CNN Prima News masakr

masakr

Výpis příspěvků ke štítku „masakr“

Brutální záběry z bojů: Naprostá jatka, zem u Bachmutu je poseta mrtvolami, říká analytik

21. listopadu 2022 12:04

Neutuchající boje a ostřelování, rozbombardovaná krajina a všude po zemi nespočet mrtvých těl. Střet ruské a ukrajinské armády u doněckého Bachmutu už se dá dlouhé týdny označit za „jatka“ či „krvavou lázeň“. Rusové nadále vynakládají neuvěřitelné úsilí, aby dosáhli postupu na území centrálního Donbasu. Narážejí však na tvrdý odpor z ukrajinské strany. Ztráty na obou stranách jsou obrovské.

Místo oslavy rodinná tragédie. Jedna ze zavražděných holčiček z Rožnova slavila narozeniny

3. srpna 2022 17:22

V Rožnově pod Radhoštěm muž zavraždil svou přítelkyni a také dvě své dcery. Jak se štábu CNN Prima NEWS podařilo na místě zjistit, tragédii ještě umocňuje fakt, že jedna z dívenek právě ve středu slavila narozeniny. Bylo jí šest let. Policisté redakci mimo jiné sdělili, že zavražděná žena byla policistka a muž, který následně spáchal sebevraždu, střílel z legálně držené zbraně. Podle neoficiálních informací šlo o městského strážníka.

Seděli na tanku a koukali na film. Ukrajinský dron zmasakroval ruské vojáky, ukazuje video

26. července 2022 06:07

Bezpilotní letoun ukrajinské armády shodil výbušninu na skupinu ruských vojáků, kteří seděli na tanku a sledovali film. Během útoku mělo být zabito patnáct lidí. Vyplývá to z telefonátu ruského vojáka a jeho matky. V něm okupant popisuje, že měl za úkol následky masakru uklidit. Hovor zachytily ukrajinské síly. Nahrávka i záběry z útoku se objevily na sociálních sítích.

Masakr přišel jako blesk z čistého nebe. Breivik nenáviděl levici i muslimské migranty

22. července 2022 13:56

Masakr na norském ostrově Utöya přišel jako blesk z čistého nebe. Masový vrah a pravicový extremista Anders Breivik choval silnou nenávist vůči Sociálně demokratické straně a levici obecně, zároveň se netajil silnou antipatií vůči migrantům. Pro CNN Prima NEWS to už dříve řekl česko-norský novinář Yngvar Brenna. Od tragédie na ostrově Utöya uplynulo 11 let.

Polsko si připomnělo masakry spáchané Ukrajinci. Duda vyzval k odsouzení vražd civilistů

11. července 2022 19:04

Polští vrcholní představitelé si v pondělí připomněli výročí masakrů, při nichž ukrajinští nacionalisté za druhé světové války povraždili v oblasti Volyně desetitisíce Poláků. Informovala o tom agentura AP. Krveprolití, které Polsko považuje za genocidu, je rušivým prvkem v jinak blízkých vztazích Varšavy a Kyjeva.

Masakr žen a dětí nebyl omyl. Reportérka rozkrývá okolnosti kauzy, která šokovala USA

5. července 2022 17:46

Členové drogového kartelu zavraždili v roce 2019 kousek od hranice USA a Mexika devět lidí v autech. Oběťmi byly ženy a děti, příslušníci mormonské komunity. Kartel si údajně spletl cíl. Zločin pobouřil celé Spojené státy i tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Investigativní reportérka Sally Dentonová teď představila myšlenku, že zločin nebyl tak docela náhodný, protože mormoni měli vazby na gangy.

Po masakru v texaském Uvalde půjde škola k zemi. Policie zcela selhala, tvrdí úřady

22. června 2022 23:23

Škola v americkém Uvalde půjde k zemi. Celosvětovou pozornost získala 24. května, kdy tam 18letý střelec zabil 19 žáků a dvě učitelky. Podle starosty městečka nemůže nikdo učitele ani děti nutit, aby se do školy vrátili. Dosavadní výsledky vyšetřování ukazují, že policejní zásah byl naprostým selháním. Na nepochopitelné otálení policie si od počátku stěžovali i rodiče.

Biden navštívil školu v Uvalde, kde útočník zastřelil 21 lidí. Zúčastnil se i mše

29. května 2022 23:52

Americký prezident Joe Biden s manželkou Jill v neděli položili květiny u základní školy v texaském městě Uvalde, kde v úterý 18letý útočník zabil 19 dětí a dvě učitelky. Informoval o tom The New York Times. Biden se zúčastnil i mše za oběti střelby. Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že na žádost správy Uvalde prověří reakci policie na útok.