Keňa

Výpis příspěvků ke štítku „Keňa“

Aktivista z Ostravy: K místním Romům se Ukrajinky chovají nadřazeně a urážejí je

22. května 2022 05:37

Romští uprchlíci z Ukrajiny si z vlasti přinášejí různé zkušenosti. Někteří tam nechodili ani do základní školy. Zažívají xenofobní útoky včetně fyzického násilí a žhářství v osadách. Vztah k Romům – ukrajinským i českým – se projevuje i mezi ukrajinskými uprchlíky v Ostravě, říká aktivista indického původu Kumar Vishwanathan. Mluví i o hrozbě, že v Česku vzniknou tábory podobné těm v Sýrii, Keni či Ugandě.

Nosorožci na prahu vyhynutí: Populaci vzácného druhu má zachránit umělé oplodnění

3. března 2022 22:41

Mezinárodnímu vědeckému týmu se podařil další významný krok k záchraně téměř vyhynulých nosorožců bílých severních. Z tohoto živočišného druhu zbývají na světě už jen poslední dvě samice. Experti v říjnu a v lednu získali nová embrya, která by měla pomoci obnovit existenci tohoto druhu téměř vyhubeného kvůli pověrám. Vložení oplodněných vajíček ale nechtějí uspěchat a metodu si ověří nejprve u příbuzného poddruhu.

Záchrana nosorožců bílých severních? Zázrak se má stát pomocí umělého oplodnění

18. února 2022 09:00

Mezinárodnímu vědeckému týmu se v minulých měsících podařilo vytvořit další dvě embrya nosorožců bílých severních ohrožených vyhynutím. Vědci tak mají 14 zmrazených embryí. Odebírání vajíček a vytváření embryí je součástí projektu záchrany nosorožců bílých severních umělou reprodukcí. Poslední dvě samice tohoto druhu na planetě Fatu a Nájin žijí v rezervaci Ol Pejeta v Keni. Obě patří Zoo Dvůr Králové, která o vytvoření dalších embryí informovala.

Nejdřív tragédie, pak historický moment. Alžběta II. se před 70 lety stala královnou

6. února 2022 05:51

Královské rodině se 6. února 1952 přetočil život vzhůru nohama. Zemřel totiž král Jiří VI. a na jeho místo nastoupila jeho dcera, mladičká princezna Alžběta. Ta se smutnou událost dozvěděla v daleké Keni z úst jejího manžela Philipa. Nová královna se snažila situaci zvládnout s důstojností. Korunovaci, ke které došlo za rok v červnu, však provázela řada komplikací. Speciální vysílání věnované jejímu jubileu sledujte na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.