CNN Prima News Lucembursko

Lucembursko

Výpis příspěvků ke štítku „Lucembursko“

EU jako samoobsluha na platy: Úředníci si uprostřed krize výrazně polepší, i o desítky tisíc

19. července 2022 14:01

Na výrazné zvýšení platů se může ještě letos těšit na šedesát tisíc lidí pracujících pro Evropskou unii, Evropskou komisi či Parlament a Radu, tedy i řadoví úředníci. Očekává se, že jejich výdělky vzrostou až o 8,5 procenta, protože v Belgii a Lucembursku jsou indexovány podle inflace. Informaci zveřejnil německý list Handelsblatt.

Chřipka je zpátky. Vedle koronaviru se v Česku šíří nejvíc, nejhůř je v Lucembursku

9. dubna 2022 09:04

Chřipka typu A se v Česku v posledních týdnech stává vedle koronaviru dominantním virem. Vyplývá to z informací Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Dříve chřipková epidemie obvykle přicházela v lednu a únoru, v předchozích dvou letech ji prakticky zastavilo nošení respirátorů. V polovině března ale experti SZÚ varovali, že letošní epidemii chřipky nelze zcela vyloučit.

Ve Vídni demonstrovalo 44 tisíc odpůrců opatření. Kickl nazval ministra Frankensteinem

11. prosince 2021 18:28
Aktualizováno

Asi 44 000 lidí nesouhlasících s protikokoronavirovými opatřeními v sobotu demonstrovalo v centru Vídně, uvedly tiskové agentury s odvoláním na místní policii. Ta dříve odhadovala počet demonstrantů na 20 000. Účastníci dávali najevo hlavně odpor vůči chystané očkovací povinnosti pro všechny osoby starší 14 let. V Německu několik stovek lidí uspořádalo podobnou demonstraci ve Schwerinu. V Lucemburku policie použila proti demonstrantům vodní dělo. Asi tisícovka demonstrantů se sešla v Barceloně.

Antivaxeři vzali útokem lucemburské vánoční trhy i dům premiéra. Mluví se o občanské válce

6. prosince 2021 15:37

V násilnosti přerostla původně poklidná víkendová demonstrace proti koronavirovým opatřením a očkování v Lucembursku, v zemi se 625 tisíci obyvateli. V hlavním městě Lucemburku dokonce protestující prorazili policejní zátarasy a vnikli na vánoční trhy. Následně zamířili k domu předsedy vlády Xaviera Bettela a házeli na něj vejce.