CNN Prima News koupání

koupání

Výpis příspěvků ke štítku „koupání“

U oblíbeného Rimini vyhlásili zákaz koupání. Přemnožily se tam nebezpečné bakterie

29. července 2022 09:40

Na části jadranského pobřeží v Itálii v pátek úřady vyhlásily zákaz koupání. V moři totiž naměřily nadměrnou koncentraci bakterií Escherichia coli, uvedla agentura ANSA. Jedná se o pobřeží v regionu Emilia-Romagna, od ústí Pádu až po známé letovisko Rimini. Za zhoršení kvality mořské vody mohou podle odborníků vysoké teploty a sucho.

Psi v létě: Co by měl správný páníček vědět?

3. července 2022 15:30

Na psa v létě čeká mnoho nástrah. Je proto důležité, aby jeho majitel věděl, na co si dát pozor. Rozpálené chodníky, vleklé procházky, dlouhé aportování, nesprávné chlazení, koupání nebo stříhání a náhubky, to vše se může stát nebezpečným pro vašeho psa. V reportáži se dozvíte, čeho se vyvarovat.

Koupaliště otevřou se zpožděním. Mohou za to ceny energií. O kolik se zdraží vstupné?

22. května 2022 08:29

Řada bazénů a koupališť letos otevře se zpožděním. Důvod je prostý – kvůli vysokým cenám energií se provozovatelům zatím nevyplatí spouštět čerpadla a tobogány nebo nahřívat vodu. Vyčkávají tak až na prázdninový nával. Zdražit by se mělo i vstupné, na některých místech až o 30 procent ve srovnání s minulou sezonou.

Pár vteřin od tragédie: Roční Lukášek se topil v zahradním bazénu, léčí se dodnes

7. května 2022 16:19

Čeká nás letní sezóna, na kterou se určitě zvlášť těší majitelé koupacích jezírek a bazénů. Především rodiny s malými dětmi ale záchranáři nabádají k opravdu velké opatrnosti. Právě tento týden na jižní Moravě zachraňovali topící se batole a svou smutnou zkušenost mají i blízcí malého Lukáška. Tomu změnil život nešťastný moment v jeho 16 měsících věku.

Kvůli utonutí chlapce na Liberecku obvinili vedoucího tábora. Hrozí mu léta vězení

28. března 2022 23:16

Kvůli utonutí šestiletého chlapce na koupališti v Českém Dubu na Liberecku v červenci 2020 policie obvinila jednoho z vedoucích pracovníků letního tábora. Podle kriminalistů neprověřil plavecké schopnosti dětí a nezajistil nad nimi dostatečný dozor. Za usmrcení z nedbalosti mu v případě odsouzení hrozí až šest let vězení, oznámila v pondělí na policejním webu mluvčí liberecké krajské policie Ivana Baláková.