CNN Prima News kokain

kokain

Výpis příspěvků ke štítku „kokain“

Rukama mi prošly tuny kokainu, říká šéf liberecké firmy. Drogový byznys prý chtěl opustit

Tuny kokainu a hašiše i miliony eur putovaly do celé Evropy přes libereckou spediční firmu. Kauzu obřích rozměrů, na které spolupracovaly mafiánské struktury po celém světě, rozkrývá liberecký krajský soud. Jak byznys v řádu miliard korun fungoval, popsal šéf firmy, který se rozhodl s policií spolupracovat. Vilém Kováč, v kauze hlavní česká postava narkomafie, zákonu zatím uniká.

Pašoval tunu kokainu a pobodal bratrance. Hvězdný fotbalista uprchl před vězením do Ruska

Quincy Promes, někdejší nizozemský fotbalový reprezentant, byl odsouzen k šesti letům vězení za pašování kokainu. Podle verdiktu organizoval s dalšími spolupachateli převoz návykových látek v kontejnerech do belgického přístavu v Antverpách. Soud ho navíc shledal vinným z pobodání jeho bratrance. Promes před vězením uprchl do Ruska, kde hrál v moskevském Spartaku.

Nové detaily pašování kokainu mezi banány do ČR. Jeden z cizinců dovezl více než 10 tun drog

Kriminalisté Národní protidrogové centrály obvinili jednoho cizince a dva Čechy z obchodování s omamnou látkou kokain ve velkém rozsahu a ve více státech. Do případu je zapojen i cizinec, který je v současnosti ve vazbě v Německu, kde je trestně stíhán pro dovoz omamných látek v množství nad 10 tun, sdělila v pondělí mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová. Obvinění jsou ve vazbě a hrozí jim v případě odsouzení až osmnáctileté vězení.

Dávný „ostrov míru“ Ekvádor se zmítá v chaosu. Co bylo rozbuškou nepokojů a kdo je boss Fito?

Brutální vraždy politiků, teror v ulicích nebo kontrola nad provozem věznic – taková je realita krvavých bojů gangů, které se v Ekvádoru přetahují o prvenství v dodávání drog do zahraničí. Situace v zemi se výrazně zhoršila poté, co z vězení uprchl údajný šéf obávaného gangu Los Choneros Adolfo Maciás Villamar známý pod přezdívkou Fito. Jak se z dříve klidného Ekvádoru stalo bojiště zločineckých skupin o moc a kdo je nebezpečný boss jedné z hlavních skupin na poli obchodu s drogami?

Největší drogový případ za několik let. Pražská policie zadržela dva muže s 12,5 kg kokainu

Pražští kriminalisté zadrželi dva muže, kteří v hlavním městě prodávali a dalším dealerům dodávali desítky kilogramů kokainu ročně. Při domovních prohlídkách našli 12,5 kilogramu této drogy a 14 milionů korun. Byl to největší zásah s největším množstvím zajištěných drog v metropoli za několik posledních let. Novinářům to ve středu řekl kriminalista z protidrogového oddělení pražské policie.

Kokainová horečka v Austrálii: Moře vyplavuje balíky drog, lidé při jejich lovu riskují život

Australská policie vydala varování, aby obyvatelé oblasti mezi Sydney a Newcastlem nehledali v moři balíčky s kokainem. Ty se na tamních plážích začaly objevovat minulý týden. Policie vyšetřuje, odkud se tam vzaly, a varuje, že za ponechání si takového balíčku hrozí až doživotní vězení. Informoval o tom web australské stanice ABC, podle něhož musela pobřežní hlídka tento týden zachraňovat už dva lidi, kteří se snažili pro takový balíček doplavat.

Santa rozlomil kladivem dveře, drogoví dealeři radost neměli. Policejní akci natočila kamera

Policie v Peru využila vánoční atmosféru, když v přestrojení zasahovala proti drogovým dealerům ve městě Huaral. Jeden z agentů byl převlečený za Santu Clause. Místo rozdávání dárků se však zúčastnil samotného zásahu, když kladivem vylomil vchodové dveře do bytu podezřelých. Jednoho z nich poté odváděl v poutech. Policisté na místě zabavili větší množství kokainu a marihuany, informovala agentura AP.

Nejšílenější skutky Pabla Escobara: Terorismus, stavba vlastního vězení i kokainoví hroši

Od smrti Pabla Escobara uběhlo 30 let. Proslulý kolumbijský narkobaron podle nejrůznějších odhadů disponoval v dobách své největší slávy majetkem v hodnotě více než 30 miliard dolarů. Právě obrovské finanční prostředky, vliv rostoucí jako plevel a strach, který Escobar vyvolával svou nezměrnou brutalitou, mu umožňovaly dělat zvěrstva, jež si lze těžko představit i v těch nejdivočejších snech. Redakce CNN Prima NEWS sestavila seznam nejšílenějších skutků, které Escobar během své zločinecké dráhy napáchal.