CNN Prima News manželství

manželství

Výpis příspěvků ke štítku „manželství“

Smutný den pro stejnopohlavní páry, píší aktivisté. Adopce možné jsou, oponuje poslanec

Boj za narovnání práv nekončí, v Senátu se pokusíme návrh rozšířit, aby odtamtud nevyšel jako paskvil, napsal na sociální síti X předseda Pirátů Ivan Bartoš poté, co Sněmovna ve středu místo manželství pro všechny schválila úpravu registrovaného partnerství. Rozhodnutí kritizovala i iniciativa Jsme fér, podle které česká společnost zůstane rozdělena na lidi různých kategorií jen podle toho, koho milují. Vadí jim především komplikovaný přístup k osvojování dětí. Podle poslance STAN Josefa Bernarda však adopce možné budou.

Byl Pomejemu jako bratr, teď promluvil. Pásek zaplatil parťákovi okázalou svatbu s Bartošovou

Od smrti herce a producenta Jiřího Pomeje v těchto dnech uplynulo pět let. Poslední dva roky života bojoval s rakovinou hrtanu, která později metastazovala do kostí a následně do těla. Velkou oporou mu byl producent, hudebník a podnikatel Pavel Pásek, který působil jako jeho bratr. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS na zesnulého parťáka, který se dožil pouhých 54 let, zavzpomínal.

Řecký parlament schválil manželství pro všechny. Pro náhradní mateřství jim dal stopku

Řecký parlament schválil ve čtvrtek zákon, který umožní stejnopohlavním párům uzavírat v této zemi manželství. Zákon navrhla vláda konzervativního premiéra Kyriakose Mitsotakise a podpořili ho i zástupci levicové opozice. Nová úprava mimo jiné rozšíří rodičovská práva partnerů. Stejnopohlavní páry však nebudou moci využít ani po schválení nové normy náhradní mateřství, píše deník Kathimerini.

Zpěvák Petr Kotvald otevřeně o soukromí i politice: Každá vláda má svého černého Petra

Zpěvák Petr Kotvald, který letos v červenci oslaví 65. narozeniny, se na výsluní české pop music drží už více než čtyřicet let. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zavzpomínal na spolupráci s Hanou Zagorovou a Stanislavem Hložkem, promluvil o své ženě Haně, s níž oslaví čtyřicáté výročí manželství, a vyjádřil se rovněž k aktuálnímu politickému dění.

Střet vládních stran ve Sněmovně. Manželství je svazek muže a ženy, zopakoval Jurečka

Svazek pro stejnopohlavní páry by mohl být partnerstvím. To navrhují poslanci v pozměňovacích návrzích. Na třaskavém tématu není shoda ani v rámci vládní pětikoalice. Předseda lidovců Marian Jurečka je pro narovnání práv stejnopohlavních párů, manželství jako pojem je ale podle něj svazek muže a ženy. Piráti a hnutí STAN mluví ovšem mluvili především o manželství, stejně jako ministr kultury za občanské demokraty Martin Baxa. Dopoledne poslanci stihli schválit několik novel, které se týkaly redefinice násilí či pozici nejvyššího žalobce.

Jurečka: S Rakušanem si bereme telefon hned. Dvořák mě naštval, ale vyříkali jsme si to

Spor o zmocněnce pro euro, kterého chtěl jmenovat ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN), si zástupci vládní koalice prý vyříkali. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podotkl ale, že debata, která trvala déle než čtyři hodiny, vůbec nemusela nastat, kdyby je Dvořák o svém záměru informoval. Sněmovna bude také projednávat manželství pro stejnopohlavní páry, názor lidovců se ale v tomto ohledu nemění. Podle Jurečky musí jít o svazek muže a ženy.

Další rozbuška pro koalici: STAN chce tvrdě tlačit na manželství pro homosexuály

Už bychom měli rozhodnout, apelují Starostové a nezávislí na Sněmovnu ohledně návrhu, který by uzákonil manželství pro stejnopohlavní páry. Šéf STAN Vít Rakušan pro CNN Prima NEWS řekl, že jeho hnutí má nyní v plánu tlačit na to, aby se novela občanského zákoníku projednala a posunula do třetího čtení. Jenže manželství pro všechny Sněmovnu rozděluje snad ještě víc než korespondenční volba.