reklama
CNN Prima News lavina

lavina

Výpis příspěvků ke štítku „lavina“

Ženě, která zemřela v lavině v Krkonoších, ostatní skialpinisté nepomohli. Odjeli pryč

Aktualizováno

Pětatřicetileté skialpinistce, která zemřela po pádu laviny v neděli 14. března v Krkonoších, ostatní skialpinisté podle Horské služby (HS) nepomohli. Část jich z místa neštěstí odjela, zbylí neměli vybavení a znalosti záchrany, uvedla v neděli HS v podrobné analýze laviny. Ženu záchranáři našli v lavině v lokalitě Černý kotel (Czarny Kociol) na polské straně hor 1,3 metru pod sněhem. Zemřela po převozu do nemocnice v noci po události.

Žena, kterou zavalila lavina v Krkonoších, zemřela v nemocnici

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové v noci na pondělí zemřela žena, kterou v neděli v Krkonoších v oblasti Mužských kamenů zavalila lavina. Do nemocnice byla převezena v kritickém stavu, řekl mluvčí hradecké FN Jakub Sochor. Neštěstí se stalo v neděli na Mužských kamenech, hora je asi šest kilometrů od Špindlerova Mlýna. Ženu přepravil vrtulník do hradecké nemocnice. Další dva muži utrpěli šok, vyvázli bez zranění.

Žádný Yetti. Vědci zřejmě definitivně rozluštili tragický osud Ďatlovovy výpravy

Více než 60 let stará záhada osudu Ďatlovovy expedice je možná definitivně vyřešena. Vědci za pomoci nejmodernější technologie odhalili, že za hrůznou smrtí devíti členů výpravy na Sibiř nestojí tajná zbraň ani mýtický Yetti, ale pravděpodobně kombinace několika nezvyklých okolností, které daly do pohybu smrtící lavinu. S podobnou verzí už loni přišla oficiálně i ruská prokuratura. Výzkumníci teď doplnili chybějící díly do skládačky.

Laviny ve Švýcarsku zabíjejí více lidí, než dříve. Může za to covid, míní odborník

Ve Švýcarsku zemřelo tuto zimu pod lavinami už 14 lidí. Jen minulý víkend zemřelo osm lyžařů, kteří se pohybovali mimo sjezdovky. Průměrně přitom každou zimu umírá v důsledku pádu laviny přibližně osm lidí. Odborníci vidí za nárůstem případů poměrně překvapivě koronavirus. Lidé totiž prý chodí častěji lyžovat, ale ze strachu z přeplněných areálů se vydávají mimo sjezdovky, kde je riziko pádu lavin mnohem vyšší.

reklama