reklama
CNN Prima News lavina

lavina

Výpis příspěvků ke štítku „lavina“

Ženě, která zemřela v lavině v Krkonoších, ostatní skialpinisté nepomohli. Odjeli pryč

21. března 2021 15:59
Aktualizováno

Pětatřicetileté skialpinistce, která zemřela po pádu laviny v neděli 14. března v Krkonoších, ostatní skialpinisté podle Horské služby (HS) nepomohli. Část jich z místa neštěstí odjela, zbylí neměli vybavení a znalosti záchrany, uvedla v neděli HS v podrobné analýze laviny. Ženu záchranáři našli v lavině v lokalitě Černý kotel (Czarny Kociol) na polské straně hor 1,3 metru pod sněhem. Zemřela po převozu do nemocnice v noci po události.

Žena, kterou zavalila lavina v Krkonoších, zemřela v nemocnici

15. března 2021 09:09

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové v noci na pondělí zemřela žena, kterou v neděli v Krkonoších v oblasti Mužských kamenů zavalila lavina. Do nemocnice byla převezena v kritickém stavu, řekl mluvčí hradecké FN Jakub Sochor. Neštěstí se stalo v neděli na Mužských kamenech, hora je asi šest kilometrů od Špindlerova Mlýna. Ženu přepravil vrtulník do hradecké nemocnice. Další dva muži utrpěli šok, vyvázli bez zranění.

Lavina v Krkonoších zasypala šest lidí. Ženu zachránil pes horské služby

14. března 2021 13:24
Aktualizováno

Za neděli se v Krkonoších utrhly dvě laviny. Jedna z nich v české části na Mužských kamenech zavalila šest osob. Jednu ženu museli oživovat záchranáři. K dalšímu sesuvu došlo už kolem poledne na polské straně Krkonoš v údolí Bialy. Podle všeho pod lavinou zůstali dva lidé, informace z terénu jsou zatím stále nepřesné.

U Sněžky se utrhla lavina. Pod sněhem zemřel 17letý skialpinista, druhý je zraněný

15. února 2021 14:14
Aktualizováno

Ve východních Krkonoších v pondělí v lavině zahynul sedmnáctiletý skialpinista, druhý, čtyřicetiletý, přežil. Lavina, kterou strhli, sjela od Slezského domu do žlabu Úpičky v Obřím dole. V Krkonoších platí v lavinových katastrech druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice.

reklama