reklama

NATO

Nejnovější příspěvky k tématu

Tálibán už vystrkuje růžky a hrozí Američanům. Experti se bojí nového Islámského státu
NATO

Tálibán už vystrkuje růžky a hrozí Američanům. Experti se bojí nového Islámského státu

Vojáci NATO opouštějí po 20 letech Afghánistán. Poslední by měli ze země odjet symbolicky do 11. září. Spekuluje se ale, že zhruba tisícovka Američanů doplněná o speciální jednotku Britů by měla v Kábulu i nadále zůstat. To se vůbec nelíbí radikálnímu hnutí Tálibán, které hrozí, že s vojáky bude nakládat jako s okupačními silami. Podle mnohých expertů nečeká Afghánistán nic dobrého a panují i obavy ze vzniku nového Islámského státu.

Uspěli jsme v průzkumech, tak se nás Babiš bojí a lže, má jasno Bartoš

5. července 2021 20:43

Andrej Babiš se nás bojí a o Pirátech lže, prohlásil předseda strany Ivan Bartoš. Podle něj tak činí proto, že Piráti uspěli v předvolebních průzkumech, ve kterých v koalici se Starosty získali i přes 30 procent. Hnutí ANO vytáhlo před říjnovými volbami do Sněmovny téma nelegální migrace, Bartoš ale v rozhovoru pro web Akuálně.cz zdůraznil, že jeho strana tento problém odmítla.

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

13. června 2021 22:09

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Hlavní zprávy

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu
360°

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu

Lidé více slyší na dezinformace a mnohdy věří věcem, které racionálně nedávají hlavu ani patu. Koronavirový scénář v České republice proběhne tak, jak jej určí neočkovaní, uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové upozornila, že COVID-19 je v tuto chvíli neléčitelná nemoc, proto je prevence zásadní.

reklama

NATO

Zprávy o NATO. Severoatlantická aliance je euroatlantický mezinárodní vojenský pakt, který byl založen 4. dubna 1949 Spojenými státy americkými, Kanadou, Spojeným královstvím Velké Británie a Severního Irska, Francií, Portugalskem, Belgií, Lucemburskem, Nizozemskem, Dánskem, Norskem, Itálií a Islandem. Sídlo má v belgickém Bruselu. Mezi členy NATO kromě výše zmíněných patří Řecko, Turecko, Německo, Španělsko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Rumunsko, Bulharsko, Slovinsko, Slovensko, Chorvatsko, Albánie, Černá Hora a Severní Makedonie.