CNN Prima News Madeleine McCannová

Madeleine McCannová

Výpis příspěvků ke štítku „Madeleine McCannová“

Průlomová stopa v případu zmizelé Maddie: Detektiv popsal telefonát klíčového svědka

U německého soudu ve městě Braunschweig vypovídal detektiv metropolitní policie Mark Draycott v procesu odsouzeného pedofila Christiana B., který je hlavním podezřelým v případu zmizelé Maddie McCannové. Hovořil o průlomovém telefonátu, který obdržel od klíčového svědka Helgeho Larse Buschinga. Telefonát tehdy kriminalisty navedl na stopu, která směřovala k tulákovi Christianovi B. Informuje o tom web The Sun.

Mrazivá výpověď u soudu v případu zmizelé Maddie: Podezřelý si natáčel znásilnění, řekl svědek

Hlavní podezřelý v případě zmizení Maddie McCannové, Němec Christian Brückner, měl údajně ve svém obydlí místnost, v níž natáčel znásilnění svých obětí. Jeho někdejší přítel Manfred Seyferth to vypověděl u soudu. Řekl, že viděl nahrávku, ve které Brückner znásilnil mladou dívku přivázanou ke sloupu v onom doupěti. Informovala o tom zpravodajská služba Sky News.

Podezřelý z únosu Maddie McCannové slaví malé vítězství. Soud vyhověl jeho právníkům

Hlavní podezřelý ze zmizení Madeleine McCannové stanul před německým soudem. Čelil obvinění ze dvou sexuálních trestných činů, které však s případem malé dívky nesouvisí. Zasedání soudu bylo ale krátce po začátku hlavního líčení přerušeno kvůli námitce právního týmu obžalovaného proti jedné z laických soudkyň. Projednávání naváže 23. února.

Podezřelý z únosu Maddie jde před soud. Čelí žalobě z brutálního znásilnění dítěte i seniorky

Christian B., podezřelý z únosu Madeleine McCannové, v pátek stane před německým soudem, informují tamní média. Obžaloba však nesouvisí s případem zmizelé dívky, muž čelí několika jiným obviněním. Projednávaný případ řeší údajné brutální znásilnění 14leté dívky a zhruba sedmdesáti až osmdesátileté seniorky. Obžalovaný, který si v současnosti odpykává trest za znásilnění jiné důchodkyně, se měl také obnažovat před dvěma dívkami ve věku deseti a jedenácti let. Christian B. zřejmě soudu nesdělí zásadní informace, uvedl pro stanici BBC jeho právník.

Nové svědectví v případu nezvěstné Maddie: Do únosu se namočil můj přítel, tvrdí Němec

Nové svědectví v případu nezvěstné dívky Madeleine McCannové, která zmizela v roce 2007 z portugalského prázdninového letoviska, přináší web Sky News. Ken Ralphs, Němec žijící v době únosu v Portugalsku, uvedl, že týden před únosem údajně Christian B. nabízel jeho kamarádovi finanční odměnu za pomoc při hledání dítěte, které by mohl prodat bezdětnému páru.

Policie se omluvila rodině zmizelé Maddie. Hovořili o netaktním jednání i slavném detektivu

Portugalští policisté, kteří vyšetřovali zmizení Madeleine McCannové na samém začátku v roce 2007, se nyní omluvili dívčiným rodičům, Gerrymu a Kate. Bezprostředně poté, co dívenka zmizela, totiž tamní vyšetřovatelé pracovali primárně s verzí, že za vším stojí právě její otec a matka. I když byli o rok později zbaveni obvinění, velitel vyšetřování Goncalo Amaral dále veřejně prohlašoval, že manželé jsou stále podezřelými, a to i přesto, že kriminalista již na případu nepracoval. Portugalské vedení policie rovněž vyjádřilo souhlas se závěry německé prokuratury, jež se domnívají, že Madeleine zavraždil pedofil Christian Brueckner. Píše o tom web Daily Mail.

Případ zmizelé Maddie: Vyšetřovatelé doufají, že najdou její pyžamo. Objevil se nový svědek

Najít zbytky růžového pyžama, které měla Madeleine McCannová na sobě ve chvíli únosu, bylo cílem pátrání na břehu vodní nádrže Arade v Portugalsku, které skončilo ve čtvrtek. Podle deníku Daily Mail vyšetřovatelé také věří, že operace může přinést důkazy o dalších obětech únosce. Policisté z místa odnesli několik pytlů s neznámým obsahem. Zatím není jasné, zda opravdu našli něco, co by jim pomohlo případ objasnit. Agentura Reuters s odvoláním na svůj zdroj napsala, že „není o čem informovat“. Objevil se ovšem nový svědek.

Detektivové blízko nalezení záhadně zmizelé Maddie? Ukázali první fotky z podezřelého místa

Portugalská policie v úterý obnovila pátrání po britské dívce Madeleine McCannové, která v roce 2007 zmizela během dovolené s rodiči na jihu země. Kriminalisté tak učinili na žádost německých úřadů a spolupracují při vyšetřování s britskou policií, píše agentura AP. Oblast, kde byla malá Maddie před 16 lety naposledy spatřena, nyní prohledává několik desítek policistů.