CNN Prima News kokain

kokain

Výpis příspěvků ke štítku „kokain“

Pojď na čáru. Kokain už není drogou bohatých, mezi dvacátníky je čím dál populárnější

25. listopadu 2022 07:28

V krabici od banánů, na párty nebo od kamaráda – kokain je stále dostupnější a těší se větší oblibě u generace dvacátníků. Problémem je, že první dávka většinou není poslední. Mnohdy stačí zavolat a za pár minut máte několik gramů. Přízvisko drogy pro vyšší vrstvy už dávno neplatí, ba naopak „sníh“ leckdy mladí seženou snáze než marihuanu. Zvláště ve velkém městě, jako je Praha.

Kolumbie žádá legalizaci kokainu. Válka proti drogám je nesmyslná, sdělil prezident

14. listopadu 2022 17:51

Kolumbijský prezident Gustavo Petro předstoupil před politiky v OSN a vyzval k „ukončení nesmyslné války proti drogám“. Je totiž toho názoru, že je neúspěšná a větší problém vidí v oblasti klimatu a životního prostředí, přičemž zmiňuje zejména uhlí a ropu. Jeho blízký spolupracovník před časem uvedl, že by si dovedl představit, že by v Kolumbii došlo k legalizaci kokainu, což je artikl, kterým je jihoamerická země proslulá a který je rovněž jejím nejvíce vyváženým zbožím.

Extáze, LSD, kokain. Mladík nakupoval drogy na darknetu, pak je prodával dál

2. listopadu 2022 12:47

Policie od minulého týdne šetří případ mladíka z Jičínska. Ten se možná inspiroval populárním seriálem o narkobaronovi, který operoval ze svého dětského pokojíčku. Mladík totiž postupoval skoro stejně. Drogy nakupoval přes takzvaný darknet a nechal si je doručovat poštou. I když postupoval velmi opatrně, policisté na něj stejně přišli.

Partnerovi uřízla genitálie, ženu z Mělnicka čeká vězení. Pořád ho miluji, řekla u soudu

12. července 2022 20:21

Svého druha dusila, pobodala, kousala, a také mu amputovala penis a varlata. Kuráž jí podle vyšetřovatelů dodalo velké množství kokainu a dalších drog. V nepříčetnosti pak Martina Č. muže zabila. Čtyřiačtyřicetiletou agresorku nyní Krajský soud v Praze poslal nepravomocně na pět let do vězení. K incidentu došlo letos v lednu, žena se k vraždě přiznala.

Další jihoamerický kokain v Česku. Drogy za čtvrt miliardy našli na Ústecku

1. července 2022 14:38

Policie v Ústeckém kraji zajistila ve čtvrtek balík s větším obsahem kokainu. Podle informací denik.cz šlo až o 250 kilogramů. Balíčky s drogou se našly v dodávce v areálu firmy Fluorit v Sobědruhách na Teplicku, kde se zpracovávají nerostné suroviny, uvedl web. Národní protidrogová centrála bez dalších podrobností uvedla, že vyšetřuje nález většího množství kokainu v Ústeckém kraji. Mluvčí centrály Barbora Kudláčková jen řekla, že policisté na místě provádějí úkony trestního řízení.

Předsednictvo STAN vyzvalo Hlubučka k rezignaci. Sám skončil v dopravním podniku

15. června 2022 20:39

Náměstek primátora Petr Hlubuček má pozastavené členství v hnutí STAN. Partaj o tom informovala ve vyjádření po jednání svého předsednictva. To ho navíc vyzvalo, aby na své posty rezignoval. Hlubuček a další lidé byli ve středu obviněni z vytváření zločinecké struktury či úplatkářství. Dozorčí rada pražského dopravního podniku (DPP) večer přijala rezignaci Hlubučka a dalšího člena Michala Zdeňka. Hlubuček později také vzkázal, že končí ve všech stranických postech.

V EU se objeví až jedna nová omamná látka za týden. Jakým drogám Češi holdují nejvíce?

15. června 2022 18:15

Dostupnost drog v zemích Evropské unie zůstává vysoká a v některých případech je dokonce vyšší než před pandemií covidu, uvádí ve své letošní zprávě Evropské monitorovací centrum pro drogy a závislosti (EMCDDA). V loňském roce se v unijních státech objevilo 52 nových psychotropních látek, tedy v průměru jedna za týden. Zdaleka nejvíce používanou omamnou látku je marihuana a konopí, s velkým odstupem následují kokain a extáze. V České republice se nadměrně užívá marihuana, ale také LSD a halucinogenní houby.