Max Verstappen

Výpis příspěvků ke štítku „Max Verstappen“

Auf Wiedersehen, Seb! Jak Vettel vyhladil tábor kritiků a stal se miláčkem fanoušků

21. listopadu 2022 06:59

Po nedělní Grand Prix formule 1 v Abú Dhabí zřejmě milionům fanoušků něco spadlo do oka. Nebo krájeli cibuli. Neloučila se pouze sezona 2023. Minimálně na nějakou dobu šlo o poslední závod pro oblíbeného smíška Daniela Ricciarda i syna Michaela Schumachera Micka. Ale především to byla definitivní tečka ikony, která jeden čas dominovala královně motorsportu. Sebastiana Vettela si však celý svět zamiloval až v době, kdy byly jeho triumfy minulostí.

Verstappen posunul rekord, sezonu završil výhrou v Abú Zabí. Druhý skončil Leclerc

20. listopadu 2022 16:32

Závěrečnou Velkou cenu Abú Zabí formule 1 vyhrál již jistý mistr světa Max Verstappen z Red Bullu. Druhý dojel Charles Leclerc z Ferrari, který za sebou udržel rivala Sergia Pereze a obsadil stejnou příčku i v konečném pořadí mistrovství světa. Třetí Mexičan ztratil v cíli na monackého jezdce více než vteřinu a celkově je třetí s mankem tří bodů.

Průšvih ikony F1. „Černoušek“ Hamilton ho nepoučil, teď Piquet poslal prezidenta na hřbitov

9. listopadu 2022 06:23

S velmi těsným náskokem zvítězil v brazilských prezidentských volbách Luiz Inácio Lula da Silva. Poraženou úřadující ultrapravicovou hlavu státu Jaira Bolsonara podporovala řada celebrit včetně jednoho z nejlepších fotbalistů světa Neymara nebo legendy formule 1 Nelsona Piqueta. Právě on nesl neúspěch svého favorita těžce a verbálně zaútočil na vítěze. Až tak, že ho nyní vyšetřuje policie.

Fenomenální Verstappen ovládl i Velkou cenu Mexika. Hamiltona navíc obral o rekord

30. října 2022 22:49

Mistr světa Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Mexika vozů formule 1 a stal se prvním jezdcem v historii, který získal v jedné sezoně 14 vítězství. Nizozemský jezdec týmu Red Bull porazil o 15 vteřin Brita Lewise Hamiltona z Mercedesu. Třetí dojel stejně jako vloni domácí Mexičan Sergio Pérez, který se vrátil na druhou příčku průběžného pořadí před Charlese Leclerca z Ferrari. Monacký závodník dojel šestý.

Mistři demolice ve formuli 1. Největší škody zatím letos s přehledem napáchal Schumacher

21. října 2022 06:44

I po extrémně prudkém nárazu dokáží mechanici formule 1 čarovat. Zvládnou připravit vůz tak, aby druhý den vypadal, že se mu o několik hodin dříve vůbec nic nestalo. Ale taková práce něco stojí. Vedle enormního nasazení také hodně peněz. A kdyby vedení stáje mělo účtovat pilotům škody za jejich nehody, nejvíce se letos protočí panenky synovi Michaela Schumachera Mickovi. Ještě před koncem sezony zničil materiál v přibližné hodnotě 115 milionů korun.

Mohl jsem se zabít. Formule 1 si koledovala o další tragédii, zuřil i otec oběti

10. října 2022 12:42

Déšť v Suzuce způsobil chaos, ze kterého vyplaval – k vlastnímu překvapení – Max Verstappen jako dvojnásobný světový šampion formule 1. Kapky deště ale děsivě připomněly rok 2014. Právě v japonském chrámu rychlosti utrpěl nakonec fatální nehodu pilot Jules Bianchi, který naboural do vyprošťovacího jeřábu. Ten se na trati v mizerných podmínkách objevil i v neděli, a další tragédie tak visela ve vzduchu. Zejména závodník Pierre Gasly se zoufalým hlasem ptal: „Jak je tohle sakra možné?“ A nebyl sám.

Velkou cenu Japonska formule 1 vyhrál Max Verstappen, získal druhý titul mistra světa

9. října 2022 10:32

Max Verstappen z Red Bullu vyhrál deštěm ovlivněnou a zkrácenou Velkou cenu Japonska formule 1 a po zmatcích v cíli a dodatečném trestu pro původně druhého Charlese Leclerca je dvojnásobným mistrem světa. Pilot Ferrari Leclerc si v závěrečné šikaně zkrátil při souboji se Sergiem Pérezem trať, dostal proto pětisekundovou penalizaci a propadl se na třetí místo.

Král Max. Do Verstappenovy nadvlády už rýpe i Hamilton, zábavu přináší neštěstí Ferrari

1. října 2022 06:03

Minulý rok nabídla formule 1 neuvěřitelné drama. Pokud se někdo díval na královnu motorsportu při závěrečném prosincovém závodě sezony v Abú Dhabí vůbec poprvé, trefil jackpot. Max Verstappen totiž rozhodl o svém premiérovém titulu mistra světa v posledním kole. Tentokrát se může Nizozemec stát šampionem už o prvním říjnovém víkendu. Ne, ročník není zkrácený, jen si „Super Max“ jede vlastní ligu.

Za vším hledej ženu. Verstappen zametá s konkurencí i díky šéfce stratégů Red Bullu

8. září 2022 06:23

Max Verstappen za volantem svého monopostu řádí, a i když do konce sezony seriálu formule 1 zbývá mnoho závodů, obhajobu titulu mistra světa má prakticky v kapse. Jezdecké schopnosti stále mladého Nizozemce jsou základem dominance, ale těžko by porážel konkurenci, kdyby za sebou neměl ukázkově šlapající stáj. A možná někoho překvapí, že kardinální součástí fungujícího kolosu Red Bull Racing je žena. Šéfka stratégů Hannah Schmitzová.