CNN Prima News Kingsley Coman

Kingsley Coman

Výpis příspěvků ke štítku „Kingsley Coman“

Nastal čas roztrhat projekt PSG? Superhvězdy nedělají dobrotu, chybí plán, míní experti

Ten příběh je už pěknou dobu notoricky známý a od tohoto týdne ještě známější. Francouzský fotbalový gigant Paris Saint-Germain dominuje domácí scéně, ale hlavní cíl – vládnout mezi evropskou elitou v Lize mistrů – zůstává neodškrtnutý. Tentokrát naděje v osmifinále celkem suverénně rozfoukal Bayern Mnichov. A tak se znovu objevují otázky zda by kolos s katarskými majiteli neměl kompletně přehodnotit filozofii.

Liga mistrů se 36 týmy a turnajem Final Four? Změna, která může nastat už za dva roky

Představitelé Evropské fotbalové unie (UEFA) zvažují, že v Lize mistrů zavedou od sezony 2024/2025 závěrečný turnaj čtyř nejlepších týmů zvaný Final Four. Stejné formáty se používají například u evropských klubových soutěží v basketbalu nebo házené. Kromě toho by se za dva roky mohl zvýšit i počet týmů startujících v základních skupinách z 32 na 36. Tím by dramaticky přibylo zápasů.

Magnet na fotbalové trofeje. Coman jich ve 24 letech má už 23, přitom chtěl skončit

Nablýskané trofeje přitahuje lépe než magnet. Kingsley Coman je tak trochu úkaz z hlediska toho, jaké drží procento úspěšnosti v získaní ligového titulu. Za devět let profesionální kariéry má v životopise šest titulů z německé bundesligy, dva z francouzské Ligue 1 a jeden z italské Serie A. Není to těžká matematika – zkrátka zatím nezažil sezonu, která by nedopadla mistrovsky.