CNN Prima News kojenec

kojenec

Výpis příspěvků ke štítku „kojenec“

Hrůza na Šumpersku. Žena se přiznala, že zavraždila své měsíční miminko

31. října 2022 14:27

Minulé úterý ráno volala žena na Šumpersku záchranku s tím, že se probudila a její měsíční miminko nedýchá. Lékař konstatoval smrt a zjistil podezřelá zranění na těle miminka. Byla nařízena soudní pitva, která prokázala, že miminko zemřelo násilnou smrtí následkem násilí proti hlavičce a krku dítěte. Žena vše nejprve popírala, nakonec se přiznala, že dítě úmyslně usmrtila. Nyní je ve vazbě trestně stíhána pro vraždu.

Záhadná smrt novorozenců má pojítko. Sestřička čelí obvinění ze zabití sedmi kojenců

11. října 2022 08:25

Ve Velké Británii začal soudní proces se zdravotní sestrou, která čelí obvinění, že v jedné z nemocnic mezi lety 2015 až 2016 usmrtila sedm novorozenců a ohrozila život deseti dalších. Obžaloba v pondělí podle agentury AFP uvedla, že přítomnost nyní 32leté Lucy Letbyové byla společným jmenovatelem při úmrtí kojenců na neonatologickém oddělení nemocnice v Chesteru v severozápadní Anglii.

Tragédie v Kecerovcích. Záchranáři se na místo nemohli dostat, 8měsíční holčička zemřela

7. října 2022 10:11

K tragické události došlo v úterý ve slovenských Kecerovcích nedaleko Košic. K záchraně teprve osmiměsíčního kojence vyrazili nejprve záchranáři, jejich zásah ale zkomplikovaly nebezpečně natažené kabely elektrického vedení, a tak na místo museli vyrazit i hasiči, aby jim zajistili přístup. Zdravotníci dívenku následně desítky minut resuscitovali, jejich snaha však byla marná.

Tobiáška do babyboxu odložili podruhé, po měsíci u babičky. Jde o první takový případ

3. února 2022 15:04

V babyboxu v písecké nemocnici se už podruhé ocitl Tobiášek, který byl v péči své babičky. Je to v tomto směru první případ v republice. O netradičním osudu kojence informoval na Facebooku zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Poprvé někdo odložil chlapce po dvou týdnech života s rodným listem do babyboxu před měsícem. Úřady ho pak svěřily babičce. Nyní podle Hesse zamíří zřejmě už definitivně k pěstounům nebo do kojeneckého ústavu.