CNN Prima News lavina

lavina

Výpis příspěvků ke štítku „lavina“

Smutná bilance z Tibetu: Lavina smetla auta na dálnici, zemřelo nejméně 28 lidí

21. ledna 2023 09:59

Pátrání po obětech úterní laviny v čínské Tibetské autonomní oblasti skončilo. S odvoláním na čínská státní média o tom v sobotu informoval zpravodajský server BBC. O život přišlo nejméně 28 lidí a nalezeno bylo 53 přeživších, z nichž pět utrpělo vážná zranění. Kolik lidí se stále pohřešuje, není zatím jasné.

Marek a Pavla zemřeli ve francouzských Alpách: Poslední slova před tragédií

31. července 2022 17:44

Dovolená dvou Čechů ve francouzských Alpách skončila tragickou nehodou. 45letý učitel Marek a jeho o tři roky starší přítelkyně Pavla, která pracovala jako zdravotní sestra, zemřeli po pádu do zhruba 30 metrů hluboké trhliny na severní stěně hory Barre des Écrins. Tamní policie jejich těla nalezla ve čtvrtek. Sympatický pár, po kterém zůstaly dvě nezletilé dcery, si krátce před smrtí dovolenou pochvaloval. Nadace Merebit vyhlásila veřejnou sbírku.

Marka a Pavlu našli policisté přivázané k sobě. Horolezci popsali, co se mohlo stát

31. července 2022 13:57

Dovolená dvou Čechů ve francouzských Alpách skončila tragickou nehodou. Tamní policie jejich těla nalezla ve zhruba 30 metrů hluboké trhlině na severní stěně hory Barre des Écrins. Šlo o 45letého učitele Marka a jeho o tři roky starší přítelkyni Pavlu, která pracovala jako zdravotní sestra. Podle horolezce Radka Jaroše byl pár připravený dobře. „Trhliny na ledovcích jsou ale společně s lavinami velmi nepředvídatelnou a nebezpečnou věcí,“ řekl expert ve vysílání CNN Prima NEWS.