reklama

Keňa

Výpis příspěvků ke štítku „Keňa“

Záchrana nosorožců bílých severních se mění. Z nejstarší žijící samice má být chůva

23. října 2021 15:22

Role jednoho z posledních dvou žijících nosorožců bílých severních, 32leté samice Nájin, se změní. Už nebude poskytovat vajíčka k zamýšlené záchraně vymírajícího druhu. Experti tak rozhodli kvůli etickému riziku. Samice půjde do pomyslného reprodukčního důchodu. Počítá se s tím, že by v budoucnosti mohla mít roli chůvy pro potenciální mládě. Mezinárodní týmy vědců mezitím dál rozvíjejí metody, díky kterým by nové mládě mohlo přijít na svět.

Upír, který vysával dětem krev ze žil, uprchl z vazby. Rozzuření lidé ho ukamenovali

20. října 2021 23:12

Muž v Keni, který se přiznal k vraždě 12 dětí a vysávání krve přímo z jejich žil, uprchl z vazby. Utéct se dvacetiletému Mastenovi Milimo Wanjalovi podařilo minulý týden, kdy se měl postavit před soud a čelit obvinění z vícenásobného zabití. Pobyt na svobodě si však dlouho neužil. Lidé ho na ulici poznali a rozzuřený dav ho ubil k smrti.

V Tokiu bojovala o medaili, teď ji doma našli mrtvou. Keňa vstřebává smrt běžecké hvězdy

13. října 2021 15:40

Dvojnásobná bronzová medailistka z mistrovství světa a čtvrtá žena ze závodu v běhu na 5 000 metrů na nedávných olympijských hrách v Tokiu Agnes Tiropová z Keni byla nalezena mrtvá ve svém domě v Itenu. Úmrtí 25leté vytrvalkyně potvrdil národní atletický svaz, podle lokálních médií se běžkyně stala obětí násilného činu. Případ vyšetřuje policie, atletka údajně měla po těle bodné rány. Podezřelý je její manžel.

Pytlácké pasti mrzačí v Africe stovky slonů denně. Video zachycuje záchranu mláděte

27. září 2021 07:58

Záchrana sloního mláděte. Právě takové video v pátek umístila organizace Sheldrick Wildlife Trust na svůj Twitter, na kterém doktor Poghon a jeho tým z mobilní veterinární jednotky pomáhají slůněti. To se chytilo do pytlácké pasti poblíž řeky Tana v oblasti Ndera ve Rwandě. Na videozáznamu lze vidět, že zvíře není schopné vymanit kotník z těsné smyčky lana, která je připevněna na kůlu v zemi.

Úspěšný boj proti pytlákům. V Keni ve volné přírodě žije téměř 40 tisíc slonů

4. září 2021 00:12

V Keni žije v současné době ve volné přírodě 36 280 slonů, tedy o 12 procent více než v roce 2014. Podle keňské vlády může za nárůst sloní populace úspěšný boj proti pytláctví. Vyplývá to z nové vládní zprávy z dosud největšího sčítání divokých zvířat, jaké africká země uskutečnila. Nejméně pět druhů zvířat je však kriticky ohrožených, zejména kvůli zásahům lidí do jejich přirozeného prostředí a přeměně půdy na hospodářskou.

„Upír“ vysával dětem krev ze žil, potom je popravil. Řekl, že mu to dělalo radost

18. července 2021 19:05

K hrůznému činu došlo v Nairobi, kde policie zatkla dvacetiletého mladíka z Keni poté, co nalezla dvě mrtvá těla dětí. Muž uvedl, že je zabil, a přiznal se i k vraždě osmi dalších nezletilých v průběhu pěti let. Některým ze svých obětí vysával ze žil krev. Vyšetřovatelé uvedli, že bude u soudu čelit obvinění z několika vražd a může ho čekat až výjimečný trest.

reklama