reklama
CNN Prima News manželství

manželství

Výpis příspěvků ke štítku „manželství“

Dala mu špatné číslo, pak zazvonila upocená v teplácích. Jak se Gott seznámil s Ivanou?

Setkali se v době, kdy oba měli vztah. Dala mu špatné číslo a on se smířil s tím, že budou jen přátelé. Nakonec ale Ivana zazvonila upocená v teplácích a oznámila mu, že se do něj zamilovala. Nejslavnější český zpěvák Karel Gott ve své autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla ve středu při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin, popsal, jak se v roce 1999 seznámil se „svou vyvolenou“.

Autor české hymny Josef Kajetán Tyl: Se švagrovou měl sedm dětí. Zemřel před 165 lety

„Miláček národa“ a autor textu české hymny. Dramatik a spisovatel Josef Kajetán Tyl zemřel přesně před 165 lety. I přesto, že jeho tvorba měla výchovný charakter, byl součástí milostného trojúhelníku – jeho milenkou byla vlastní švagrová, se kterou měl nakonec sedm dětí. Tehdejší společnost mu také vděčila za organizaci prvních českých plesů. Podrobnosti o Tylově životě prozradil v rozhovoru se CNN Prima NEWS Josef Kremla z Českého muzea stříbra v Kutné Hoře.

Před 60 lety se narodila Diana. Jak by reagovala na skandál svého milovaného syna?

Princezna z Walesu a princezna lidských srdcí. Ač se to zdá neuvěřitelné, lady Diana by ve čtvrtek oslavila šedesáté narozeniny. Jak by maminka budoucího krále den svých narozenin strávila? A jak by se postavila k rozhodnutí svého syna, prince Harryho, který se od královské rodiny distancoval? Na tyto a další otázky o princeznině životě odpovídal historik Kamil Rodan.

Kritici jí vyčítali panovačnost a pisklavý hlas. Královna Alžběta II. už vládne 68 let

Před 68 lety se britskou královnou stala Alžběta II. Šlo o první korunovaci, kterou prostřednictvím televize sledovalo zhruba 20 milionů Britů. Její vitalita bývá spojována mimo jiné s její zvídavostí. V současné době je podobným symbolem, jakým byl pro země Koruny české císař František Josef I. O královnině osobnosti hovořil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS spisovatel Kamil Rodan.

Marilyn Monroe: Vášnivá čtenářka neschopná naučit se text. Režiséři z ní byli zoufalí

Sexbomba závislá na lécích, která měla nespočet milenců. To si zřejmě vybaví každý, když se řekne jméno legendární herečky Marilyn Monroe. Ale věděli jste, že byla vášnivou čtenářkou a vyšetřovali ji kvůli možné podpoře komunismu? A byla skutečně přirozená blondýna? Dozvíte se v článku, který vznikl u příležitosti 95. výročí jejího narození.

reklama