CNN Prima News Maroko

Maroko

Výpis příspěvků ke štítku „Maroko“

Tradice stavby a plavby vorů je na seznamu UNESCO. Nominovalo ji i Česko

1. prosince 2022 13:13

Starobylá tradice spojená se stavbou vorů a jejich plavením po řekách je od čtvrtka zapsaná na seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Nominaci schválil příslušný mezivládní výbor na svém zasedání v Maroku. Informovalo o tom ministerstvo kultury. Nadnárodní nominaci vorařství pod názvem Timber rafting společně připravilo šest evropských států, kromě Česka ještě Lotyšsko, Německo, Rakousko, Španělsko a Polsko, které přípravy koordinovalo.

Česká rajčata do 24h od sklizně v prodejnách Kaufland

22. listopadu 2022 16:59

Nejchutnější rajčata jsou ta čerstvě sklizená. A právě taková už přes dva roky na pulty Kauflandu posílá pěstitel Lukáš Rázl pod značkou Naše rajče. „Je skvělé, že Kaufland spolupracuje s lokálními dodavateli, kteří produkují poctivou českou zeleninu. Díky tomu mohou mít zákazníci dnes utržené rajče v obchodě do 24 hodin,“ uvedl Rázl, jehož dva skleníky v Tušimicích u Kadaně zajišťují úrodu nepřetržitě. Navíc jsou ekologické, protože využívají odpadové teplo, dešťovou vodu a přírodní opylování rostlin.

Babiš: Učím rodinu, hlavně manželku, zhasínat. Jako důchodce ale doma vyžaduji 20 °C

27. září 2022 13:27

Drahé energie trápí celou Českou republiku a výjimkou prý nejsou ani politici. A i když zřejmě nemají tak hluboko do kapsy, premiér Petr Fiala (ODS) a bývalý předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se shodli na tom, že se snaží šetřit. V pořadu Nový den prozradili, jak. Předseda hnutí ANO ale doplnil, že z některých nároků slevovat nechce.

Marocký král se opilý potácel Paříží, na nohou ho držela ochranka. Alkohol má zakázaný

25. srpna 2022 21:44

Že život panovníka nemusí být vždy plný slastí, poznali mnozí králové a císaři napříč historií. Ustláno na růžích nemají ani v dnešní době, kdy jsou vládnoucí linie mnohdy už podstatně omezeny konstitucí. Své o tom ví i marocký král Mohamed VI., který zjevně své strasti utápí v alkoholu. Panovník byl totiž ve středu v noci přistižen, jak se opilý potácel po ulicích francouzské Paříže. Doprovod mu dělala jeho ochranka.

Hororová dovolená houslisty Šporcla. S rodinou čelil výhrůžkám, trápily je zdravotní potíže

18. srpna 2022 20:42

Po dvou letech restrikcí si i uznávaný houslista Pavel Šporcl toužil užít zaslouženou dovolenou v zahraničí. S rodinou proto zamířil k moři do Maroka. Namísto relaxu a užívání si volných chvil však čelil vyhrožování, trápily ho zdravotní potíže a nepohodl se s cestovní kanceláří. O svém zážitku informoval sledující na Facebooku.

Vědci obrátili: Existence lochnesské příšery je „pravděpodobná“, tvrdí. Mají nová fakta

27. července 2022 22:48

Všichni asi slyšeli pověsti o Nessie, dlouhokrkém tvorovi žijícím v hlubokých vodách jezera Loch Ness nedaleko skotského Inverness. Až dosud se většina odborníků shodovala, že jde maximálně o zábavný a dobře smyšlený příběh. Jenže nyní vědci prohlásili, že existence legendární lochneské příšery je „pravděpodobná“.

Marocká tragédie se může opakovat. V afghánské studni uvízl chlapec, dochází mu čas

17. února 2022 17:07

Záchranáři v Afghánistánu se snaží zachránit devítiletého chlapce, který uvízl ve studni. Dítě je zaseklé ve škvíře už dva dny. Záchranné složky se teď k němu snaží prokopat. Před dvěma týdny došlo k podobnému incidentu v Maroku. Pětiletého chlapce uvízlého ve studni se tam lidem přese všechnu snahu zachránit nepodařilo.

Marocká tragédie pokračuje. V den Rajánova pohřbu ve studni zemřel další malý chlapec

11. února 2022 09:23

Marokem otřásá další tragédie. Po smrti pětiletého Rajána, kterého se pět dní snažili záchranáři vyprostit z 32 metrů hluboké studny, zemřelo další dítě. Sedmiletý Khalid, který podle webu Midi-Libre trpěl Downovým syndromem, spadl do 40 metrů hluboké studny a utopil se. K jeho smrti mělo navíc dojít v pondělí, kdy se nejen Maročané loučili se zesnulým Rajánem.

Příběhy podobné Rajánovi. Z vrtů a studní záchranáři vyprošťují děti hodiny i řadu dní

8. února 2022 23:44

Dramatickou záchranu pětiletého Rajána Orama z Maroka, který spadl do 32 metrů hluboké a těžko přístupné studny, sledoval celý svět. Akce trvala pět dní, nakonec skončila tragicky. Příběh dítěte, které zapadlo do hluboké vrtu, však není ojedinělý. Záchranáři po celém světě evidují minimálně desítky podobných akcí.