CNN Prima News ledovec

ledovec

Výpis příspěvků ke štítku „ledovec“

Martin zahynul po pádu ledovce, nechal po sobě tři syny: Firma předvedla krásné gesto

6. října 2022 13:28

Datum 3. července změnilo život jedenácti rodinám. Toho dne se v italských Dolomitech na hoře Marmolada utrhl kus ledovce. Jeho sesuv si vyžádal život i dvou Čechů – Martina a Pavla. Oba přátelé po sobě zanechali dohromady šest dětí. Pro rodinu Martina pak jeho zaměstnavatel zahájil sbírku, která má pomoci pozůstalé finančně zajistit.

CNN: „Ledovec soudného dne“ se drží zuby nehty, tání zrychluje. Co to znamená pro lidstvo?

7. září 2022 07:14

Je větší než Florida a jeho tání může zásadně ovlivnit hladiny světových moří. Antarktickému ledovci Thwaites se i proto přezdívá „ledovec soudného dne“. Výzkumníci v pondělí publikovali studii, podle které ledovec ustupuje rychleji, než se předpokládalo. Ještě před 20 lety ustupoval rychlostí jeden kilometr za rok, teď už je to více než dva kilometry každých 12 měsíců. S informacemi přišel web zpravodajské stanice CNN.

Následky sesuvu italského ledovce z vrtulníku: V záchranu pohřešovaných už nikdo nedoufá

6. července 2022 21:42

Záchranářům s pátráním po nezvěstných turistech v italských Dolomitech budou pomáhat i vojenští policisté a hasiči, popsala z místa reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová. Ta se společně se záchranáři vydala i na průzkumný let vrtulníkem nad místo neštěstí. Bezpečnost by měly pomoci zajistit i speciální radary. Z nedalekého parkoviště zároveň zmizelo auto s českou registrační značkou, policisté ho odtáhli. Zřejmě jde o vůz dvojice Čechů, která při nedělním sesuvu přišla spolu s dalšími o život.

Počet obětí sesuvu ledovce v Alpách vzrostl na devět. Rodiny identifikovaly čtyři z nich

6. července 2022 19:48

Počet potvrzených obětí nedělního sesuvu ledovce v italských Alpách vzrostl na devět. Čtyři osoby už identifikovali rodinní příslušníci, pět dosud ne, oznámil ve středu šéf Tridentské provincie Maurizio Fugatti. Česká diplomacie již v úterý potvrdila, že mezi oběťmi jsou dva čeští občané. Sedm osob utrpělo zranění, některá jsou vážná.