CNN Prima News Max Verstappen

Max Verstappen

Výpis příspěvků ke štítku „Max Verstappen“

Mladík vs. vysloužilý voják: Finále F1 je tu, Enge si přeje souboj do posledního kola

2. prosince 2021 22:36

Celosezonní pouť končí zastávkami v arabském světě. Formuli 1 dělí od tečky pouhé dva závody a na rozdíl od posledních let není v takto pokročilé fázi jasné, kdo se stane mistrem světa. Stále jsou ve hře oba hlavní aktéři – Max Verstappen a Lewis Hamilton. „Letošní ročník je zajímavější a daleko atraktivnější. Je hezké vidět, že o titul bojují jezdci ze dvou týmů,“ uvedl pro CNN Prima Tomáš Enge, který před 20 lety okusil královnu motorsportu.

Formule z jiné planety. Hamilton v supervoze nahání hrůzu, překoná rekord Schumachera?

18. listopadu 2021 06:55

Zdálo se, že na okruhu Interlagos v Brazílii spolu soupeří 19 pilotů formule 3 a jeden jezdec z formule 1. Tím byl Lewis Hamilton, který si jel při víkendové Grand Prix vlastní závod, v němž na něj neměl páky ani hlavní konkurent v šampionátu Max Verstappen. Nizozemec nadále vede pořadí a má nakročeno k premiérovému titulu mistra, nicméně Brit ve svém mercedesu s novou pohonnou jednotkou nahání hrůzu.

Verstappen vyhrál v Mexiku a navýšil vedení před Hamiltonem. Zazářil také domácí jezdec

7. listopadu 2021 22:05

Nizozemský jezdec Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Mexika formule 1 a navýšil vedení v čele průběžného pořadí mistrovství světa na 19 bodů před Lewisem Hamiltonem z Mercedesu. Obhájce titulu dojel druhý se ztrátou přes 16 sekund. Třetí skončil Verstappenův týmový kolega z Red Bullu Sergio Pérez, který vůbec poprvé vybojoval pódiové umístění před svými fanoušky.

Kouzelný efekt Netflixu: Seriál udělal zejména z amerických ignorantů F1 posedlé fanoušky

7. listopadu 2021 18:56

V poslední době přibývá zejména mladých lidí, kteří nadšeně usedají o víkendech k televizi a sledují závody formule 1 a přesvědčují královnou motorsportu nepolíbené okolí, že nejen samotná Grand Prix, ale i kvalifikace může být velká zábava. Velký boom má jednu hlavní příčinu – úspěšný dokument dostupný na streamovací platformě Netflix s názvem Drive to Survive.

Dřív by sundal Hamiltonovi helmu a dal mu pěstí. Verstappena vychválili za progres

23. října 2021 07:01

Seriál formule 1 letos nabízí roky neviděnou bitvu o post mistra světa. Přetahovaná mezi mladým Nizozemcem Maxem Verstappenem a sedminásobným šampionem Lewisem Hamiltonem už přinesla řadu dramat. Emoce nabídla i zářijová Grand Prix v Monze, ve které do sebe dva hlavní favorité nabourali a závod pro ně skončil. Podle bývalého pilota Tima Glocka měl Hamilton štěstí, že se podobný incident nestal v předchozích letech. To by prý od Verstappena schytal ránu pěstí.

Nový pohled na děsivou nehodu z formule 1. Za časů Senny by Hamilton neměl šanci

16. září 2021 09:32

Fanoušci formule 1 žijí i po několika dnech velkou nehodou, která potkala při Velké ceně Itálie na okruhu Monza dva nejlepší muže letošního šampionátu – Maxe Verstappena a Lewise Hamiltona. Na sociálních sítích seriálu se s odstupem objevilo video, které ještě podtrhává závažnost celého incidentu. Ukazuje, jaké měl Hamilton štěstí, že se nehoda stala v roce 2021.

Kdysi nepopulární „svatozář“ dál zachraňuje životy. Tentokrát ji může líbat Hamilton

13. září 2021 11:07

Zprvu se zdálo být jen nevkusným doplňkem, se kterým od sezony 2018 piloti formule 1 musí žít. Sami jezdci si stěžovali, že ochranný rám, tzv. halo, komplikuje výhled a nevypadá dobře. Čas ukazuje, jak důležitý krok vedení populárního seriálu v cestě za bezpečností udělalo. Děkovat může po nedělní Grand Prix v italské Monze i sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton. Nebýt tohoto důmyslného strážného anděla, pneumatika vozu Maxe Verstappena by ho možná zabila.

Hamilton měl Verstappenova kola přímo nad hlavou. Díky kolizi favoritů slaví McLaren

12. září 2021 16:40
Aktualizováno

Velkou cenu Itálie formule 1 vyhrál Daniel Ricciardo z McLarenu. K nečekanému vítězství mu pomohla vzájemná kolize sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona z Mercedesu s jeho rivalem v boji o titul a lídrem šampionátu Maxem Verstappenem z Red Bullu. Verstappen byl posléze potrestán ztrátou tří míst na startu příštího závodu.

Peklo pro fanoušky, piloti obdarováni za nic. Jak se udál nejdivnější závod historie F1

30. srpna 2021 16:06

Těžko vyjmenovat všechny věci, kvůli kterým byla víkendová Velká cena Belgie jednou velkou bizarností. Ale primární příčinou bylo počasí. Nad ardenskými lesy, ve kterých leží okruh Spa, se zasekla hustá mračna a z nich padalo nekonečné množství deště. Závod formule 1 se neustále odkládal, pak se z něj odjela – byť jen za safety carem – dvě kola. Proběhl ceremoniál, rozdaly se body a fanoušci po celém dnu na dešti nedostali peníze zpět.