CNN Prima News Martin Dvořák

Martin Dvořák

Výpis příspěvků ke štítku „Martin Dvořák“

Ministr Dvořák je „vypouštěč“ evropských frází, řekl Stoniš. Výkon STAN označil za tristní

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) je ministr bez ministerstva a „vypouštěč“ evropských frází. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil šéfredaktor webu Deník.TO Marek Stoniš. Opřel se i do šéfa resortu průmyslu Jozefa Síkely (STAN), který podle něj „uzavírá podivné smlouvy“. Novinář zdůraznil, že vládní výkon Starostů považuje za tristní.

Ministr Dvořák: Lepší zaplatit, než tu mít nechtěné běžence. Řeči o stopnutí migrace jsou lži

Migrace je přirozený fenomén, kdo tvrdí, že ji zastaví, je lhář. V pořadu Co na to ministr na CNN Prima NEWS to prohlásil ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Podle něj má schválený migrační pakt své chyby, ale zařídí výhodnější situaci, než je nyní. Zaplatit je podle Dvořáka lepší, než přijmout nechtěné běžence. Kritické výroky opozice k paktu označil za odpudivé. Zdůraznil, že vláda premiéra Petra Fialy (ODS) při jednání o podobě smlouvy dodržela pozici schválenou předchozím kabinetem Andreje Babiše (ANO). Expremiérovi má proto jeho kritická slova „velmi za zlé“.

Rakušan podcenil situaci a nahrál dezinfo scéně, kritizují členové pětikoalice kvůli migraci

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v případě migračního paktu podlehl neadekvátní euforii, nepřesně interpretoval, podcenil situaci, nezvládl krizovou komunikaci a nahrál dezinfo scéně. Tak šéfa Starostů hodnotí někteří představitelé koaličních stran. Pro CNN Prima NEWS také popsali méně pochopitelné okolnosti zmíněného unijního paktu.

Přispěla Fialova cesta k americké pomoci pro Ukrajinu? Drobný vliv to mělo, míní Dvořák

Cesta Petra Fialy do USA je výrazem velkého diplomatického úspěchu Česka. V Partii na CNN Prima NEWS to řekl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Zároveň naznačil, že návštěva mohla mít drobný vliv na americké rozhodování o pomoci napadené Ukrajině. Přesto podle Dvořáka konečný verdikt Kongresu zrál delší dobu. Poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) rozhodnutí Spojených států ocenila. Podle ní mohlo hrát velkou roli nedávné prohlášení exprezidenta Donalda Trumpa.

Dvořák: Migrace? Výkřiky o znásilňování jsou bubák. Žijete na jiné planetě, vzkázala Jermanová

Kolem migračního paktu panuje obrovská vlna hysterie. Kdykoli se blíží volby, téma migrantů se objeví jako největší bubák. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Jeho slova rozčílila poslankyni Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO). „Žijete na jiné planetě. Že teď bezpečnostní problémy nemáme, neznamená, že je nebudeme mít v budoucnu. Vy nevidíte, co se děje v Německu, Belgii nebo ve Francii?“ zeptala se Dvořáka.

Kroky ANO u důchodové reformy jsou zbabělé, tvrdí Dvořák. Jermanová zmínila červenou linii

Kroky ANO v případě důchodové reformy jsou motivovány zbabělostí. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Reagoval tak na skutečnost, že zástupci největšího opozičního hnutí zrušili svou účast v diskusi s představiteli vlády. Informoval o tom Pražský hrad, prezident Petr Pavel chtěl debatu koalice s opozicí moderovat. Z bitvy jsme neutekli, reagovala na Dvořákova slova poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Sledujte duel Dvořáka a Jermanové v Partii. Následuje velká diskuse: Decroix, Farský, Bžoch a Koten

Řekla vláda o migračním paktu vše? Je migrační pakt vítězstvím českých vyjednavačů, anebo zradou na občanech? V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS o tom v neděli diskutovali ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák z hnutí STAN a poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO. Následuje velká diskuse o migraci v Evropě, které se zúčastní zástupci vládních stran i opozice.

Ministři za rady platí 145 milionů. Dvořák ze státních peněz financuje i správu svého webu

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) zaměstnává grafika, který mu za plat ze státních peněz spravuje soukromé webové stránky. Vyplývá to z dat zveřejněných Úřadem vlády a zjištění webu iDnes Premium. Celkem ministerstva včetně Úřadu vlády za druhou polovinu loňského roku za externí poradce a právní služby utratila asi 145 milionů korun.

Nerudová: Snad bude žena českou prezidentkou co nejdříve. Věřím, že jsem k tomu přispěla

Myslím, že už dnes žije budoucí první česká prezidentka. Přála bych si, aby byla zvolena co nejdříve. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Danuše Nerudová. Rovněž zmínila, že na svou loňskou kampaň vzpomíná jen v dobrém. Lídryně hnutí STAN do europarlamentu zároveň zhodnotila působení Petra Pavla ve funkci hlavy státu. Bude někdy znovu sama kandidovat na prezidentku? A proč by Česko podle Nerudové mělo přijmout euro?