reklama
CNN Prima News Maroko

Maroko

Výpis příspěvků ke štítku „Maroko“

Sexuální útoky a ponižování. Migrantky při sběru jahod ve Španělsku zažívají peklo

Mluvit s migrantkami ve španělské provincii Huelva, které sbírají jahody v největší evropské oblasti produkující toto ovoce, není snadné. Pole jsou oplocená a na mnoha místech jsou umístěny kamery, stráže a elektrická vrata, která se zavřou, jakmile se k nim přiblíží někdo cizí. Z 16 dělnic, které oslovili reportéři webu Al Jazeera, většina vyprávěla o každodenním ponižování, porušování pracovních podmínek, jako jsou tresty za přestávky na toaletu či nedostatečná, nebo dokonce vůbec žádná ochrana proti covidu. Několik z nich uvedlo, že byly také vystaveny sexuálnímu obtěžování a vydírání.

Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?

Chorvatsko či Bulharsko už dávno nejsou jedinou krajinou zaslíbenou českým turistům. Mnoho našinců čím dál častěji cestují do zemí na severu Afriky. Jedná se zejména o Egypt, Tunisko či Maroko. Jaké podmínky musí nyní Češi splnit, aby se do těchto destinací mohli vydat na dovolenou? A jaké kroky musí učinit po návratu do Česka? Připravili jsme pro vás přehledné informace o vycestování právě do těchto dovolenkových rájů.

Export slunečních paprsků jako nový trend: Solárním baronem světa se stává Maroko

Pandemická stopka dala vládám čas na přehodnocení energetického portfolia. Do popředí státy čím dál častěji stavějí šetrnější a obnovitelné zdroje, v kurzu jsou proto solární elektrárny. Profitovat z toho mohou země, které budou obnovitelnou energii vyvážet. V černého koně trhu se může proměnit například Maroko, které je jako jedna z mála afrických zemí elektrickou sítí napojené na Evropu.

Afrika zvládá pandemii nad očekávání. Jaké jsou hlavní důvody?

Zatímco na počátku koronavirové pandemie Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že největším ohniskem onemocnění COVID-19 budou africké země, data z posledních týdnů ukazují něco jiného. Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse se v Africe celkově nakazilo až šestkrát méně lidí než v Evropě. Nízká jsou také čísla zemřelých, vymyká se pouze Jihoafrická republika (JAR), kde v souvislosti s koronavirem zemřelo téměř 20 tisíc osob. Důvodem nad očekávání dobrého stavu napříč celým kontinentem jsou podle odborníků fyzické parametry obyvatel nebo nižší počet provedených testů.

reklama