CNN Prima News Lufthansa

Lufthansa

Výpis příspěvků ke štítku „Lufthansa“

Horor na palubě letadla do Německa. Muži tryskal z úst a nosu proud krve, nakonec zemřel

Třiašedesátiletý Němec zemřel ve čtvrtek během letu z Bangkoku do Mnichova, informoval švýcarský deník Blick. Pasažér podle svědků působil nemocně již při nástupu do letadla. Lékař, který se shodou okolností nacházel na palubě, ale kapitánovi potvrdil, že mohou vzlétnout. Muž však ve vzduchu začal plivat velké množství krve, následně zemřel. „Byla to naprostá hrůza, všichni křičeli,“ popsal jeden z cestujících. Letecká společnost Lufthansa incident potvrdila, bližší informace ale odmítla sdělit.

Zpožděné i zrušené lety, tisíce lidí v potížích. Lufthansa řešila globální výpadek IT systému

Největší německá letecká společnost Lufthansa ve středu hlásila globální výpadek svého počítačového systému. Aerolinky od rána rušily některé lety, další nabíraly zpoždění. Problémy zasáhly tisíce cestujících, nefungovalo mimo jiné odbavení. Lufthansa kvůli tomu svolala krizový tým, informovala agentura DPA. Později oznámila, že za výpadkem byly stavební práce, při kterých byly poškozeny optické kabely.

Lufthansa kvůli plánované stávce zruší až 800 letů. Piloti požadují zvýšení mezd

Německá letecká společnost Lufthansa v pátek zruší kvůli plánované stávce pilotů kolem 800 letů. Firma uvedla, že krok se dotkne zhruba 130 tisíc cestujících, a zároveň upozornila, že by mohla zrušit některé lety i ve čtvrtek, sobotu a neděli. Rozhodnutí se týká téměř všech pátečních letů Lufthansy na letištích v Mnichově a Frankfurtu nad Mohanem. Odborová organizace pilotů Vereinigung Cockpit celodenní stávku vyhlásila kvůli neshodám s vedením společnosti ohledně zvýšení mezd.

Další problémy na letištích. Lufthansa zrušila uprostřed léta přes tisíc letů, i ty z Prahy

Uprostřed sezóny dovolených se dál komplikuje letecké cestování. K nedostatku personálu na řadě evropských letišť se teď přidala stávka pozemního personálu jedné z největších leteckých společností na světě. Ke stávce v německé Lufthanse vyzvala kvůli tlaku na zvýšení mezd odborová organizace 20 tisíc zaměstnanců ve Frankfurtu nad Mohanem, Düsseldorfu, Kolíně nad Rýnem, Hamburku, Mnichově nebo Berlíně. Desítky letů aerolinka zrušila už během úterý. Největší problémy se očekávají ve středu, zrušeny byly i lety z Prahy.

REPORTÁŽ: Letecká doprava kolabuje. Na co máte nárok, když uvíznete na letišti?

Letecká doprava zažívá možná nejhorší období ve své historii. Zpoždění či dokonce rušení letů se stává kvůli nedostatku personálu a enormnímu zájmu normou současnosti. Můj nepříjemný zážitek je z největšího německého letiště ve Frankfurtu. Ani tomu se totiž kolaps nevyhnul, a tak jsem – stejně jako tisícovky dalších cestujících – musel řešit, kde strávím noc, když jsem se nedostal, kam jsem potřeboval. Co v takové situaci dělat?

Stovky tun paliva vypouštějí nedaleko Česka velká letadla. Můžou za to závady

Tři nezvyklé události během posledních tří týdnů se staly letadlům nad Německem nedaleko českých hranic. Poslední je z neděle 3. dubna, kdy Airbus A340-313, na jehož palubu se vejde až 300 lidí, musel 125 kilometrů od českého města Aš vypustit 75 tun paliva a vrátit se na frankfurtské letiště. Před ním si v této oblasti za necelý měsíc „ulevily“ další dva stroje celkem o dalších téměř 100 tun leteckého paliva. Podle německých úřadů to ale na obyvatele ani životní prostředí negativní dopad nemá.

Mějte připravený plán evakuace. Ministerstvo znovu vybízí Čechy k odjezdu z Ukrajiny

Ministerstvo zahraničí v neděli znovu varovalo před cestami na Ukrajinu kvůli napjaté situaci na hranicích s Ruskem. Českým občanům, kteří již v zemi jsou, doporučuje, aby zvážili opuštění Ukrajiny. Pokud k tomu budou chtít využít letecké dopravy, měli by tak učinit bezodkladně vzhledem k možnému omezení či pozastavení služeb aerolinek. Lidé, kteří se rozhodnou na Ukrajině zůstat, by měli podle dnešního doporučení Černínského paláce dbát maximální opatrnosti a pro případ nouze mít připravený plán evakuace.

Velké aerolinky ruší lety do USA. Bojí se tam přistávat kvůli novým 5G sítím

Spojeným státům hrozí krize v letecké dopravě katastrofických rozměrů. Tentokrát není příčinou pandemie, ale zavádění 5G sítí na amerických letištích. Podle několika aerolinek může spuštění nové služby způsobit, že dopravci nebudou moci používat velkou část svých dálkových letadel. Signál 5G může totiž narušit správnou funkci některých palubních systémů.