reklama
CNN Prima News Lucembursko

Lucembursko

Výpis příspěvků ke štítku „Lucembursko“

Ve Vídni demonstrovalo 44 tisíc odpůrců opatření. Kickl nazval ministra Frankensteinem

11. prosince 2021 18:28
Aktualizováno

Asi 44 000 lidí nesouhlasících s protikokoronavirovými opatřeními v sobotu demonstrovalo v centru Vídně, uvedly tiskové agentury s odvoláním na místní policii. Ta dříve odhadovala počet demonstrantů na 20 000. Účastníci dávali najevo hlavně odpor vůči chystané očkovací povinnosti pro všechny osoby starší 14 let. V Německu několik stovek lidí uspořádalo podobnou demonstraci ve Schwerinu. V Lucemburku policie použila proti demonstrantům vodní dělo. Asi tisícovka demonstrantů se sešla v Barceloně.

Antivaxeři vzali útokem lucemburské vánoční trhy i dům premiéra. Mluví se o občanské válce

6. prosince 2021 15:37

V násilnosti přerostla původně poklidná víkendová demonstrace proti koronavirovým opatřením a očkování v Lucembursku, v zemi se 625 tisíci obyvateli. V hlavním městě Lucemburku dokonce protestující prorazili policejní zátarasy a vnikli na vánoční trhy. Následně zamířili k domu předsedy vlády Xaviera Bettela a házeli na něj vejce.

Velká část Evropy dala stopku vakcíně AstraZeneca. Česko bude očkovat dál

15. března 2021 16:05
Aktualizováno

Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Slovinsko, Portugalsko, Kypr a Lucembursko v pondělí preventivně pozastavily používání vakcíny proti COVID-19 od britsko-švédské firmy AstraZeneca. Budou čekat na stanovisko Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), která svolala na čtvrtek mimořádnou schůzi a poté vydá k vakcíně stanovisko. Česko zatím podávání preparátu nepřerušuje. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného nebyla prokázána souvislost s případy výskytu krevních sraženin. Obdobně se vyjádřil šéf polského resortu zdravotnictví.

Státy pozastavují očkování AstraZenecou kvůli záhadným úmrtím. Česko to neplánuje

12. března 2021 17:54

Už devět evropských států pozastavilo očkování vakcínou od společnosti AstraZeneca kvůli podezření na úmrtí. Některé úplně, jiné stoply šarži, po níž se měly u lidí objevit zdravotní problémy. Česko se k takovému kroku nechystá. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) u nás podobné komplikace nenastaly a důvod k pozastavení očkování AstraZenecou nevidí. V pátek ale Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) uvedla, že mezi nežádoucími účinky vakcíny jsou i závažné alergické reakce.

Zurbriggen versus Girardelli: Když sjezdařští titáni bavili sebe i fanoušky

7. února 2021 07:50

Ti dva pro lyžařský svět znamenali totéž, co Michael Schumacher a Mika Häkkinen pro formuli 1. Rivalové, kteří se vzájemně respektovali. Ale hlavně sjezdaři, kteří bavili sebe i fanoušky. Pirmin Zurbriggen a Marc Girardelli byli jednoznačně nejlepšími závodníky v mužské části světového poháru ve druhé polovině 80. let.

Varovný trend: Seniorů ohrožených chudobou je v Česku 2,5krát více než před deseti lety

4. února 2021 05:46

V České republice je přes 17 procent seniorů ohroženo chudobou. Česku v tomto ohledu patří třinácté nejhorší místo v rámci Evropské unie. Tuzemští penzisté jsou na tom například podstatně hůře než slovenští, ale překvapivě lépe než němečtí. Vyplývá to z aktuálně zveřejněných dat evropského statistického úřadu Eurostat.

reklama