:14

Obyvatelé jihovýchodního pobřeží USA se připravují na nejhorší. Ve čtvrtek by je mohl zasáhnout hurikán Ian. Nejtvrději by měl hurikán udeřit na záliv Tampa Bay a sousedící okresy. Floridský guvernér Ron DeSantis proto už v sobotu vyhlásil stav ohrožení ve všech 67 okresech státu. S evakuací statisíců lidí bude pomáhat i Národní garda. Hurikán změnil cesty výletních lodí a zásadně ovlivní i fungování mezinárodních letišť na Floridě.

V průmyslu nás čeká katastrofa. Za vysoké ceny plynu může vláda, říká energetický expert

28. srpna 2022 21:19

Pokud lidé budou muset zaplatit stovky tisíc korun za elektřinu a plyn, vládní příspěvek až 15 tisíc korun občanům nepomůže, uvedl ve Zprávách Plus energetický expert Vladimír Štěpán. Podle něj za vysoké ceny může vláda, kvůli níž v oblasti průmyslu může dojít ke katastrofě. Ekonom Lukáš Kovanda pak vysvětlil, jak funguje nákup plynu.

Ostřelováním záporožské elektrárny hrozí katastrofa. Putin poslal Macronovi jasný vzkaz

19. srpna 2022 20:50

Ruský prezident Vladimir Putin v pátečním telefonátu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem uvedl, že ostřelování území, kde se nachází ukrajinská Záporožská jaderná elektrárna, vytváří riziko rozsáhlé katastrofy. Podle tiskových agentur to oznámil Kreml. Státníci se podle něj shodli na důležitosti brzkého vyslání mise Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) do zařízení. Francouzský prezident Putinovi sdělil, že je znepokojen bezpečnostními riziky v jaderném zařízení. Elysejský palác následně potvrdil, že šéf Kremlu s vysláním expertů MAAE do elektrárny souhlasil.

Zapomeňte na asteroid. Vědci bijí na poplach před sopečnou katastrofou, přípravy jsou nulové

19. srpna 2022 00:09

Riziko masivního sopečného výbuchu je pro lidstvo daleko vyšší, než jsme se domnívali. Varují před ním odborníci z Cambridgeské univerzity. Svět se podle nich zbytečně připravuje na nepravděpodobné scénáře jako srážku Země s asteroidem. Na podstatně realističtější případ ničivé erupce jsme však „žalostně nedostatečně připraveni“. Vědci ve svém článku zmiňují i doporučení světovým lídrům.

Konec podzemních bytů z filmu Parazit. Soul po povodních přesídlí chudé rodiny

13. srpna 2022 23:44

Hlavní město Korejské republiky zažívalo v tomto týdnu nejsilnější deště za posledních sto let. V následných povodních zemřelo nejméně 13 lidí. Mezi nimi byla i rodina uvězněná v podzemním bytě. Soul se zavázal problematiku pronajímání sklepů řešit. Jak vypadá život v tomto v Koreji běžném typu příbytku, přiblížil světové veřejnosti oscarový film Parazit. Tamější vláda nyní čelí kritice za sociální politiku a škrty v rozpočtu věnovanému zvládání povodní.