reklama
CNN Prima News katastrofa

katastrofa

Výpis příspěvků ke štítku „katastrofa“

Smutné výročí tornáda na Štědrý den. Podívejte se, jak se změnily zničené obce

24. prosince 2021 05:46

Na Štědrý den je to přesně půl roku, kdy se moravským Podlužím prohnalo ničivé tornádo, stalo se tak 24. června. „Na stromek letos ani nemyslím, stačí mi svítící vánoční andělíček,“ říká penzistka Dana Svobodová, která v obci Lužice už šest měsíců opravuje živlem téměř zničený dům. „Bez stromku si Vánoce nedovedeme představit ani po tornádu, které nám zlikvidovalo zrekonstruovaný byt,“ vypráví důchodkyně Naďa Herníková z Lužic a zve reportéra CNN Prima NEWS ke stromečku.

Po tornádu s nadějí i bez ní: Úžasní dobrovolníci i sebevražda, pomáhá šéfdirigent

6. července 2021 05:32

Opravy následků ničivého tornáda jsou v plném proudu. „Dneska mi přijeli pomoct umělci z Brna, to je úžasná solidarita,“ pochvaluje si 69letý Vojtěch Svoboda z Lužic. Bednění pro novou střechu zrovna pomáhá stavět Dan Kalousek, šéfdirigent orchestru Městského divadla Brno. Z přízemního domu vlastně zůstaly jen obvodové zdi.

Komentář: Solidarita. Po tornádu jsme si na ni opět vzpomněli

25. června 2021 19:17

Mimořádná vysílání se většinou neodbavují lehce, jen málokdy jsou o pozitivních zprávách. Extrémní počasí a řádění tornáda na jižní Moravě nás všechny ve studiu, v režii i newsroomu zasáhlo, jako už dlouho nic – tentokrát jsme totiž nemluvili o vzdálených a tak trochu cizích Spojených státech, kde nás podobné řádění přírodních živlů nepřekvapí. Sledovali jsme apokalyptické záběry z míst, která nám jsou blízká. Několikrát jsem ve studiu při moderování nedokázala zadržet slzy, především u výpovědí zdrcených lidí, kteří přišli o všechno.

Běsnění tornáda z ptačí perspektivy. Záběry, ze kterých vás bude mrazit

25. června 2021 14:39

Polovina obce Hrušky na Břeclavsku je podle místostarosty Marka Babisze srovnaná se zemí, obcí prošlo tornádo. Ale ani další obce na jihu Moravy nebyly ušetřeny. Další tornádo, které se objevilo v průběhu pátku, značně poničilo obec Stebno u Kryr na Lounsku. Meteorologové potvrdili, že mělo sílu F3, kdy se rychlost větru pohybuje kolem 219 km/h, ale nevyloučili ani vyšší stupeň. Škody jsou v řádech desítek milionů korun.

S kapitánem Titaniku se ve snech hádám, přiznává autor knihy o slavné tragédii

6. června 2021 08:02

Před 110 lety byl na vodu spuštěn Titanic. Gigantická loď, která ztroskotala hned při své první plavbě. Při katastrofě z dubna 1912 zemřelo 1500 lidí, neštěstí tehdy šokovalo celý svět. Publicista Václav Králíček napsal o tragédii, která se stala symbolem celé doby, úspěšnou knihu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že v příběhu o Titaniku dodnes věříme mnoha nesmyslům.

Spalování mrtvých uprostřed měst je šokující. Vinu nese vláda, říká „ostravský“ Ind Kumar

28. dubna 2021 10:27

Hořící vatry uprostřed měst, v nichž se spalují oběti covidu. Zoufalé volání nakažených po lůžkách ve špitálech, kyslíku a ventilátorech. Statisíce nakažených a tisíce obětí denně. Už od roku 1997 pomáhá 57letý aktivista Kumar Vishwanathan sociálně slabým ostravským Romům, teď se však jeho pozornost obrací k rodné Indii, kde infekce COVID-19 útočí s neobvyklou silou. „Maminka, bratr, synovec a další příbuzní jsou v pořádku, ale situace je katastrofická. Z nové vlny viním jednoznačně indickou náboženskou a nacionalistickou vládu premiéra Módího.“

reklama