reklama
CNN Prima News Kraj Vysočina

Kraj Vysočina

Výpis příspěvků ke štítku „Kraj Vysočina“

Smrt důchodce na Moravě zavinila nejspíš nedbalost při kouření. Požár se pak sám uhasil

Aktualizováno

V úterý před pátou hodinou ranní přijali hasiči na lince tísňového volání 112 oznámení o kouři, který vycházel z bytu v panelovém domě v ulici Žďárská v Novém Městě na Moravě. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě a Žďáru nad Sázavou – Zámku. Bohužel i přes rychlý zásah bylo pozdě.

Dopravu na Vysočině komplikuje sníh. Policisté od rána vyráželi k 20 nehodám

Silnice na Vysočině jsou kvůli sněžení sjízdné jen s opatrností. V noci na čtvrtek napadlo i několik centimetrů sněhu, někde chumelí také ráno. Některé úseky silnic blokovaly nehody nebo uvízlé kamiony. Problémy jsou rovněž na hlavních tazích –⁠ i na I/38 na Třebíčsku a na I/23. Sypače jezdí v celém kraji. Policie zaznamenala od 5:00 přes 20 dopravních nehod, podle prvních informací při nich byli dva lidé lehce zranění.

Sestřička Katka zemřela na COVID-19. Ve sbírce pro její dceru se vybralo 700 tisíc

Kateřina Š. měla spoustu přátel, byla vždy usměvavá a ochotná pomoci, popisují kolegyně zdravotní sestru, která v listopadu zemřela na nemoc COVID-19. Po sobě zanechala sedmiletou dceru Anetu. Právě jí se snaží bývalí kolegové Kateřiny pomoci, a proto před několika týdny zahájili finanční sbírku, ve které se k 10. prosinci vybralo více než 700 tisíc korun.

reklama