CNN Prima News katastrofa

katastrofa

Výpis příspěvků ke štítku „katastrofa“

CNN: Blíží se katastrofa v Amazonii. Plíce planety zkolabují už za 26 let, varují vědci

Studie brazilských vědců přišla s šokující předpovědí. Amazonský deštný prales dosáhne kritického bodu již v roce 2050, což bude mít zničující důsledky pro celý region i schopnost světa bojovat se změnou klimatu. Již nyní je Amazonie kvůli globálnímu oteplování sušší a teplejší, v důsledku lesních požárů a těžby dřeva produkuje více uhlíku, než pohlcuje.

Výše důchodů je katastrofa. Fotbalové legendy nemají na léky, rozčílil se Antonín Panenka

Fotbalová legenda Antonín Panenka, který svým dloubákem z penaltového rozstřelu v roce 1976 zajistil národu titul mistrů Evropy, slaví 75. narozeniny. Pro CNN Prima NEWS promluvil nejen o tom, jak je prožije, ale i o nedůstojném stáří některých bývalých spoluhráčů z národního týmu. Jak uvedl, penzi mají tak nízkou, že jim nepokryje náklady ani na nezbytné léky.

Nelegální migrace se vymkla z pantů, tvrdí Zdechovský. Bojím se další vlny, řekla Konečná

Nekontrolovaná migrace se vymkla z pantů, řekl v pořadu 360° v pondělním vysílání CNN Prima NEWS europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle něj se nyní projevují důsledky neintegrace nových obyvatel a je také třeba zlepšit proces vyhošťování osob z Evropské unie. Nové vlny migrace se obává také předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Ta označila situaci v Gaze za humanitární katastrofu, v jejím důsledku očekává zvýšený příchod lidí z daného prostoru do Evropy.

Ostravský průmysl čelí katastrofě. Budoucnost hutě Liberty a tisíců pracovníků je nejistá

Na šest tisíc hutníků z ostravské společnosti Liberty žije v nejistotě. Stejně tak je na tom i dalších více než 20 tisíc lidí z firem na severní Moravě a ve Slezsku, jejichž podnikání s Liberty nějak souvisí. Největší česká huť má vážné problémy a poslední vysoká pec zůstává v takzvaném režimu teplého útlumu. Hejtman Moravskoslezského kraje proto svolal mimořádnou tripartitu a chce, aby mu vedení podniku do týdne předložilo strategický plán.

Kulturní katastrofa v Oděse. Ruské bomby zničily umělecké muzeum v chráněné oblasti UNESCO

Při ruském ostřelování Oděsy na jihu Ukrajiny bylo v nedělních večerních hodinách poničeno tamní Národní umělecké muzeum. Instituce byla založena v roce 1899 a v pondělí 6. listopadu oslaví výročí vzniku, což ve svém příspěvku na Telegramu glosoval i gubernátor Oděské oblasti Oleh Kiper, který o útoku okupantů informoval. Muzeum se navíc nachází v chráněné oblasti UNESCO. Po okamžité reakci této evropské organizace nyní volá Emine Džaparová, náměstkyně ministra zahraničí Dmytra Kuleby. Při ruském útoku na město bylo zraněno osm lidí.

OBRAZEM: Ohnivé peklo v Kalifornii. Plameny šíří silný vítr, hasiči evakuovali tisíce lidí

Suchou venkovskou oblast jihovýchodně od Los Angeles zachvátily v pondělí plameny, které šíří silný vítr. Do úterního dopoledne sežehly plochu o rozloze zhruba pěti kilometrů čtverečních. Hasiči vydali příkaz k evakuaci téměř čtyř tisíc lidí a 1 139 domovů. Evakuace hrozí dalším 500 domovů. Zranění zatím nejsou hlášena, informovala o tom americká média.

Za pár chyb dostal druhák z Letňan pětku. Rodiče sepsuli učitelku, píší o masakru a šílenosti

Všechny doplněné souhlásky správně, pouze pár chyb v určování sloves. I přesto dostal žák druhé třídy za cvičení nejhorší možnou známku. K podivuhodnému rozhodnutí učitelky českého jazyka mělo dojít v jedné ze základních škol v Letňanech. Příspěvek, s nímž přišel rovněž učitel a popularizátor pedagogiky, vzbudil na sociálních sítích ihned vlnu kritiky. Rodiče nad krokem člena sboru kroutí hlavou a označují takové jednání za katastrofu či masakr. Na hodnocení přitažené za vlasy upozornil rovněž web deníku Blesk.

OBRAZEM: Na Havaji znamenají písmena HR na domě smrt. Jeden z přeživších na oheň ale vyzrál

Požár na Havajském ostrově Maui si vyžádal nejméně 93 obětí na životech. Podle havajského guvernéra Joshe Greena může ale bilance ještě zásadně vzrůst. Pohřešují se stovky lidí a psovodi pátrající po nezvěstných zatím prošli jen tři procenta spálené oblasti. Domy, kde naleznou lidské ostatky, označují písmeny HR. Co do počtu mrtvých je tak oheň na Maui nejhorším požárem v USA za posledních 100 let. Někteří ale měli i štěstí.