CNN Prima News Lamborghini

Lamborghini

Výpis příspěvků ke štítku „Lamborghini“

Před 60 lety vznikla továrna na sny. Ferrucio Lamborghini nebyl spokojen se svým Ferrari

Šedesát let může být jeden prostý lidský věk, může ale jít také o čas, do něhož se vměstnají strhující dějiny malé strojírenské společnosti. Tu, která v těchto dnech slaví jubileum, má na svědomí paličatý obchodník Ferruccio Lamborghini, muž, bez jehož vkladu by světový trh s automobilovými skvosty byl o dost chudší. Rodinná mytologie automobilky ze Sant'Agaty Bolognese přitom začala docela nevinným sporem Lamborghiniho s jinou automobilovou veličinou – Enzem Ferrarim.

„Nejšpinavější“ auta ze zákazu spalovacích motorů vyklouznou. Automobilky mohou kličkovat

Schválený zákaz spalovacích motorů od roku 2035 má kromě poražených velkovýrobců také své vítěze. Automobilek vyrábějících méně než tisícovku vozidel ročně se konec tradičních pohonů nedotkne a budou moct nadále produkovat malé série modelů se závratnými emisemi. V drtivé většině případů jde o supersportovní modely s výkonnými benzinovými motory. Odklad dostanou dokonce i klasici žánru jako Ferrari, Lamborghini nebo McLaren.

Zimní zkázu nákladní lodi se superluxusními auty zvládlo nejlépe ze všech Bentley

Zkáza mamutí transportní lodi Felicity Ace, naložené stovkami luxusních aut, zasáhla také značku Bentley. Tradiční britský výrobce v držení německého koncernu Volkswagen převážel z Evropy do USA 189 vozidel, což bylo jak z udělání mnohem více než obvykle. Neštěstí tedy přišlo v nejméně vhodnou dobu. Přesto se Bentley podařilo všechna objednaná vozidla americkým zákazníkům dodat.