CNN Prima News koupání

koupání

Výpis příspěvků ke štítku „koupání“

PŘEHLEDNĚ: Když teploty lákají k vodě. Která koupaliště mají otevřeno a na kolik vyjde vstup?

Ačkoliv to vypadalo, že se podzim hlásí o slovo, počasí udělalo zásadní obrat a opět si užíváme sluníčka. O víkendu na řadě míst v Česku vystoupají teploty až k 30 °C, mnozí se proto vydají k vodě. Kde se ještě můžete ve svém kraji zchladit a kolik stojí vstup na koupaliště? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila stručný přehled míst, kam i s rodinou nejen o víkendu můžete vyrazit.

Prokletí přírodních koupališť: Sinice a parazité. Odborník radí, jak poznat závadnou vodu

K letním dnům neodmyslitelně patří koupání v přírodě. To ale má svá rizika. Voda totiž není vždy úplně čistá a může způsobit i vážné zdravotní problémy. Odborník z oddělení hygieny vody Centra zdraví a životního prostředí Státního zdravotního ústavu Petr Pumann ve vysílání CNN Prima NEWS poradil, jak poznat, kterému venkovnímu koupališti se máte vyhnout.

Pozor na nebezpečné parazity při koupání, ohrožují hlavně děti. Odborník radí, kdy k lékaři

Léto a koupání patří neodmyslitelně k sobě. Pohodu u přírodních koupališť ale mohou znepříjemnit paraziti zvaní cerkárie. Zavrtávají se lidem pod kůži, nepříjemně svědí a způsobují vyrážku. Odborník Petr Horák čtenářům CNN Prima NEWS poradil, jak se jim vyhnout. Také popsal, co se děje v lidském těle, když si ho vyhlédne parazit.

Vyrážka i otoky. Koupání v přírodě má svá úskalí, potíže ale může způsobit i voda v bazénu

Češi znovuobjevují kouzlo přírodních koupališť a vodních nádrží. Nejspíš za tím není touha po romantice, ale fakt, že koupání v nich, na rozdíl od plováren a aquaparků, nic nestojí. Živá voda má ale i svá rizika. Může vás například ohrozit nebezpečný parazit. I když vás přírodní koupaliště nelákají, přesto zpozorněte. Zdravotní komplikace si můžete přinést i z bazénu, který máte třeba na zahradě.