CNN Prima News Maryland

Maryland

Výpis příspěvků ke štítku „Maryland“

Nový nejlepší přítel člověka. V prodeji je robotický pes s plamenometem, cena vás překvapí

Robotický pes s plamenometem za cenu ojetého auta? Ještě před rokem něco takového mohlo vyznít jako scéna z nějakého postapokalyptického seriálu. Čtyřnohý „mazlíček“ s ohnivým kanónem je ovšem již nyní k dostání na území USA za překvapivě lidovou částku. Za robotického psa s plamenometem, kamerou i Bluetooth, kterého americká firma pojmenovala „Thermonator“, zaplatíte necelých 10 tisíc dolarů. A co víc, s výjimkou dvou amerických států nepodléhá žádným regulacím.

Dělníci z baltimorského mostu jsou zřejmě po smrti, uvedla policie. Pozastavila pátrání

Aktualizováno

Šest dělníků pohřešovaných po pádu mostu ve městě Baltimore, jež se nachází v americkém státě Maryland, je pravděpodobně po smrti. Pátrání bylo pozastaveno, uvedla podle agentur marylandská policie. Čtyřproudový most se v noci na úterý částečně zřítil v důsledku nárazu nákladní lodi do jednoho z pilířů. V tu dobu na něm pracovalo nejméně osm lidí, dva se podařilo zachránit.

Most v Baltimoru hrál důležitou roli v přepravě. Loď Dali nezpůsobila škody poprvé

Aktualizováno

Francis Scott Key Bridge v Baltimoru, který se zřítil v úterý ráno po nárazu nákladní lodě, je z hlediska přepravovaného zboží devátým největším mostem ve Spojených státech. Svou roli hraje i jako spoj přístavu s dálničními tahy. Podle statistik přes něj ročně přejede více než 11 milionů aut. Loď Dali, jež do něj narazila, nezpůsobila škody poprvé. Na svědomí má také havárii v Belgii z roku 2016. Tématu se věnují i zahraniční weby Washington Post nebo Vesselfinder.

Hrozivý stav nouze, popsal hasič nehodu v Baltimoru. Úřady měly o lodi vědět

Aktualizováno

V Baltimoru na východním pobřeží Spojených států se v úterý zřítil čtyřproudový silniční most, do kterého předtím narazila nákladní loď. Zatím není jasné, zda si kolaps 2,5 kilometru dlouhé stavby vyžádal oběti, podle hasičů však do vody spadlo několik vozidel a úřady pohřešují nejméně šest lidí. Dvě osoby se zatím podařilo zachránit, jedna z nich je ve vážném stavu. Posádka plavidla je v pořádku. Guvernér státu Maryland Wes Moore vyhlásil kvůli nehodě stav nouze. Příčinu incidentu úřady vyšetřují, nic ale podle nich nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o terorismus. Předběžné důkazy podle Moorea ukazují na nehodu; loď prý měla problémy s motorem a před srážkou vyslala tísňový signál.

Austin už několik dní „tajně“ leží v nemocnici. Novináři tvrdě zkritizovali Pentagon

Americký ministr obrany Lloyd Austin je od pondělí z blíže neupřesněného důvodu hospitalizován. Pentagon o tom podle agentury Reuters informoval až v pátek pozdě večer, aniž by uvedl, proč to několik dní tajil. Sedmdesátiletý Austin je nejvyšším velitelem americké armády hned po prezidentu Joeu Bidenovi a jeho povinnosti vyžadují, aby byl kdykoli k dispozici a mohl reagovat na jakoukoli krizi v oblasti národní bezpečnosti.

Tragická střelba na slavnosti v Baltimoru. Dva lidé zemřeli, mezi zraněnými je asi 14 dětí

Aktualizováno

Nejméně dva lidé přišli o život a 28 utrpělo zranění při střelbě ve městě Baltimore v americkém státu Maryland. Mezi zraněnými je zřejmě i 14 dětí. Tři ze zraněných jsou v kritickém stavu, pachatelů bylo několik a jsou na útěku, uvedla policie. Starosta Brandon Scott vyzval obyvatele k podání informací, které by vyšetřovatelům pomohly dopadnout útočníky, uvedla agentura AP.

Darwinovy ceny 2022: Vítězem je ruský voják s MacBookem i nafoukaný fotbalový skokan

Organizátoři Darwinových cen rozdali ocenění nebožtíkům, kteří si v loňském roce způsobili kuriózní smrt, a to svým vlasním zaviněním. Letos jsou mezi „vítězi“ například ruský voják bojující na Ukrajině – ten však spíš než na svůj život dbal na kořist – nebo pastor, který napřed unikl smrti utopením, aby se o několik hodin později stejně utopil.