CNN Prima News Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem

Výpis příspěvků ke štítku „Kolín nad Rýnem“

Rakouská policie vyšetřuje možnou teroristickou hrozbu. Zatkla čtyři osoby

V Rakousku v neděli zatkli čtyři osoby z islamistických kruhů, podle agentury DPA to může mít souvislost s vyšetřováním teroristické hrozby a možného plánu na útok na katedrálu v Kolíně nad Rýnem a na kostel ve Vídni. Také v Německu se podle deníku Bild zatýkalo, úřady to ale zatím nepotvrdily. V kolínském dómu budou v hektickém vánočním období platit zpřísněná bezpečnostní opatření, před půlnoční mší se věřící musejí připravit na kontroly.

Horor na letišti v Kolíně nad Rýnem. Muž najel do lidí, na místě jsou i zranění policisté

V parkovacím domě na Letišti Kolín/Bonn na západě Německa v pátek dopoledne najel muž ukradeným automobilem do několika lidí. Ti mu podle policejního mluvčího Christopha Gillese dokázali uskočit a většinou utrpěli jen lehká zranění. Muž narazil také do několika dalších vozů. Podle mluvčího existují náznaky, že muž má psychické problémy.

Zpožděné i zrušené lety, tisíce lidí v potížích. Lufthansa řešila globální výpadek IT systému

Největší německá letecká společnost Lufthansa ve středu hlásila globální výpadek svého počítačového systému. Aerolinky od rána rušily některé lety, další nabíraly zpoždění. Problémy zasáhly tisíce cestujících, nefungovalo mimo jiné odbavení. Lufthansa kvůli tomu svolala krizový tým, informovala agentura DPA. Později oznámila, že za výpadkem byly stavební práce, při kterých byly poškozeny optické kabely.