CNN Prima News Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem

Výpis příspěvků ke štítku „Kolín nad Rýnem“

Slovácko se má na co těšit. Přijde na něj 50 tisíc lidí, vzkazuje záložník německého Kolína

14. září 2022 21:01

Přiznal, že o fotbalovém Slovácku nevěděl takřka nic. Ale za los, který svedl tým z Uherského Hradiště s jeho 1. FC Kolín nad Rýnem, je rád. Také proto, že rodina slovenského ofenzivního záložníka Ondreje Dudy to bude mít při odvetném utkání na stadion mnohem blíž. První zápas se Slováckem ale sehrají svěřenci německého trenéra Steffena Baumgarta doma v Kolíně.

Emoce a slzy. Schumacherova žena i dcera při přebírání vyznamenání neskrývaly dojetí

21. července 2022 14:16

Emoce a slzy provázely udělení státní ceny německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko pilotovi formule 1 Michaelu Schumacherovi. Sedminásobný mistr světa se ho ale sám nezúčastnil – na veřejnosti se neobjevil od úrazu na lyžích ve francouzských Alpách, ke kterému došlo 29. prosince 2013, a po kterém následovaly operace hlavy a mozku.

Německá zelená politika? Vládní speciály létají bez pasažérů. Šílenství, kritizuje poslanec

27. ledna 2022 07:35

Německé ministerstvo obrany přiznalo, že vládní letka během třinácti měsíců mezi listopadem 2020 a koncem roku 2021 letěla 336krát mezi Bonnem a Berlínem bez cestujících. Jednalo se o cesty mezi bývalým hlavním městem a tím současným. Klíčové úřady sice už dávno přesídlily do Berlína, vládní speciály ale nadále sídlí nedaleko Bonnu. Německo se přitom snaží být lídrem v boji proti klimatické změně a v Evropě tvrdě prosazuje „zelenou“ politiku.