CNN Prima News Libeň

Libeň

Výpis příspěvků ke štítku „Libeň“

MAPA: Pražskému žáru utečete jen na hřbitově. Podívejte se, kde pocítíte největší letní peklo

Nelítostná vedra jsou zpět a plnou silou udeřila na česká města. Tropické teploty pořádně potrápí i obyvatele Prahy. Jak je vidět z dostupných dat, obzvlášť drsné podmínky panují především v centru města a v částech, kde se nachází minimum zeleně a maximum betonu či asfaltu, před žárem mohou lidé utéct jen do parků či na hřbitov. Specialisté z Institutu pro plánování a rozvoj hl. m. Prahy dodávají, že s rostoucím počtem tzv. tepelných ostrovů se zvyšují také zdravotní rizika. Podívejte se, kde se obyvatelé metropole zapotí nejvíce.

Dívka měla usmrtit spolubydlícího nožem. Hrozilo jí 20 let vězení, dostala podmínku

Dvaadvacetileté Marii Čukardové uložil v pondělí soud tříletý podmíněný trest za to, že v pražském bytě usmrtila nožem spolubydlícího. Obžaloba pro dívku žádala 13 let vězení za předem naplánovanou vraždu. Dívka se k činu přiznala, popírala ale, že si ho připravovala. Soud jí uvěřil, že se muže bála, protože měl násilnickou trestní minulost. Verdikt není pravomocný –⁠ státní zástupkyně se proti němu na místě odvolala a obhajoba si ohledně podání odvolání ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Největší odbojový čin v okupované Evropě. Češi si připomínají 81 let od atentátu na Heydricha

Česko si v sobotu připomíná 81. výročí atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. Od loňska je tento významný den v kalendáři označený jako Den národního vzdoru. Na místě útoku parašutistů na zastupujícího říšského protektora v pražské Libni se sešlo několik desítek lidí, zástupci Prahy 8, Parlamentu a organizace Orel, jejímiž členy byli i vojáci a výsadkáři Jan Kubiš a Josef Gabčík. Akce k výročí se konaly i na dalších místech České republiky.

Vlak v Praze srazil člověka, ten na místě zemřel. Provoz na trati do Kolína dvě hodiny stál

V Praze srazil v pondělí večer vlak člověka, který zemřel. O nehodě informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na frekventované trati Praha–Kolín byl více než dvě hodiny přerušený. Omezení se dotklo mnoha spojů, dálkové jezdily odklonem. Na Twitteru o tom informovaly České dráhy (ČD). Krátce před 22:00 byl provoz obnoven v plném rozsahu.