Keňa

Výpis příspěvků ke štítku „Keňa“

Lounová si během rallye v Keni sáhla na dno: Obklopili nás domorodci, musel přiletět vrtulník

Zpěvačka Olga Lounová v exkluzivním rozhovoru pro Showtime s Martinou Jandovou prozradila, že si během náročné rallye v Keni sáhla na úplné dno. Se spolujezdkyní Lilií Khousnoutdinovou toho během několikadenního závodu, který jely za charitativním účelem, zažily víc než dost. Dokonce se dostaly i do nebezpečí, když se jim rozbil motor a ony zastavily uprostřed masajské vesnice. „Za vteřinu kolem nás bylo 300 Masajů, bylo to děsivé,“ vyprávěla Lounová, která do Keni cestovala i s teprve roční dcerkou.

Fiala do Nigérie nepoletí, není pro něj program. Diplomaté naznačili souvislost s Izraelem

Návštěva premiéra Petra Fialy (ODS) v Nigérii byla zrušena. Podle mluvčího české vlády Václava Smolky Abuja v pondělí oznámila, že není schopna zajistit odpovídající přijetí a program, včetně podnikatelského fóra. Podle diplomatických zdrojů nigerijský krok může souviset s českou podporou Izraele v OSN. To si myslí i opozičního členové sněmovního zahraničního výboru české Sněmovny.

Brutální mučení, žádná lidskost. Poznejte nejhorší věznice světa, kde smrt je vysvobozením

Trest smrti, v lepším případě doživotí za mřížemi. Takové vyhlídky má nyní žena z Ostravy, která měla na dovolené v Tunisku zavraždit svého manžela. Ačkoli by si nejspíš trest raději odpykala v přívětivější české věznici, vždy může být hůř. Na světě jsou mnohem brutálnější zařízení, kde je mučení a nelidské zacházení s odsouzenými na denním pořádku. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jejich přehled, včetně přiblížení surových praktik nejen tamních dozorců.

Země čaje, tuk-tuků a slonů. Leťte od prosince na Srí Lanku přímo z Prahy

A je to tady zase. Čas, na který se většina z nás těší celý rok - čas dovolené. Pokud toužíte po exotice a teplém oceánu, pak vězte, že musíte zažít Srí Lanku. Je to ráj pro všechny, kteří rádi poznávají nová místa, kochají se nedotčenou přírodou, ochutnávají ovoce dozrávané na slunci a obklopují se vřelými lidmi. Na místo, kde čas plyne úplně jinak, budete vzpomínat do konce života. A možná nezůstane jen u toho. Hrozí totiž riziko, že se budete chtít vrátit. A ne jednou.

Zabíjení lvů v Keni pokračuje, pastevci usmrtili šest šelem. Útočí na naše zvířata, stěžují si

Keňští pastevci usmrtili v národním parku Amboseli šest lvů, informovala agentura Reuters. Šelmy podle vesničanů opakovaně napadají jejich hospodářská a domácí zvířata. Za poslední týden bylo v Keni zabito celkem deset lvů, včetně nejstaršího volně žijícího samce na světě. Keňská služba pro ochranu přírody (KWS) uvedla, že v regionu už delší dobu eskaluje konflikt mezi místními obyvateli a divokou zvěří.

Hrůzný nález desítek obětí náboženské sekty. Kazatel je nabádal, ať vyhladoví k smrti

Poblíž přístavního keňského města Malindi exhumovala tamní policie 21 těl. Mezi nimi se nacházely celé rodiny včetně dětí. Zemřelí měli být členy náboženského kultu s názvem Mezinárodní církev dobrých zpráv vedeného kazatelem Paulem Mackenzie Nthengem. Ten je momentálně ve vazbě a čeká na soud za nabádání k vyhladovění. Informoval o tom britský web Sky News.