CNN Prima News Kraj Vysočina

Kraj Vysočina

Výpis příspěvků ke štítku „Kraj Vysočina“

Muže v Kostelci umlátil kladivem 17letý mladík, tvrdí policie. Nezletilého obvinila z vraždy

Z vraždy v Kostelci na Jihlavsku obvinila policie sedmnáctiletého mladíka. Ten podle ní v pátek zavraždil jednašedesátiletého muže, který s ním žil v jednom domě. Motivem vraždy byl zřejmě osobní vztah, vražednou zbraní kladivo. Mladík je podle policie uživatelem drog. Státní zástupce v pondělí dostane od vyšetřovatele podnět k vypracování návrhu na jeho vazební stíhání. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

V kauze korupce poslal soud do vazby oba ředitele nemocnic i známého podnikatele

Aktualizováno

Soud ve středu poslal do vazby ředitele Nemocnice Jihlava Lukáše Veleva. Je pátým z deseti obviněných, pro které státní zástupce žádal vazbu. Soud všem jeho žádostem vyhověl. Do vazební věznice kromě Veleva putoval také bývalý generální ředitel ústecké Krajské zdravotní Petr Malý, podnikatel Tomáš Burian, Miroslav Hůserka a Jan Mára. Podle informací Deníku N organizovanou skupinu ovlivňující veřejné zakázky v krajských nemocnicích řídil Burian.

Ministerstvo po zátahu v nemocnicích zmrazilo dotace. Rozkrade se třetina peněz, míní expert

Ministerstvo pro místní rozvoj zmrazilo dotace určené pro nemocnice. Je to suma ve výši téměř jedné miliardy korun. Resort tímto způsobem reaguje na pondělní zátah Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v nemocnicích napříč republikou. Během akce týkající se manipulace s veřejnými zakázkami policisté zadrželi desítku lidí. Škody mají dosahovat do výše desítek milionů korun.

Česko čelí vlně nákazy černého kašle. Hygienici hlásí strmé nárůsty, ohrožena jsou miminka

Roky bez významnějšího nárůstu případů černého či dávivého kašle skončily. Hygienické stanice napříč republikou hlásí jeho záchyt po desítkách případů, nejvíce ve Středočeském a Jihočeském kraji, Praze či na Vysočině. Na pozoru by se měly mít zejména rodiny, které očekávají příchod miminka, právě pro ně je onemocnění velmi rizikové. Dospělí by se měli přeočkovat, imunita nabytá v dětství může být nedostatečná.

MAPA: Jarní prázdniny čeká jubileum i speciální výjimka. Na kdy připadají ve vašem bydlišti?

Oblíbený týden volna. I tak by se daly nazvat jarní prázdniny, které děti školou povinné po vánočních svátcích netrpělivě vyhlížejí. Ty letošní jsou speciální. Jarní prázdniny v roce 2024 slaví 70 let od zavedení, některé žáky čeká výjimka kvůli mistrovství světa v biatlonu. Termín týdenního volna se navíc liší podle jednotlivých okresů. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila mapu i jednoduchý přehled všeho, co byste měli o letošních prázdninách vědět.