CNN Prima News Kraj Vysočina

Kraj Vysočina

Výpis příspěvků ke štítku „Kraj Vysočina“

Další bestie z východu? Na Evropu i Česko se ženou tuhé mrazy, varují meteorologové

5. února 2023 20:39

Meteorologové varují před silným mrazem, který v noci na pondělí zasáhne hlavně Českomoravskou vrchovinu, severovýchod, sever a východ Česka. Teploty podle jejich předpovědi klesnou až k −15 stupňům Celsia. Mrazy s námi zůstanou minimálně do středečního dopoledne, informoval v neděli Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). I přes den může být pod nulou.

Podkova starší než Žižka či dřevěné floky. Stodola krásných krámů ukrývá řadu kuriozit

4. února 2023 17:17

Pamatujete si ten pocit nadšení a vzrušení, když jste jako malí našli u babičky a dědy na půdě dávno zapomenuté poklady? Stejný zážitek si můžete zopakovat ve Vepříkově na Vysočině, kde stojí Stodola krásných krámů. V ní najdeme třeba předchůdkyni dnešních praček nebo lžičku pro leváky. Ostatně, proč by měly věci nutně končit na smetišti jen proto, že jsou staré?

RADAR: Nebezpečný vítr a silné sněžení se ženou na Česko. Podívejte se, co u vás hrozí

2. února 2023 08:36
Aktualizováno

Meteorologové očekávají ve čtvrtek dešťové i sněhové přeháňky. V platnosti jsou hned tři výstrahy – před silným větrem, sněhovými jazyky i závějemi. Varování před silným větrem navíc Český hydrometeorologický ústav prodloužil až do soboty a hrozit může i vysoké nebezpečí. Situaci nejen ve svém kraji můžete sledovat na radaru. Na místech, kde se vyjasní, hrozí navíc i tvorba náledí.

Dopravu komplikuje sníh a hrozí námraza, varují silničáři. Jaká je situace v krajích?

15. prosince 2022 08:10

Zásadní dopravní komplikace po sněžení ve čtvrtek nepokračují, přesto jsou silničáři ostražití. Předem řidiče v celém Česku varují na možná úskalí a doporučují, jak by se měli za volantem chovat. Na některých silnicích hrozí tvorba námrazy, ovladatelnost vozu může zkomplikovat i rozbředlý, nebo naopak ujetý, sníh. Jak vypadá situace napříč zemí?

Teploty klesnou hluboko pod nulu. Šumava hlásí −25 °C. Dočkáme se letos bílých Vánoc?

13. prosince 2022 07:29

V úterý se teploty budou pohybovat okolo −5 až −1 °C. Na Šumavě nad ránem naměřili kolem −25 stupňům. Přes noc na středu pak mohou teploměry ukazovat −12 stupňům Celsia. Meteorologové ale očekávají, že s blížícími se Vánoci se postupně oteplí a po teplotně podprůměrném období se počasí vrátí k dlouhodobému průměru.