reklama
CNN Prima News Kraj Vysočina

Kraj Vysočina

Výpis příspěvků ke štítku „Kraj Vysočina“

Smrt důchodce na Moravě zavinila nejspíš nedbalost při kouření. Požár se pak sám uhasil

22. června 2021 08:44
Aktualizováno

V úterý před pátou hodinou ranní přijali hasiči na lince tísňového volání 112 oznámení o kouři, který vycházel z bytu v panelovém domě v ulici Žďárská v Novém Městě na Moravě. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě a Žďáru nad Sázavou – Zámku. Bohužel i přes rychlý zásah bylo pozdě.

Sanitka spěchala s pacientem na transplantaci srdce, v Úvalech nabourala do auta

17. dubna 2021 16:56

Pět osob včetně dvou záchranářů se zranilo během sobotní nehody v středočeských Úvalech. Posádka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina převážela pacienta, kterého čeká transplantace srdce, do pražského IKEMu. Nedaleko hlavního města ale vjel sanitce do cesty řidič osobního automobilu. Následně došlo ke srážce i s dalším vozidlem.

Dopravu na Vysočině komplikuje sníh. Policisté od rána vyráželi k 20 nehodám

8. dubna 2021 11:01

Silnice na Vysočině jsou kvůli sněžení sjízdné jen s opatrností. V noci na čtvrtek napadlo i několik centimetrů sněhu, někde chumelí také ráno. Některé úseky silnic blokovaly nehody nebo uvízlé kamiony. Problémy jsou rovněž na hlavních tazích –⁠ i na I/38 na Třebíčsku a na I/23. Sypače jezdí v celém kraji. Policie zaznamenala od 5:00 přes 20 dopravních nehod, podle prvních informací při nich byli dva lidé lehce zranění.

Sněhový pás objal Česko a komplikuje dopravu. Meteorologové vydali výstrahu

6. ledna 2021 09:14

Do Česka dorazilo vydatné sněžení. Sněhový pás se táhne z Jihočeského kraje přes Vysočinu až po severní Moravu a Slezsko. Na řadě míst jsou hlášeny dopravní komplikace, na Třebíčsku se dokonce kvůli špatné sjízdnosti silnic vytvořila kolona kamionů. Český hydrometeorologický ústav vydal pro zmíněné lokality výstrahu, která platí až do čtvrtečního rána.

reklama