reklama
CNN Prima News Maroko

Maroko

Výpis příspěvků ke štítku „Maroko“

Další tragédie během natáčení. Člena štábu filmu Indiana Jones našli v hotelu mrtvého

5. listopadu 2021 16:02

Nic Cupac, člen produkčního štábu filmu Indiana Jones 5, odletěl do Maroka, aby pomohl s komplikovaným kaskadérským kouskem. Svou misi však nesplnil. Čtyřiapadesátiletý muž byl nalezen mrtvý ve svém hotelovém pokoji ve městě Fes, uvedli zástupci Walt Disney Studios pro New York Post. Konkrétní příčina smrti zatím nebyla zveřejněna.

Sexuální útoky a ponižování. Migrantky při sběru jahod ve Španělsku zažívají peklo

10. července 2021 16:52

Mluvit s migrantkami ve španělské provincii Huelva, které sbírají jahody v největší evropské oblasti produkující toto ovoce, není snadné. Pole jsou oplocená a na mnoha místech jsou umístěny kamery, stráže a elektrická vrata, která se zavřou, jakmile se k nim přiblíží někdo cizí. Z 16 dělnic, které oslovili reportéři webu Al Jazeera, většina vyprávěla o každodenním ponižování, porušování pracovních podmínek, jako jsou tresty za přestávky na toaletu či nedostatečná, nebo dokonce vůbec žádná ochrana proti covidu. Několik z nich uvedlo, že byly také vystaveny sexuálnímu obtěžování a vydírání.

Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?

24. června 2021 13:20

Chorvatsko či Bulharsko už dávno nejsou jedinou krajinou zaslíbenou českým turistům. Mnoho našinců čím dál častěji cestují do zemí na severu Afriky. Jedná se zejména o Egypt, Tunisko či Maroko. Jaké podmínky musí nyní Češi splnit, aby se do těchto destinací mohli vydat na dovolenou? A jaké kroky musí učinit po návratu do Česka? Připravili jsme pro vás přehledné informace o vycestování právě do těchto dovolenkových rájů.

Export slunečních paprsků jako nový trend: Solárním baronem světa se stává Maroko

18. dubna 2021 07:31

Pandemická stopka dala vládám čas na přehodnocení energetického portfolia. Do popředí státy čím dál častěji stavějí šetrnější a obnovitelné zdroje, v kurzu jsou proto solární elektrárny. Profitovat z toho mohou země, které budou obnovitelnou energii vyvážet. V černého koně trhu se může proměnit například Maroko, které je jako jedna z mála afrických zemí elektrickou sítí napojené na Evropu.

reklama