CNN Prima News kojenec

kojenec

Výpis příspěvků ke štítku „kojenec“

Záměna dětí, kóma i smrt. Tragédii na Bulovce předcházely i jiné omyly lékařů, jak skončily?

Tragické následky běžných zákroků nebo výměny dětí. Za pochybení v tuzemských nemocnicích už v minulosti padaly vysoké tresty i odškodnění. Často také došlo na zákaz činnosti. Soudy se ale zpravidla táhnou dlouhé roky a rodinám peněžité odškodnění jejich blízké nevrátí. Tématu se redakce CNN Prima NEWS věnuje v souvislosti s fatální záměnou pacientek v pražské Fakultní nemocnici Bulovka, která vyústila v potrat zdravé ženy.

Česko čelí vlně nákazy černého kašle. Hygienici hlásí strmé nárůsty, ohrožena jsou miminka

Roky bez významnějšího nárůstu případů černého či dávivého kašle skončily. Hygienické stanice napříč republikou hlásí jeho záchyt po desítkách případů, nejvíce ve Středočeském a Jihočeském kraji, Praze či na Vysočině. Na pozoru by se měly mít zejména rodiny, které očekávají příchod miminka, právě pro ně je onemocnění velmi rizikové. Dospělí by se měli přeočkovat, imunita nabytá v dětství může být nedostatečná.

Vražda kojence na Olomoucku, matka udusila plačící dítě. Dostala trest pod hranicí sazby

Za vraždu desetiměsíční dcery uložil ve čtvrtek soud ženě z Olomoucka 13 let vězení, trest je pod hranicí sazby, která činí 15 až 20 let. Žena plačící dítě udusila v postýlce přikrývkou. Žena ve čtvrtek u soudu prohlásila svou vinu. Uvedla, že jednala zkratkovitě pod tlakem tíživé sociální situace, ve které se nacházela. Rozsudek není pravomocný, žalobkyně se odvolala. Případem se tak bude zabývat vrchní soud.

Otřesné případy zneužívání dětí, oběťmi byli i kojenci. Kteří pedofilové patří k nejhorším?

Vlastní potomci, jiní příbuzní či naprosto cizí děti. Všichni jmenovaní mají jedno společné: stali se oběťmi nejhorších pedofilů v historii kriminalistiky. Tito sexuální delikventi nejsou tématem jen v zahraničí, své o nich vědí i lidé v České republice. Řeč je například o Janu Richterovi z Liberce, který sexuálně zneužil sedm dětí, o něž se měl v rámci spolku starat. Kteří pedofilové – ať už za hranicemi, nebo v tuzemsku – se do historie zapsali jako ti nejhorší?

Unikátní záchrana miminka v Motole: Lékaři transplantovali srdce teprve tříměsíční holčičce

Lékaři Fakultní nemocnice Motol transplantovali srdce kojenci s kardiomyopatií, tedy srdeční vadou, která vedla k mimořádně rychlému selhávání orgánu. Přednosta Dětského kardiocentra 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol Ondřej Materna řekl, že jde o nejmladší dítě v ČR s transplantovaným srdcem. V současné době jsou děvčátku čtyři měsíce a je nadále hospitalizováno v Motole. Podle lékařů byla operace úspěšná a další prognóza je příznivá, uvedla nemocnice v tiskové zprávě.

Císařského řezu se Nikol bála a považovalo ho za selhání. Teď je šťastná, že ho absolvovala

Třiatřicetiletá Nikol žije s manželem a třemi dětmi blízko Frýdku-Místku. Starší dvě děti přivedla na svět přirozenou cestou, i když oba porody byly velmi náročné. Jejím přáním bylo vyhnout se císařskému řezu, ze kterého měla velké obavy. U třetího dítěte se ale sekci nevyhnula, protože miminko nespolupracovalo. Pro CNN Prima NEWS popsala, jak se cítila po operaci, jak zvládala péči o malou a proč se obávala císařského řezu, který předtím považovala za selhání. Nikol tak otevírá téma, které řeší mnoho žen.

Svědectví o hrůze ve Skalici. Kojenec od krve a otevřený balkon? Probíhaly hádky kvůli pití

Byl tady hluk. Do toho přišla nějaká žena a začala sousedům nadávat, že jsou opilí. Tak popisuje situaci před zásahem policistů v bytovém domě ve Skalici jedna z obyvatelek domu. Ti po zavolání sousedů nalezli v jednom z bytů tři děti ve společnosti namol opilých rodičů a další ženy. Teprve 8měsíční dívenka navíc se zraněním v obličeji skončila v nemocnici. O rodinu se podle sousedů sociální pracovníci nezajímají poprvé.