reklama
CNN Prima News Lufthansa

Lufthansa

Výpis příspěvků ke štítku „Lufthansa“

Parodie na boj s klimatem. Aerolinky kvůli pravidlům EU vyslaly tisíce prázdných letadel

8. ledna 2022 14:37

Letecké společnosti se v posledních měsících a letech houfem přidávají k boji proti klimatu. Nabízí tak pasažérům například ekologičtější lety a některé aerolinky začaly více využívat recyklované materiály. Jako parodie na boj s klimatem však působí vyslání hned 18 tisíc zbytečných zimních letů německé společnosti Lufthansa a její dceřiné aerolinky Brussels Airlines. Belgické aerolinky dokonce musely prázdných letadel vyslat několik tisíc. Proč?

Už žádné „dámy a pánové“. Lufthansa začne při letech používat neutrální formulace

13. července 2021 13:17

Německý letecký dopravce Lufthansa už nebude pasažéry vítat oslovením „Vážené dámy a pánové“. Minulostí se stane také anglické oslovení „Ladies and Gentlemen“. Palubní personál bude muset napříště v komunikaci s cestujícími používat pohlavně neutrální formulace. Informaci, kterou jako první přinesl deník Bild, v úterý agentuře DPA potvrdila mluvčí letecké společnosti.

Letušky a stevardi Lufthansy kývli na zmrazení mezd. Aerolinky ušetří 500 milionů eur

15. srpna 2020 15:21

Odborové svazy zastupující německý palubní personál schválily dohodu s vedením společnosti Lufthansa o zmrazení mezd a zkrácení pracovních úvazků. Díky tomu by německé aerolinky měly ušetřit nejméně 500 milionů eur. Snižování nákladů je součástí restrukturalizačního programu, v jehož rámci firma obdržela státní pomoc ve výši devíti miliard eur.

Příběh Lufthansy: Letecký obr, na kterém se přiživili i východoněmečtí soudruzi

29. června 2020 08:03

Největší letecká společnost Evropy získá od státu tučnou finanční injekci. Německá vláda do Lufthansy různými kanály nalije devět miliard eur a získá dvacetiprocentní podíl na jejích akciích. Bude to už potřetí, kdy se stát za aerolinky postaví. Sedmašedesát let poté, co jim jako bájnému Fénixovi pomohl vstát z popela.

Valná hromada Lufthansy schválila vládní záchranný balík

25. června 2020 19:04

Mimořádná valná hromada německých aerolinek Lufthansa ve čtvrtek schválila vládní záchranný balík v celkové výši devíti miliard eur (241 miliard korun). Největší letecká společnost v Evropě se tak vyhnula riziku bankrotu, který by jí jinak v důsledku koronavirové krize hrozil. Ještě do středy přitom nebylo jisté, jestli státní pomoc nezablokuje jeden z velkých akcionářů firmy.

reklama