CNN Prima News Ligový pohár

Ligový pohár

Výpis příspěvků ke štítku „Ligový pohár“

Gólmanská kalamita se vrátila. Karius vytáhl rukavice z druhé světové, vyděsil a pak zářil

Trenér Newcastlu Eddie Howe před nedělním finále anglického Ligového poháru proti Manchesteru United vyzval Lorise Kariuse, aby přepsal svůj kariérní příběh. Aby se z vysmívaného muže stal zase jednou hrdina. Německý brankář se díky extrémní shodě okolností postavil do brány poprvé po 728 dnech. Trofej „strakám“ nevychytal, ale aspoň mohl mít na rozdíl od nezapomenutelného hororového představení v Lize mistrů s Liverpoolem čisté svědomí.

Svátek ve stínu války na Ukrajině. Liverpool ve finále Ligového poháru udolal Chelsea

Fotbalisté Liverpoolu vyhráli anglický Ligový pohár. Ve strhujícím finále porazili Chelsea 11:10 na penalty, v normální hrací době ani v prodloužení vítězný gól nepadl. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa se díky devátému triumfu stali nejúspěšnějším týmem soutěže. Rozhodující pokutový kop ve Wembley proměnil brankář Liverpoolu Caoimhin Kelleher, jeho střídající protějšek Kepa Arrizabalaga naopak při svém pokusu minul.

Hráč Tottenhamu sprintoval při zápase na toaletu. Je příkladem pro ostatní, chválil Mourinho

Přírodě neporučíš, říká se. Své o tom ví fotbalista anglického klubu Tottenham Hotspur Eric Dier, který se v úterý večer postaral o nevídanou scénku. Běžela 75. minuta utkání čtvrtfinále Ligového poháru proti městskému rivalovi Chelsea Londýn, když se zničehonic 26letý člen defenzivní řady Spurs vydal sprintem ze hřiště a zamířil na toaletu. V tu chvíli domácí prohrávali 0:1. Trenér domácích José Mourinho svého svěřence v útrobách popoháněl. Na hřiště se Dier vrátil a nakonec přispěl k postupu.