CNN Prima News masakr

masakr

Výpis příspěvků ke štítku „masakr“

Masakr na Papui Nové Guineji. Kmenové střety si vyžádaly nejméně 26 životů

Aktualizováno

Nejméně 26 lidí zahynulo v neděli při střetech dvou kmenů na Papui-Nové Guineji. V pondělí o tom informovala australská televize ABC s odvoláním na místní úřady, zhruba na polovinu tak snížila počet obětí, který uvedla dříve. Tamní vláda se ale podle agentury Reuters obává, že střety budou pokračovat, protože napadený kmen se bude jako obvykle snažit pomstít.

Nejhorší místo činu, jaké jsem viděl. Masakr v Chicagu otřásl i zkušenými policisty

Američtí policisté dva dny pátrali po muži, který podle nich v Illinois zastřelil osm lidí. Vraždy se staly na více místech, některé oběti se ale mezi sebou znaly. Když policie 23letého podezřelého vypátrala, zbraň otočil proti sobě. Místní policista, který ve službě strávil již téměř 30 let, přiznal, že nikdy neviděl horší místo činu. O incidentu informovala americká média.

Zásah české policie na fakultě ohromuje i bývalé izraelské vojáky, říká bezpečnostní expert

Bezpečnostnímu expertovi Petru Bártovi se ozývají kolegové z celého světa, vysoce oceňují předvánoční zákrok české policie proti útočníkovi z filozofické fakulty. I podle Bárty byla reakce na přepadení jedné z budov Univerzity Karlovy unikátní. Pro CNN Prima NEWS prohlásil, že postup proti brutálnímu střelci vstoupí do metodických příruček.

Policisté našli další dopis od střelce z univerzity. Vyloučili jeden z hlavních motivů

Strůjce masakru na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) zanechal dva dopisy na rozloučenou. Jeden kriminalisté nalezli na adrese jeho trvalého bydliště v Hostouni, druhý, avšak totožný, měl u sebe na fakultě. Na tiskové konferenci to novinářům sdělil náměstek ředitele pražské policie Vojtěch Motyka. Co studenta k činu vedlo, je nadále předmětem vyšetřování. Policisté však již vyloučili variantu, že k činu v Klánovicích ho vedly vztahové problémy.

O střelbě Jurečka věděl dřív, než říká, tvrdí podřízený. O čem dalším lže, ptá se politolog

Kdy se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) dozvěděl o střelbě na pražské filozofické fakultě? V nedělním vyjádření tvrdil, že informace o krvavém masakru během vánočního večírku jeho resortu neměl. Ačkoliv dostal v 17 hodin zprávu o svolání mimořádného jednání vlády, na telefonu si ji dle svých slov přečetl v 18:26. Podřízený ale pro MF DNES uvedl, že Jurečka lže. Společně se o střelbě měli bavit již kolem 16. hodiny, uvádí deník. Jak sdělil CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš, je otázkou, v čem dalším ministr národu ještě může lhát.

Žena odkazovala mikinou na masakr Izraelců. Šlo o halloweenský kostým, tvrdí snoubenec

Kriminalisté prošetřují případ ženy, která si během propalestinského shromáždění v centru Prahy oblékla triko odkazující na mnichovskou olympiádu v roce 1972, na níž palestinští teroristé zavraždili jedenáct izraelských sportovců. Podle ženina snoubence Filipa Hausknechta byla mikina součástí halloweenského kostýmu. Čin aktivistky rozčílil i ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), který gesto označil za cynismus a hloupost. S druhou částí sdělení souhlasil i Hausknecht. „Nevěděla to,“ hájil partnerku s tím, že mělo jít o „naprosto bizarní shodu náhod“.

Vrhli se proti střelci, zaplatili životem. Pozůstalí líčí příběhy obětí masakru v Maine

Nejméně osmnáct životů. Taková je aktuální tragická bilance masové střelby v americkém Lewistonu ve státě Maine. Oběti masakru pomalu dostávají jména, pozůstalí líčí jejich poslední okamžiky. Vedoucí baru Schemengees Bar and Grille – Joseph – se na agresora vrhl s nožem v ruce, aby jeho krvavé běsnění ukončil. Ještě předtím se o totéž pokoušeli Michael s Jasonem v bowlingové hale Just-In-Time Recreation, kde zabíjel jako první. Učinili hned poté, co se ujistili, že jsou jejich rodiny v bezpečí. Všichni za své pokusy zaplatili cenu nejvyšší.

Holýma rukama bojoval proti teroristům z Hamásu. Hrdina s rakovinou přežil i výbuch granátu

Nejdříve se vrhl na jednoho z ozbrojenců, poté se snažil vlastním tělem bránit ostatní civilisty před granáty. Takto popisuje hrůzné okamžiky z hudebního festivalu Supernova Raz Peri. Mladý muž, který se potýká s rakovinou, nakonec vyvázl se zraněním v oblasti paže a dolních končetin i s prostřeleným žaludkem. Zmíněná akce se 7. října stala jedním z hlavních cílů vražedného běsnění teroristického Hamásu.

Zabijeme úplně každého. Izrael zveřejnil záběry, jak bojovník Hamásu pálil do mobilních toalet

Teroristům z Hamásu je úplně jedno, koho zabíjí. Takto o radikální palestinské organizaci mluví Izraelské obranné síly (IDF). Své tvrzení dokládají videem z masakru na hudebním festivalu Supernova. Jeden z ozbrojenců metodicky pálil do řady mobilních toalet, aby zastřelil každého civilistu, který se v kabinkách mohl hypoteticky schovávat. V důsledku bezprecedentního útoku ze 7. října pokračuje izraelská odveta v Pásmu Gazy – namířená právě proti Hamásu.