CNN Prima News Maryland

Maryland

Výpis příspěvků ke štítku „Maryland“

Vědci odhalili nový běžný příznak omikronu. Může způsobit dehydrataci

14. ledna 2022 06:30

Koronavirová varianta omikron způsobuje celou škálu zdravotních problémů, které je obtížné odlišit od jiných sezónních onemocnění. S přibývajícím počtem nakažených jsou ale čím dál častěji hlášeny i další, doposud nepříliš výrazné příznaky. Podle americké Národní lékařské knihovny a univerzity Johnse Hopkinse zhruba pětina pacientů s novou variantou trpí průjmy i dalšími zažívacími obtížemi.

Pacientovi transplantovali srdce prasete. Otvírá se cesta k nekonečné zásobě orgánů

11. ledna 2022 08:07

Srdce z geneticky modifikovaného prasete transplantovali američtí lékaři pacientovi, aby mu zachránili život. O vysoce experimentální operaci, která se odehrála v pátek ve fakultní nemocnici v americkém městě Baltimore ve státu Maryland a trvala osm hodin, informovaly list The New York Times (NYT) a agentura AP. Nemocnice tři dny po zákroku uvedla, že se pacient cítí dobře.

Tragická kalamita v Pákistánu. Přes dvacet lidí umrzlo v koloně, někteří se dusili

8. ledna 2022 16:21

Na 21 turistů umrzlo v autech cestou do oblíbeného sportovního střediska na severu Pákistánu, kde napadlo nezvyklé množství sněhu. Podle agentury DPA to uvedly tamní úřady, které oblast prohlásily za zasaženou kalamitou a další cesty do ní zakázaly. Středisko Marrí leží 64 kilometrů severovýchodně od hlavního města Islámábád v nadmořské výšce 2 300 metrů.

Šelmy v americké zoo se nakazily covidem. Vedení nechá některá zvířata očkovat

29. září 2021 11:14

Lvi a tygři z washingtonské zoo se nakazili koronavirem. Zvířata mají v důsledku nemoci kašel, trpí únavou a ztratila čich i chuť k jídlu. Informovala o tom mluvčí tamní zoologické zahrady Pamela Baker-Massonová. Aby šelmy nehladověly, veterináři je krmí přesnídávkami a kuřecím vývarem. Vedení plánuje, že bude některá zvířata očkovat.