CNN Prima News Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Výpis příspěvků ke štítku „Mercedes-Benz“

Video s Putinem na Kerčském mostě vyvolává otázky. Proč řídil auto ze Západu?

6. prosince 2022 21:41

Proč Vladimir Putin při návštěvě Kerčského mostu řídil západní auto a nejel v ruském? To je jedna z mnoha otázek, které padají na adresu Kremlu. Most v říjnu poškodil mohutný výbuch, který Kreml dává za vinu ukrajinským tajným službám. Putin přes něj nyní přejel v mercedesu. Ruské úřady předtím informovaly, že poškozená část silnice je už opravená.

Není Pragovka jako Pragovka. Slavná značka ukázala nový hypersport za 30 milionů

26. listopadu 2022 19:10

Slavnou značku Praga má většina lidí stále spojenu s legendárním náklaďákem V3S. Model Bohema je však česko-slovenským hypersportem. Pohánět jej bude přeplňovaný vidlicový šestiválec z Nissanu GT-R. Jde o vůbec první případ, kdy Japonci dali někomu oficiální povolení použít tuto pohonnou jednotku v jiném autě. Bohema by měla vzniknout v 89 exemplářích.

Václav Havel jezdil do práce v pivovaru Mercedesem. Auta miloval celý život

17. listopadu 2022 10:22

Nejvýraznější postava sametové revoluce a pozdější prezident Václav Havel platil za vášnivého motoristu, který nikdy nevynechal příležitost pořádně šlápnout na plyn. Paradoxem doby reálného socialismu bylo, že si jako ve světě uznávaný autor mohl dovolit vozy, o kterých se běžným československým občanům ani nesnilo. V oblibě měl zejména mercedesy.

Tip na výlet: Největší německý zábavní park láká na horskou dráhu se zrychlením Bugatti

14. října 2022 13:43

Chladné počasí pomalu, ale jistě klepe nad dveře. Je proto ten nejvyšší čas vyrazit s rodinou či kamarády někam na výlet a naplno si užít posledních teplé dny. Ideálním místem na podzimní radovánky může být zábavný park, konkrétně Europa-park. Žádné fronty a levnější vstupné jsou dobrými argumenty pro návštěvu tohoto oblíbeného komplexu plného nejrůznějších atrakcí.

Mercedes C220d All-Terrain: Proč si kupovat SUV?

26. září 2022 00:43

Jedno velké kdyby – i tak by se dalo na tohle auto nahlížet. Především tedy na to, co má testovaný Mercedes pod kapotou. Jde totiž o vymírající druh, tichý, výkonný diesel se spotřebou pod 4 litry. Nebýt vnuceného nástupu elektromotorů, mohly se motory jako tento zdárně rozvíjet další léta. Teď už to mají za pár.

Ruští majitelé mercedesů mají problém. Výrobce odmítá do země dodávat duplikáty klíčů

15. září 2022 16:15

Mercedes-Benz je od pradávna symbolem společenského statusu a čím dále na východ od našich hranic, tím víc. Ruští majitelé a řidiči vozů s trojcípou hvězdou na chladiči si ale teď budou muset dávat setsakramentský pozor, aby jim klíče od auta nespadly třeba do kanálu nebo je nezapomněli v nočním klubu. Potom by se totiž mohlo stát, že se do vozu dlouhé měsíce vůbec nedostanou, natož aby jím někam jeli.

PŘEHLEDNĚ: Půl milionu kilometrů? Pro některá auta není problém ani dvojnásobek

12. září 2022 15:51

Zlí jazykové tvrdí, že dnešní auta mají programovanou životnost okolo 200 tisíc kilometrů a všechno nad tuto hranici už se na servisu neúměrně prodraží. Buď jak buď, statistické údaje jasně naznačují, že ta opravdu kvalitní auta už byla dávno vyrobena a že z těch dnešních je těžko kdy některé předčí. Minimum elektroniky, bohatě dimenzovaná konstrukce nebo vysoký počet vyrobených kusů. To všechno jsou společné atributy aut, která průměrně najížděla a najíždí stovky tisíc kilometrů.